Wpis z mikrobloga

@LuxEtClamabunt oleje long life nie są złe, są nawet lepsze od zwykłych!

To nie olej jest problemem, tylko interwał wymiany.
Long life wymyślili księgowi, koncerny dorobiły swoje badania i kasa się zgadza. Kończysz leasing po 5 latach i następny właściciel ma tykającą bombę.

Wyżej dałem link z badań laboratoryjnych oleju, już po 15 tys km olej traci swoje właściwości.
  • Odpowiedz
Wyżej dałem link z badań laboratoryjnych oleju, już po 15 tys km olej traci swoje właściwości.


@open_or_die: ale tam nie był badany olej long life tylko zwykły. Long Life może mieć inne parametry i inaczej się zachowywać, wolniej tracić właściwości.
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt i myślisz że w praktycznie tej samej cenie producent sprzedawałby 3x lepszy olej? :)

Long life ma trochę więcej dodatków i może w ostatecznym rozrachunku zachowa swoje właściwości 10% dłużej, a nie 300%.

A.nie muszę wspominać jak long life przyspieszał i tak spartolonego 1.4 TSI czy ogólnie tfsi od VW? Takich przypadków jets pełno i tylko odpowiedni serwis i częste wymiany oleju ratowały te motory.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziki_czoug: mam Forda i raz zrobiłem serwis w aso za 700pln. Ale w sumie trzeba się nagimnastykować aby w mondeo mk4. 5 kabinowy wymienić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Volvo (przynajmniej w starszych modelach) zaleca Castrola


@Paczek_w_masle: to akurat o niczym nie świadczy. Instrukcje obsługi niektórych samochodów wyglądają jak ulotka reklamowa Castrola, bo zapewne Castrol za to zapłacił, a producentowi tak naprawdę wszystko jedno. Silnik wytrzyma okres gwarancyjny na dowolnym oleju.
  • Odpowiedz
@alkoholik000: Średni co 15 :P A z tych dwóch to co 10k tańszy.
Olej 80zł , filtr 30zł, podkładka 2zł, narzędzia raz 200 którymi zrobisz większość rzeczy w aucie.
Zlany olej można użyć do konserwacji płotów, jako olej do łańcucha w pilarce a jak węgiel będzie nadal po 2500zł to zamoczyć w nim co się ma i do pieca ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zmienię na Shell z LM.

Czy macie jakieś polecane sklepy z olejami?

I czy zastosować jakąś plukanke przy zmianie z Shell na LM.


@alkoholik000: Ja kupuję w OilPoint na allegro, bo to jest brand Auto Partnera (tego niebieskiego). Czemu się chowają to chyba się wszyscy domyślamy. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Płukankę zawsze warto stosować, bo ceny są teraz niskie, a zawsze więcej starego oleju zleci.
  • Odpowiedz
@alkoholik000: Jeżeli będziesz wymieniał olej w krótkich interwałach to możesz lać tańsze oleje. Nie mówię tu o jakimś no name z Auchana, ale Shell to bardzo dobry olej, na którym jeżdżę od dobrych 3 lat. Ma bardzo fajne opinie i z autem nie dzieje się nic niepokojącego. Problemem silników nie jest jakość nowego oleju, a to przez jak długi okres olej trzyma swoje parametry techniczne. Najważniejsze to lać olej zgodny z
  • Odpowiedz
  • 0
@alkoholik000 na zmienolej.pl jest bardzo dobry polski olej Specol na bazach PAO, a ma bardzo dobrą cenę. Leję go i do driftowozów i do fur na codzień i zawsze wszysyko perfect. Mocno polecam
  • Odpowiedz