Wpis z mikrobloga

Odebrałem przed chwilą auto od mechanika, który robił mi uszczelkę pod głowicą. Mechanik powiedział, że kiedyś już ktoś musiał uszczelke wymieniać, bo była założona nieoryginalna.
Citoren 2007 rok sprowadzony z Francji jakieś 10 lat temu przy przebiegu może jakoś 40-50 tys (teraz mam 120 tys.), od początku w Polsce był właścicielem mój ojciec i nigdy uszczelki nie robił, więc wygląda na to że robiono ją we Francji. Ale przy takim małym przebiegu to chyba podejrzane, co myślicie mogło się stać że wymieniano tak szybko uszczelkę?
#mechanikasamochodowa #citroen #motoryzacja
  • 26
jakieś 10 lat temu przy przebiegu może jakoś 40-50 tys (teraz mam 120 tys.),


@ajag: Ten samochód więcej stoi niż jeździ. 70k w 10 lat? Przecież to nie opłacalne... (chyba że masz kilka samochodów zależnie od przeznaczenia).
@hawat ja mam to auto od 4 lat, jeżdżę głównie po mieście, czasami jakiś wypad poza miasto. Wcześniej miał je mój ojciec i w sumie jeździł tak samo. Ale jeżdżę codziennie
@amath no i to jest teoria, która mnie martwi. Chociaż auto było sprowadzane przez bardzo dobrego znajomego mojego ojca, nie chce mi się wierzyć żeby go tak porobił. W każdym razie tez wydało mi się to wszystko dziwne, jak mechanik powiedział że ktoś już tam wcześniej musiał grzebać. A nie wiem też po co mechanik miałby mnie kłamać w takiej sprawie, uszczelka była ewidentnie walnięta i oddałem mu auto do roboty już
@hawat no a ja jeżdżę codziennie ale takie dystanse do sklepu na zakupy i do domu, małe miasto to jakoś te kilometry tak się nie nabijają. Gdybym nawet robił 10 km codziennie, to jak dobrze liczę to rocznie daje to 3600 km.
@ajag: nikt nie twierdzi, że to dobry znajomy 'oszukał' być może sam takie kupił, podejrzewam że we Francji są ichniejsze motoryzacyjne Turki które takie numery robią jak w Niemczech

w każdy, razie jeździ działa ? upg nie koniec świata, jeśli przez tyle lata nie mieliście z nim problemów to moim zdaniem nie ma się czym przejmować
@foneswein nie pokazał, mówił że dzwonił chyba do hurtowni z której zamawiał nową uszczelkę, to podając nazwę tej ktora była walnięta powiedzieli mu, że nie jest to uszczelka oryginalnie montowana w citroenach. @amath ogólnie właśnie to niby auto jeździ ok, ale mam wrażenie że chwilę coś się dzieje. Ja chciałbym tylko mieć pewność, że jak będę chciał jechać gdzieś np. te 90 km do Wrocławia, bo tyle mam, to bez kłopotów dojadę,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hawat: ja sam robię 10-12 tysięcy rocznie, moja mama 5 tysięcy, teściu robił też ok5 więc takie przebiegi mogą być. Ostatnio sąsiad sprzedawał 10 letnią kijanke z przebiegiem 60 tysięcy. Kupiona w polskim salonie. Gdyby nie auto krajowe to by go nie sprzedał. Każdy kupiec marudził o przebieg i wciskał że kręcony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każdy kupiec marudził o przebieg i wciskał że kręcony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kupczyk: Bo to są przebiegi przy których posiadanie auta na własność jest nieopłacalne. Taniej wychodzi wynajem.
Ale przy takim małym przebiegu to chyba podejrzane, co myślicie mogło się stać że wymieniano tak szybko uszczelkę?


@ajag: z przegrzania, a to może wystapić np przy wycieku z pompy wodnej, awarii termostatu, mechanicznego uszkodzenia chłodnicy itp. Mi np padła w fiacie pompa wody przy bodajże 40 tys km. Dobrze, że zauważyłem wyciek, zanim wszystko by zeszło z układu.
@ajag: ale w czym jest problem? Nie była oryginalna uszczelka tylko kiedyś już było robione. No i?

Przy uszczelce nie ma zgrożenia, bo auto na walniętej dalej jedzie i nie odbiera Ci możliwości opanowania go.
Zagrożenie to by było jakbyś przyjechał na rozwalonym zawieszeniu że jest realne zagrożenia odpadnięcia przedniego koła na łysych oponach z dzieckiem w foteliku i jeszcze posiadania z tego ubawu. Zdziwiło mnie, że gość nie wiedział w