Wpis z mikrobloga

wielcy radni zabetonowali miasta i teraz przy nawałnicy ojej ojej... powodzie na 10 cm XD bo woda zamiast wsiąkać w trawe, w ziemie.. zamienia się w rwącą rzeke po betonie/asflacie.. a jedynie czym może ta woda uchodzić to kanalizacja deszczowa o średnice 20 cm, bo o ile pamietam kanalizacje deszczową projektuje się wg średniej ilości opadów, a nie gotową przyjąć nawałnice( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nocnazmiana #burza #heheszki
  • 21
@arturek98c: Projektuję sieci kanalizacji deszczowej i powiem Ci że kanalizacja zdolna przyjąć każdą nawałnice nie miałaby sensu ponieważ te nawałnice są za rzadko aby wypełnić kanal. Dodatkowo masz dużo infrastruktury podziemnej typu kable elektryczne/ teletechniczne, szczególnie w miastach. Natomiast jeśli chodzi o samo projektowanie kanałów to uogólniając ich rozmiar zależy od przyjętej ilości deszczu. Niektóre miasta mają tę wartość ściśle określoną i na tej podstawie weryfikują czy projektant nie zrobił optymalizacji
@killest: on ma 98 przy roczniku więc pewnie myśli że pieniądze się drukuje i można wszystko, a kolizji w ziemi nie ma, on wie lepiej xd
Szanuję za quality odpowiedź, ja zawodowo kładę teletechnike i kable SN i nn żebyś miał trudniej projektowac XD
Oczywiście bez geodezyjnej powykonawczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogorek95: cholibka też jestem 98 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do kolizji to dla mnie najzabawniejsze są sytuacje gdzie na modelu BIM kolizji nie ma, na projekcie nie ma, a potem dostaję telefon z budowy ,, znaleźliśmy kabel, nie wiadomo gdzie idzie i od czego jest, ale nam przeszkadza" i weź tu się zastanawiaj.
@sruba_m3: ( ͡° ͜ʖ ͡°) akurat w mojej branży to leśne dziadki robią więcej złego niż 24 latkowie. Poza tym i mnie ktoś sprawdza czy zrobiłem dobrze więc nie bój się, szybko cię nie zaleje. Ba większym problemem od wieku są płace, bo możesz mieć konstruktora który projektuje mosty, a zarabia niewiele więcej od doświadczonej kasjerki w Lidlu.
@killest: wojskowych nie masz na mapach, po drugie dużo też na partyzanta rzucano, najgorzej jak to średnie napięcie i nie wiadomo czy działa czy nie. Kilku "moich" podwykonawców opowiadalo że poraziło ich 20k albo zabiło kolegę przy takim dzikim kablu
@Kami-chan: No jasne, jakby byly drzewa to slonce przestaloby tak mocno #!$%@?. To, ze ziemia mialaby kilka/nascie stopni mniej to nie znaczy, ze by nie byll sucha i twarda. Rosliny nie zatrzymaja tez wody w glebie jesli jej po prostu nie ma.
@Ogorek95: odezwał się z 95 przy roczniku. pan starszy. akurat 98 nie jest informacją o moim roczniku. I moge zapewnić Cie, że zapewne znam się lepiej od Ciebie na tym skąd biorą się pieniądze w miejskim budżecie i jak działa to wszystko co jest pod ziemią miasta