Wpis z mikrobloga

Hejka, jak myślicie, które obligacje lepiej wyjdą w okresie 4 letnim, 1 lipca planuje kupić sporą ilość obligacji i nie wiem czy kupić po połowie czy też zaryzykować i wybrać jedne na podstawie wiboru6m lub wskaznika inflacji. Stopy raczej pójdą jeszcze do góry i za szybko pewnie nie zaczną spadać, ale na odsetki w wysokości 10% raczej nie ma co liczyć. Inflacja w sumie to samo, może w-----ć w kosmos albo zacząć maleć od przyszłego roku ze względu na wybory i też będzie można pomarzyć o 10%+. Ciężko mi zdecydować co będzie bardziej korzystne na przestrzeni 4 najblizszych lat.
#obligacje #inwestycje #ekonomia #finanse #oszczedzanie #inflacja #lokaty #lokaty #pieniadze
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noob_biznesu co masz na myśli pisząc że za rok dostaniesz 6% odsetek? One są naliczane codziennie, więc przez pierwszy rok trwania obligacji zarobisz 6%, a w drugim roku i każdym kolejnym inflacje z poprzedniego + 1pp
  • Odpowiedz
@noob_biznesu już widzę co jest nie tak w twoim myśleniu, tak jakby calkowicie pomijasz rok zerowy czy jak zwał tak zwał. Odsetki nie są wypłacane z dołu za rok tylko z góry wiesz jaką będą miały opr.
  • Odpowiedz
@Kolczaneiro: no widzisz, udalo sie w koncu dogadać, muszę to przeanalizować jeszcze raz w takim razie, szczególnie ten wskaźnik inflacji rok do roku, jestes w stanie podrzucić jakis konkretny artykuł? Dzieki za cierpliwość :D
  • Odpowiedz
@Kolczaneiro: w sumie z ciekawości jak to sie wszystko liczy, poczytam wieczorkiem. Może to też pomóc w wyborze czy brac te ze wskaznikiem inflacji czy tez wiboru. Az mi wstyd, ze chce taką kwote wladowac w te obligacje, a tak malo jeszcze o nich wiem
  • Odpowiedz