Wpis z mikrobloga

Skończyłam 5 letnie studia w Polsce i… postanowiłam wyjechać do Norwegii i znaleźć pracę na magazynie
Żadnego załatwiania przez znajomych z mieszkaniem i pracą, tylko trochę pieniędzy na start, by przeżyć pierwszy miesiąc (no i starego też wzięłam ze sobą )
Doświadczenie zerowe, znajomość języka angielskiego na poziomie trochę wyższym od podstawowego.
Dziś mija dwa tygodnie od przyjazdu, wszystko powoli nabiera sensu i pędu, kontrakt o prace w drodze (w środę pierwszy dzień), pokój na lipiec ogarnięty a i mieszkanie od sierpnia już prawie dopięte, bo mamy w planach pod koniec wakacji przywieźć z Polski swoje koty ⬛⬛⬛ więc przyda się nam więcej miejsca.
To co muszę przyznać, to fakt że ludzie tutaj są szczerze mili i pomocni. Przy załatwianiu czegokolwiek jesteśmy za każdym razem pozytywnie zaskoczeni (wynajem pokoju, dwie rozmowy rekrutacyjne, wynajem mieszkania czy nawet pan sprzedawca w sklepie!)

Zarobki w stosunku do kosztów życia wychodzą Ok, tylko kaucje za mieszkania powalają- chociaż nam udało się ją rozłożyć na trzy raty.

W środę pierwsza nocka w pracy. Trzymajcie za nas kciuki
#chwalesie #emigracja #norwegia #pracbaza
MerryLee - Skończyłam 5 letnie studia w Polsce i… postanowiłam wyjechać do Norwegii i...

źródło: comment_1656350048JxESdNrZgXFOB5gouPO4hq.jpg

Pobierz
  • 197
@Niuans: Odniosłam inne wrażenie, z drugiej strony pracę mamy w firmie zatrudniającej ludzi młodych rożnej nacji, wydaje mi się że większość z nich jak my, przyjechała do Norwegii do pracy. wynajmujemy też część domu od kobiety z dziećmi, to już niejako wpuszczenie do swojego życia i świata.. myśle że nie powinnismy oceniać jednostek pod względem ogółu. Gdyby oni zachowywali się w ten sposób, myśle że po przeczytaniu naszego obywatelstwa w CV
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MerryLee: powodzenia, myślę, że będziecie zadowoleni ze zmiany, ja też coraz poważniej myślę o wyprowadzce tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedyne co mnie powstrzymuje to to, że nie chciałbym zostawiać za sobą rodziny i znajomych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MerryLee: mogłabyś podrzucić namiary agencji na priv? Od lat robię to w Niemczech i moim marzeniem jest Norwegia :) jak nie chcesz, to rozumiem, chociaż naprowadź na trop ;) poproszę!
@MerryLee: powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawi mnie raport za rok - bo teraz to oczywiscie mozna sie zachlysnac, a wtedy juz na trzezwo spojrzycie na sytuacje, jak wyglada wasze zycie spoleczne, a takze czy aby nie wpadniecie w wieczny wynajem, bo startujecie jednak z duzo nizszego poziomu niz lokalsi.
Jaki region i czy macie prad wliczony w czynsz? ;)

@TakiGupiZeSzok: o panie, trafiles na emigracji
@aksal89: To trudna decyzja ale warto rozważyć za i przeciw.. Loty z Oslo do miast wojewódzkich to koszt 80 zł więc możesz do rodzinki latać co weekend, a ze znajomymi.. cóż uznałam że wolę się wybrać z nimi dwa razy w roku na fajne wakacje, niż spotykać co tydzień- dwa na kolejnej domówce, bo nawet wypad na rynek wydaje się być za drogi :)
@DryfWiatrowZachodnich: Jak dożyje to dam znać! Wiadomo, teraz emocje.. ale trudno ich nie mieć kiedy wydaje się, że wszystko zaczyna się układać..

Poprzedni lokator miał rachunki rzędu 300-900 nok miesięcznie ale ładował samochód. My mamy czynsz 10k + osobno tylko prąd, dlatego myśle że w 11k się zmieścimy. Mieszkanie jest wyremontowane i docieplone rok temu, więc mam nadzieje że nie będzie w zimie dramatu. Region to okolice Oslo :)
Skończyłam 5 letnie studia (...) doświadczenie zerowe, znajomość języka angielskiego na poziomie trochę wyższym od podstawowego.


@MerryLee: Z ciekawości zapytam, jak to możliwe? Przecież jest wymóg zdania egzaminu certyfikacyjnego na poziomie B2/B2+ do ukończenia studiów, chyba że nie zdawałaś z angielskiego, to wtedy sprawa rozwiązana
studia zrobione a angielskiego który na nich jest to #!$%@? xD


@Papuga_wojtka:

Z ciekawości zapytam, jak to możliwe? Przecież jest wymóg zdania egzaminu certyfikacyjnego na poziomie B2/B2+ do ukończenia studiów, chyba że nie zdawałaś z angielskiego, to wtedy sprawa rozwiązana


@ElLama:

Jesli sie nie myle NIE ma obowiazku zdania egzaminu na certyfikat. To ze lepsze uczelnie jak UW, UJ, PW, AGH i inne robia egzaminy z zewnatrzna komisja ktore mozna