Wpis z mikrobloga

Hejka, jak myślicie, które obligacje lepiej wyjdą w okresie 4 letnim, 1 lipca planuje kupić sporą ilość obligacji i nie wiem czy kupić po połowie czy też zaryzykować i wybrać jedne na podstawie wiboru6m lub wskaznika inflacji. Stopy raczej pójdą jeszcze do góry i za szybko pewnie nie zaczną spadać, ale na odsetki w wysokości 10% raczej nie ma co liczyć. Inflacja w sumie to samo, może #!$%@?ć w kosmos albo zacząć maleć od przyszłego roku ze względu na wybory i też będzie można pomarzyć o 10%+. Ciężko mi zdecydować co będzie bardziej korzystne na przestrzeni 4 najblizszych lat.
#obligacje #inwestycje #ekonomia #finanse #oszczedzanie #inflacja #lokaty #lokaty #pieniadze
  • 35
@Xianth2: to może wyjdzie na 0 +/-. a co jeśli po tych 4 latach uznasz że jednak możesz potrzymać trochę dłużej? COI zaczynasz od zera (jak co roku), a EDO dopiero się zaczyna rozpędzać efektem procentu składanego
@noob_biznesu

Kupisz obligacje COI w lipcu 2022
W pierwszym okresie (lipiec 2022-czerwiec 2023) masz oprocentowanie 6%
W drugim okresie brana będzie inflacja z maja 2023

Analogicznie dla obligacji kupionych w czerwcu 2022 tylko wszystko miesiąc przesuń w lewo

Wydaje mi się że nie do końca rozumiesz, co chce Ci przekazać.
Odczyt inflacji CPI r/r bierze się z wartości koszyka w miesiącu X roku Y i podzieleniu go przez wartość inflacji w miesiącu