Wpis z mikrobloga

Czy ty jesteś jakaś, nie wiem, ograniczona i nie rozumiesz że państwo karze obywateli za takie ogarnianie?


@Filipterka25: sami siebie karzą. Nikt cię do ruchania bez gumy nie zmusza. Nie przystawia ci pistoletu do głowy i mówi "rób".

PRZECIEŻ POKAZAŁEM TAKI PRZYPADEK, NAWET GO SKOMENTOWAŁAŚ
  • Odpowiedz
jedna para debili, którzy nie wiedzą jak się takie sprawy ogarnia. Zresztą cała ta historia jest ciekawa xD


@little_muffin: No przecież ogarnęli - kupili tabletki. Państwo dalej karze, a "wolmościowa" mała muffinka klaska uszami, bo dobrze tak debilom, żyją inaczej i za własny hajs, co się muffince nie podoba więc więzienie albo grzywna to adekwatna kara.

- nie popieram więzienia za
  • Odpowiedz
@little_muffin: po raz: guma czasem peka, po dwa: zadna antykoncepcja nie jest skuteczna w 100% po trzy: twoj argument jest inwalida xD jak ktos jechal na rowerze bez kasku to na pogotowiu go naprawiaja, a nie mowia „musisz teraz poniesc konsekwencje swoich decyzji” Aborcja to procedura medyczna, ktora czesto ratuje zycie kobiety lub naprawia ludzki blad „jazdy bez kasku”. Czymkolwiek ta metaforyczna jazda bez kasku jest -od peknietej gumy po
  • Odpowiedz
@Filipterka25: ty nie kumasz, że popieram jaki zakres jest dozwolony, a nie wsadzanie ludzi do więzień :D jedną kwestią jest fakt karania, a drugą zakres, ja mówiłam o zakresie. Nie mam ochoty na dyskusje z tobą bo to rozmowa ze ścianą - wszystko wyjaśniłam. Jak nie rozumiesz to kup sobie słownik.
  • Odpowiedz
ty nie kumasz, że popieram jaki zakres jest dozwolony, a nie wsadzanie ludzi do więzień :D jedną kwestią jest fakt karania, a drugą zakres, ja mówiłam o zakresie.


@little_muffin: XD

Ale ty kumasz, że ten "zakres" wynika z tego, w jakich przypadkach aborcja jest karana,
  • Odpowiedz
po raz: guma czasem peka, po dwa: zadna antykoncepcja nie jest skuteczna w 100% po trzy: twoj argument jest inwalida xD jak ktos jechal na rowerze bez kasku to na pogotowiu go naprawiaja, a nie mowia „musisz teraz poniesc konsekwencje swoich decyzji” Aborcja to procedura medyczna, ktora czesto ratuje zycie kobiety lub naprawia ludzki blad „jazdy bez kasku”. Czymkolwiek ta metaforyczna jazda bez kasku jest -od peknietej gumy po seks z niewlasciwa
  • Odpowiedz
Ale ty kumasz, że ten "zakres" wynika z tego, w jakich przypadkach aborcja jest karana, prawda?


@Filipterka25: kumam, moim zdaniem powinno obejmować inne kary, finansowe. Zabić nie zabiję - za zabijaniem jesteś ty. Chcesz zabić dzieciaka bo rodziców poniósł moment xD
  • Odpowiedz
I taki to wolnościowiec, coś się nie podoba - KARAĆ, ZŁE LUDZIE, ŻYJO INOCZEJ NIŻ JO.


@Filipterka25: Wiesz co, przemyślałam sprawę. Powinna być całkowicie legalna, na koszt państwa. Oby takie zjeby jak ty się nie rodziły więcej.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: nie koleś, ty dalej nie rozumiesz, że to co ja osobiście bym zrobiła i co sądzę na temat ludzi, którzy szukają wymówek na wpadkę i jakie rozwiązanie uważam za optymalne (stary system) to jedno, a drugie to to, że kim ja jestem żeby mówić debilom co mają robić? Nikim. Niech się skrobią. Dla mnie aborcja to usunięcie zarodka/zabicie dziecka - w zależności od stopnia rozwoju płodu. Ale dla ciebie
  • Odpowiedz
jakie rozwiązanie uważam za optymalne (stary system) to jedno, a drugie to to, że kim ja jestem żeby mówić debilom co mają robić?


@little_muffin: xD

Stary system właśnie polegał na tym, że mówiono co mają robić.

Ty serio jsteś jakaś niesprytna.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Ty jesteś niepełnosprytny. Jak lekarz #!$%@? aborcje i babka zejdzie to kto będzie za to odpowiedzialny? Aborcja to nie zjedzenie cukierka. Poważny zabieg. Skoro jesteś debilem na tyle żeby zajść w ciąże bo nie umiesz się zabezpieczyć, to czy jesteś w ogóle w stanie pojąć konsekwencje takiego zabiegu? Prawodpodobnie nie. I tu się pojawia poważny dylemat moralny - czy pozwalać takim debilom robić aborcje 30 razy w życiu, aż
  • Odpowiedz
@Filipterka25: dodam jeszcze słynny przypadek Marilyn Monroe - zrobiła sobie kilka aborcji w życiu, a jak znalazła faceta z którym chciała mieć dziecko to nie mogła donosić ciąży. Strasznie jej się to odbiło na psychice i koniec końców przedawkowała. No ale wg ciebie szczęśliwa kobieta bo mogła robić tyle aborcji ile chciała i nikt nie zabraniał i tak powinno być! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ak lekarz #!$%@? aborcje i babka zejdzie to kto będzie za to odpowiedzialny?


@little_muffin: To nie ma żadnego znaczenie w kontekście tego, czy aborcja jest karalna geniuszu xD

Skoro jesteś debilem na tyle żeby zajść w ciąże bo nie umiesz się zabezpieczyć, to czy jesteś w ogóle w stanie pojąć konsekwencje takiego zabiegu? Prawodpodobnie nie. I tu się pojawia poważny dylemat moralny - czy pozwalać takim debilom robić aborcje 30 razy w życiu, aż zejdą za którymś razem? Bo i takie przypadki by się zdarzały. I dlatego ten system gdzie mówił ludziom co mają robić (szczególnie w kraju gdzie ludzie są ekstremalnie niesamodzielni) był częściowo dobry i zapobiegał
  • Odpowiedz