Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 119
Hej
Z racji tego że psychologia dziecięca leży i kwiczy a psychologia męska wcale nie istnieje chciałbym powiedzieć że telefon zaufania chce zwiększyć zakres działania.
Jedynym sposobem żeby tego dokonać jest zbiórka pieniędzy ponieważ jeżeli my sobie nie pomożemy to nikt tego nie zrobi.
Została zatem ogłoszona zbiórka. Kto może niech sakiewką potrząsnie a kto nie może niech udostępni!
https://zrzutka.pl/8svze3

#telefonzaufania #psychologia #pomoc #pieklomezczyzn #polska #zrzutka
OCIEBATON - Hej
Z racji tego że psychologia dziecięca leży i kwiczy a psychologia męs...

źródło: comment_165632792441z0sxIcSzhxF4zNndXOCK.jpg

Pobierz
  • 26
Feminizm odbiera mężczyznom prawo np. do uzyskania pomocy w przypadku bycia ofiarą przemocy (koncepcja "przemoc ma płeć) oraz prawo walki z fałszywymi oskarżeniami o gwałt i przemoc domową (koncepcja "zawsze wierz kobiecie")


@sildenafil: mówisz o takim twitterowym, trzeciofalowym feminizmie. Feminizm nie musi oznaczać tego, o czym piszesz.

Kończąc temat, bo muszę lecieć - fajnie, że taka inicjatywa powstała i myślę, że należy przede wszystkim na tym się skupiać.
@sildenafil: Ma bardzo dużo. Kwestia jest taka, że w sprawie mężczyzn niejednokrotnie wypowiadają się feministki. Babki potrafią się zorganizować i o siebie walczyć, a my tylko żalimy się w internecie że nikt w naszej sprawie nic nie robi. A jak już ktoś coś robi, to znów narzekamy, że "prezes jest feministą"

@theicecold: Feminizm który znamy z social mediów walczy teraz o samoakceptację wśród dziewczyn. Choćby o to, żeby dziewczyna mogła
@Wink:

Walka z podwójnymi standardami

Przecież to z mężczyzn i ich niskiego wzrostu naśmiewają się feministki w mediach głównego nurtu (tak, pani Wendzikowska uznaje się za feministkę), nie widziałem w TVN celebryty naśmiewającego się z grubych kobiet. Więc nie wiem gdzie Ty widzisz tą akceptację dla wyglądu mężczyzny. Wystarczy być niskim i koniec.

Kwestia jest taka, że w sprawie mężczyzn niejednokrotnie wypowiadają się feministki

Ale wypowiadają się tak jak wspomniałem: przestań
@theicecold:

fajnie, że taka inicjatywa powstała i myślę, że należy przede wszystkim na tym się skupiać.

Fajnie, ale jeżeli np. zadzwoni tam mężczyzna fałszywie oskarżony o przemoc lub szantażowany fałszywym oskarżeniem o gwałt to fajnie by było aby mu ktoś uwierzył a w środowiskach feministycznych o to trudno.
@theicecold: patrzę na otoczenie: feministyczne media społecznościowe, posłów i posłanki lewicy, celebrytów... Nie ma tutaj wsparcia dla praw mężczyzn, a nawet jest wrogość. Bez obrazy, ale to że masz kilka koleżanek, które Cię wspierają to nie oznacza, że feminizm czy lewica jest za prawami mężczyzn. Bo wszystko inne temu przeczy.
patrzę na otoczenie: feministyczne media społecznościowe, posłów i posłanki lewicy, celebrytów


@sildenafil: stary, ale to jest spektakl, teatr, ludzie, o których jest najgłośniej w social mediach, nie są dobrą reprezantacją rzeczywistych ludzi, których mijasz.

Bez obrazy, ale to że masz kilka koleżanek, które Cię wspierają to nie oznacza, że feminizm czy lewica jest za prawami mężczyzn. Bo wszystko inne temu przeczy.


Wiesz, to nie tylko jakieś moje koleżanki, ale również pełno
@theicecold: media społecznościowe tworzą właśnie ludzie mijani na ulicy. Celebryci kształtują poglądy. Politycy prawo. Więc to jak najbardziej jest istotne.

Skoro celebrytki i instagramerki nazywające się feministkami krytykują mężczyzn za niski wzrost, posłowie lewicy głosują za zakazem opuszczania kraju przez mężczyzn podczas wojny i zgłaszają ustawę o niższym wieku emerytalnym dla kobiet, a aktywistki negują istnienie fałszywych oskarżeń o gwałt czy przemoc to parę osób spotkanych na ulicy czy trójka znajomych