Wpis z mikrobloga

Ha tfu na #normictwo. W końcu po dłuższym czasie się zebrałam w sobie (co mnie mega dużo kosztowało bo jestem w głębi bardzo skryta) i wyznałam koledze, że mam depresję, myśli samobójcze i że nie chce mi się już żyć. O to co usłyszałam:
- Nie przesadzaj, inni mają gorzej
- Przecież masz dach nad głową i co jeść
- Nie musisz uciekać przed wojną jak Ukraińcy
- Może się zgłosisz do teleturnieju jakiegoś? (pic rel)

Gdzie mam nawet stres na najprostszej rozmowie rekrutacyjnej, a co dopiero przed kamerą xD

Potem się społeczeństwo dziwi, że są ludzie, którzy nic nie mówili na temat swojego stanu, normalnie się uśmiechali, a nagle popełnili magika.

Mi się już odechciało komukolwiek zwierzać i z kimkolwiek rozmawiać na ten temat, bo zaraz pewnie usłyszę, że "nie mam tak źle, bo dzieci w Afryce umierają z głodu". Pozostało mi tylko jedynie pisanie na mirko.

#depresja #samobojstwo
DoloremIpsum - Ha tfu na #normictwo. W końcu po dłuższym czasie się zebrałam w sobie ...

źródło: comment_1656852445NEg20Ro8d722q3BOjum7f7.jpg

Pobierz
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DoloremIpsum widzę, ze jesteś bardzo rozgoryczona i wydaje mi się, że nawet nie próbujesz zrozumieć sytuacji od jego perspektywy. Gdybyś to zrobiła, być może byłoby Ci łatwiej pojąć czemu tak trudno Ci uzyskać wsparcie, jakiego oczekujesz i tym samym łatwiej je skądś uzyskać.
Zawsze możesz mu powiedzieć czego konkretnie oczekujesz, czemu ten fragment zignorowałaś?

Albo ten fragment, że nie jest w stanie Cię zrozumieć? Rozumiesz to, że u osoby z depresją
  • Odpowiedz
@MeandrycznaMonaterka ale typo nie miał okazji się przygotować do tej rozmowy chyba. Opka się zdecydowała mu powiedzieć jak jest i chłopak zareagował zgodnie ze swoim aktualnym stanem wiedzy na szybko. Może teraz siedzi i gugluje jak rozmawiać z osobą z depresją, skoro już o tym wie. Chyba nie miał w trakcie rozmowy odpalić gugla ztekstem do opki "słuchaj, nie wiem jak rozmawiać z osobą z takimi problemami, poczytam i się odniose
  • Odpowiedz
@Vunshi myślę, że leciał schematem jaki zna, a nie ma obowiązku edukować się w tym jak przeprowadzać rozmowy gdy ktoś spontanicznie mu powie, że chce się zabić. Może teraz przygotuje się lepiej, jeśli w ogóle ma ochotę przyjmować tak ogromny ciężar od koleżanek.
  • Odpowiedz
O k---a, żeby komuś w depresji doradzić żeby poszedł do teleturnieju się rozerwać to trzeba mieć dobrze pod deklem xD


@KaloryfeR: No jak widać, co po niektórych wykopkach, to były świetne rady i o co ja mam pretensje w ogóle xD powinnam przyjąć takie wsparcie z radością! XD a następnie zgłosić się do Milionerów xDDDD
  • Odpowiedz
nie ma obowiązku edukować się w tym jak przeprowadzać rozmowy gdy ktoś spontanicznie mu powie, że chce się zabić.


@iEarth: jeszcze raz napiszę, bo widzę że muszę to powtórzyć: ja nie oczekiwałam niewiadomo jakich rad medycznych bądź niemedycznych czy nie wiadomo jakich poświęceń. ALE tekst żebym się zgłosiła do teleturnieju zabrzmiał jak jakiś ponury żart, tak jakby to wszystko było jednym wielkim żartem.
  • Odpowiedz
@iEarth: jaki schemat? Bagatelizowania problemu? Przeciez nikt od niego nie oczekuje weryfikowania jakichs informacji o depresji i samobojstwach tylko odrobiny empatii i zrozumienia. A chlop wyskakuje z tekstami starego Janusza plus ten tekst o teleturnieju, zlitujcie sie.
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum a ja Ci napisałam, że rozumiem Twoje rozgoryczenie. Też uważam, że porady były głupie i wynikały z niezrozumienia sprawy. Jednocześnie rozumiem że typ nie może Cię zrozumieć bo jego zdrowy (bez depresji) mózg nie przetwarza tak jak Twój. Próbował jak umiał, będąc w sumie zaskoczony tak trudnym watkiem. Nawet jak wyszło głupio i nieudolnie to nie należy mu się obśmianie.
Na szczęście wiedza na temat powagi problemów z psychiką wzrasta
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: a co jeżeli ten twój kolega miał już dawno takie myśli i na nim nie robi to wrażenia dlatego sarkazm zamiast pomocy, nie masz dystansu do świata, do internetu, do wykopu, uważasz że tylko ty masz źle, a prawda jest całkiem inna mnóstwo ludzi ma i miało takie myśli, okresy w życiu jak ty, jak byś nie była zapatrzona w swój czubek nosa to zauważyła byś to, zacznij analizować
  • Odpowiedz
uważasz że tylko ty masz źle, a prawda jest całkiem inna mnóstwo ludzi ma i miało takie myśli,


@ciasteczkowy_otwur: ja prdl, nigdzie tak nie napisałam, skąd takie wnioski wyciągasz? () Może przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem i nie rób nadinterpretacji.

  • Odpowiedz
Mi się już odechciało komukolwiek zwierzać i z kimkolwiek rozmawiać na ten temat, bo zaraz pewnie usłyszę, że "nie mam tak źle, bo dzieci w Afryce umierają z głodu". Pozostało mi tylko jedynie pisanie na mirko.


@DoloremIpsum zajęło mi kilka lat dojście do tego. Jak coś kogoś nie dotyczy to nie zrozumie i nie ma co tego oczekiwać. Człowiek jest sam, zdany na siebie i musie sobie jakoś radzić.
  • Odpowiedz