Wpis z mikrobloga

@rmk93: Tak, ale też i nie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Musisz wziąć pod uwagę kontekst długoterminowy, a nie co się działo przez dwa ostatnie lata w kontekscie krótkoterminowym (tu i teraz).
Szkoda, że brakuje w danych na wykresie Korei Południowej. Może nie jest to kraj podobny, ale wychodzili z zera absolutnego po wojnie (bieda dramatyczna) i olbrzymim nakładem pracy w ciągu 50 lat są bogatym krajem. Ich historia wyglądała inaczej, bo przechodzili przez różne formy organizacji państwowej (m.in. przez wojskową dyktaturę zakończoną skutecznym zamachem), a ich dobrobyt rozwijał się w epoce przed-internetowej, ale myślę, że jest to benchmark ile Polsce zajmie dojście do
@Raf_Alinski: fajne dane. Widać jak dużo przejada u nas rząd i niegospodarność. Przy kosztach pracy niższych o zaledwie 30% mamy wynagrodzenia warte mniej o 50-70% za tę samą pracę.
Patrząc odwrotnie względem naszych kosztów i zarobków. Średnia UE to 42% wyższe koszty pracy, ale oni zarabiają od 100% do ponad 200% więcej od nas.
ale myślę, że jest to benchmark ile Polsce zajmie dojście do "dobrobytu", jeśli chodzi o "zachodni" poziom zamożności.


@cagliostro12: porownywanie Polski z krajami Azjatyckimi nie ma zupelnie sensu, chociazby ze wzgledu na roznice kulturowe.