Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programowanie, czy jak już w znacznym stopniu umiem pythona, numpy, pandas, machine learning, obiektówke w pythonie to jakbym chciał wchodzić w programowanie stron to zacząć od flaska i django czy lepiej uczyć się javascripta i lecieć jakieś vue, react, angular? Ogólnie oglądałem jakieś tutoriale z reacta, ale strasznie wysoki poziom wejścia z tego co po kilku odcinkach zauważyłem, a z drugiej strony programuje nieco w vue i tu już jest znacznie prościej. We flasku i django nigdy nie robiłem, a chciałbym sobie automatyzować pracę w firmie czyt poprzez stworzenie strony jako kontenera, do którego będą ładowane moje rzeczy, które na ogól robię manualnie. Przez tą stronę będę się łączył z innymi stronami, pobierał z nich dane, pliki itp i wykonywał na nich pewne działania.

Czy django i flask pozwolą mi na zrobienie tego? Czy lepiej właśnie javascript, typescript i wchodzić w angulara i reacta?
#python #javascript
  • 7
@cppguy: głównie składnia, jako python programista takie rzeczy jak const () => {} czy coś takiego i potem odwoływanie się, trzeba do tego przysiąść bardziej, a aktualnie u mnie krucho z czasem, tutoriale na udemy mam poodpalane, ale problem leży właśnie w składni. No i nigdy nie siedziałem w javascripcie. React to moja pierwsza styczność.
@Tytyka: Ale Ty pytasz o dwie zupełnie różne rzeczy. We frameworkach Pythonowych, Flasku czy Django, zakodzisz co najwyżej backend aplikacji webowej, natomiast w Reakcie czy Vue - frontend. Do działającego webserwisu będą Ci potrzebne w jakimś stopniu obie te rzeczy, przy czym to od Ciebie zależy czy większość logiki/obliczeń będziesz się starał trzymać na backendzie czy na frontendzie (natomiast nie są to sprawy totalnie wymienne i pewnych rzeczy nie da się
@3denos:

We frameworkach Pythonowych, Flasku czy Django, zakodzisz co najwyżej backend aplikacji webowej, natomiast w Reakcie czy Vue - frontend.


no jak, przeciez mozesz zwracac html z serwera