Wpis z mikrobloga

jedni są warci drugich


@mizantrol: o ile sam zwykle dzielę się tym wnioskiem, to nie widzę jak tutaj jest na to miejscem Ewidentnie doprowadziły do takiego stanu (pomijając na ile ten konkretny przykład jest realny) tendencje prawicowe.
zacznijmy od tego czy czasami nie winowajcą są musli... bo tacy turbolewacy chcą leczyć symptomy a nie przyczyny zgodnie ze swoim brakiem logiki
Zgwalconej dziesieciolatce przedstawiciele prawa nakazali donosic ciaze stwierdzajac ze to jest szansa.


@gorzki99: a 11-latka? a n-latka? gdzie jest granica, jeśli może urodzić dziecko, tzn że jest dojrzała płciowo, więc nie uważam aby trzeba było zabijać te dziecko
@Filipterka25: aborcja nie powinna być ogólnodostępna - bo niby czemu miałaby być? Masz 15 różnych metod zabezpieczeń, a i tak zachodzisz w ciążę to sorry, ale żyj z konsekwencjami swoich decyzji.

Tu mówimy o gwałcie na dziecku - w tym wypadku aborcja powinna być dostępna ponieważ dziecko nie podjęło żadnej świadomej decyzji. Nie wybrało. Ludzie, którzy postulują zakaz aborcji zazwyczaj stają się jej zwolennikami jak na usg wychodzi, że dziecko jest
aborcja nie powinna być ogólnodostępna - bo niby czemu miałaby być?


@little_muffin: A czemu miałaby nie być?

gdzie jest granica, jeśli może urodzić dziecko, tzn że jest dojrzała płciowo, więc nie uważam aby trzeba było zabijać te dzieck


@AnhelliWeMgle: Ale jakie dziecko chcesz zabijać? Abortuje się płód.

Aborcja powinna być dostępna na żądanie, dla każdego.
A czemu miałaby nie być?


@Filipterka25: bo ludzie są nieodpowiedzialni i powinni się uczyć ponosić konsekwencje swoich decyzji. Jeśli uprawiają seks to powinni zaakceptować fakt, że służy on prokreacji, przyjemność jest jedynie wypadkową tego aktu. Nie popieram bezmyślnego, hedonistycznego trybu życia gdyż jest to niezgodne z naturą. Oczywiście ludzie znajdują środki, aby obejść naturę i zawsze pójść jakąś drogą na skróty.
porównujesz chorobę związaną z pracą - niezbędną do życia


@little_muffin: Powiedz to gospodyniom domowym i pracownikom fizycznym - oni nie tracą wzroku na gapienie sie w ms worda

z uleganiem swoim chuciom i ruchaniem się bez gumy?


@little_muffin: Guma może pęknąć, tabletki mogą zawieść, ale co właściwie jest złego w seksie?

Można dyskutować czy każda aborcja powinna być refundowana (ja np. jestem za tym, żeby koszyk świadczeń fundowanych z NFZ
Co ma płeć do poglądów na temat tego czy ludzie powinni brać odpowiedzialność za swoje czyny i życie?


@little_muffin: No i biorą, jadą skrobać płoda za własny hajs do cywilizowanych krajów, co za problem? Ja postuluję żeby skrobali płoda w kraju, niekoniecznie na NFZ (ale jeżeli system miałby być taki jaki obecnie, czyli że moje składki idą na leczenie idioty co się sam podpalił to sprawiedliwie byłoby aborcje na żądanie refundować).
@AnhelliWeMgle: bo mężczyznom łatwiej takie rzeczy wygłaszać, bo zaleją formę i #!$%@?ą i problem z głowy. Jeden znajomy miał aż taką wyjebkę na dziecko, że wolał iść do więzienia niż płacić "alimenty żonie" - bo dzieci oczywiście żyją z powietrza, nie jedzą i się nie ubierają. I patrząc z tej perspektywy to tak, kobiety mają przesrane, szczególnie jako samotne matki toteż dużo kobiet będzie popierać aborcje. Prawda jest taka, że jak
@Filipterka25: jak sobie to robią prywatnie i znają konsekwencje takiego zabiegu m.in. bezpłodność w najgorszym przypadku - to co mi do tego? Jestem zwolenniczką wolności wyboru. Tylko nie z moich podatków ;) Jak stać cię na seks bez kondoma to stać cię i na aborcję w Czechach.
Jeden znajomy miał aż taką wyjebkę na dziecko, że wolał iść do więzienia niż płacić "alimenty żonie"


@little_muffin: To już jest jakiś wyższy poziom #!$%@?, żeby dać się zapuszkować za alimenciarstwo xD

To już nie jest odmrożenie się na złość babci uszu albo rzucenie szkoły na złośc rodzicom, to jest ucięcie se #!$%@? w ramach zemsty na mitycznych feministkach xDDDDDd
@Filipterka25: nie, jakim cudem łączysz te dwie sprawy? Ja osobiście bym tego nie zrobiła bo nie widzę w tym sensu. Co nie znaczy, że tobie zabraniam, aczkolwiek nie chce mi się finansować twoich błędów i rozpustnego trybu życia. Powinieneś się sam tym zająć.