Wpis z mikrobloga

No i się zaczęło...#!$%@? najmy krótkoterminowe. W piątek/sobota miałem o 2:30 operę mydlaną 2 #!$%@? par, przypomnieli mi dlaczego nie piję alkoholu. Dziś poniedziałek, pierwszy raz obudziło mnie darcie #!$%@? ryja najemców o 1. Teraz o 5 bardziej #!$%@? przez 15 minut darli się jak jeden drugiego nie #!$%@? bez finału. Niech to PiS zakaże, nie kupiłem mieszkania koło hotelu, a jest gorzej bo mieszkam teraz przy jakimś hotelu, którego obsługa nawet nie kontroluje. Od dwóch lat co wakacje to samo.
#nieruchomosci
  • 165
  • Odpowiedz
@RexxarHell: Zaraz ci jakiś ZaradnyRentierTM napisze żebyś się wyprowadził do domu na wieś jak ci to przeszkadza. Podludzie bez krzty empatii. To, że ten rak na zdrowej tkance społeczeństwa nie został jeszcze wycięty to jest skandal.
  • Odpowiedz
@RexxarHell: Ale napisz ze airbnb to patola to cie objada jak jasny #!$%@?, spoko zawsze lepiej wynajac fajne mieszkanko zamiast klitki w hotelu ale malo kto sie stawia na miejscu osoby ktora mieszka na stale obok takiego mieszkania i ma takich ziutkow co 2-3 noc
  • Odpowiedz
No to jedziesz co noc zgłoszenie na bagiety. Mandatu niestety za zakłócanie ciszy nocnej nie dostanie właściciel, ale teraz są fajne kary za zakłócanie sięgające 5k zł ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@markhausen tak tak, juz widzę jak bagiety o 3ww nocy robią coś co należy do ich obowiązku i przyjeżdżają. A nawet jakby jakimś cudem przyjechali zamiast walić w #!$%@? to akurat wtedy patola będzie miała przerwę na odpoczynek w darciu mordy i #!$%@? elo ewentualnie 1500 tobie za nieuzasadnionych wezwanie xd
  • Odpowiedz
@RexxarHell tu masz opisaną podobna sytuację:
https://www.rp.pl/nieruchomosci/art2192141-libacje-najemcow-obciazaja-wlasciciela-mieszkania

TLDR:
- regularnie zgłaszasz na bagiety by mieć podkładkę do sądu,
- zgłaszasz problem właścicielowi mieszkania,
- przy braku reakcji pozew cywilny z tytułu ochrony dóbr osobistych i odszkodowanie (w artykule opisany przypadek gdzie właściciel mieszkania w którym prowadził najem krótkoterminowy musiał jednemu tylko sąsiadowi zapłacić 30000zł).

Ewentualnie można właściciela postraszyć takim artykułem że jak nie opanuje sytuacji (np. Regulaminem dla wynajmujących że w przypadku
  • Odpowiedz
@RexxarHell PS. A macie wspólnotę mieszkaniową?
Bo jeżeli to jest tylko jeden lokal i więcej mieszkańców wspólnoty ma problem z tym panem to można wytoczyć też mocniejsze działo niż jakieś pozwy cywilne:

Ustawa o własności lokali

Art. 16. 1. Jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub
  • Odpowiedz
  • 93
@Urajah nie powinno to obchodzić sąsiadów.

Jesteś wynajmujący, więc powinieneś to kontrolować, ewentualnie rozważyć zamknięcie biznesiku jak to przerasta
  • Odpowiedz
@Urajah: Fajnie ja też ale to nie ma nic do rzeczy, tym bardziej że airbnb to często pojedyncze mieszkania między normalnymi, a hotele to raczej jednolite struktury gdzie rzadko się zdarza aby ktoś mieszkał na stałe bo spoko 1 noc wytrzymasz z wrzaskami ale jak masz ich w ciągu paru miesięcy dziesiątki to raczej tak średnio bym powiedział.
  • Odpowiedz
nie powinno to obchodzić sąsiadów.


@Rad-X: Brat mieszkał kilka lat temu z niezłą patolą w bloku. Mieszkał, bo najbarwniejsze postaci "mieły piękne pogrzeby" #pdk. Ogólnie mało co można zrobić zarówno z długo terminowym jak i krótko imo.
  • Odpowiedz
W piątek/sobota miałem o 2:30 operę mydlaną 2 #!$%@? par, przypomnieli mi dlaczego nie piję alkoholu. Dziś poniedziałek, pierwszy raz obudziło mnie darcie #!$%@? ryja najemców o 1.


@RexxarHell: czy my nie mieszkamy w tej samej kamienicy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RexxarHell: w zeszłym roku, chwilę przed sezonem, w mieszkaniu podemną zmarła właścicielka. Jeszcze nawet kwiatki z pogrzebu na jej kopczyku nie zdążyły zwiędnąć, a już przy drzwiach jej mieszkania pojawiła się puszka na klucze otwierana kodem. Pierwsze miesiace były średnie- darcie japy w nocy, smród szlugów z balkonu, biegi po klatce schodowej, śmieci przed drzwiami, zajęte miejsca parkingowe przez zagraniczne fury- no w sumie taki standart. Aż pewnego dnia przyszli oni-
  • Odpowiedz