Wpis z mikrobloga

@alkoholik000: Zdecydowanie lepiej taniej i co 10kkm. Oczywiście pisząc taniej mam na myśli zwykły olej typu Elf, Total, Lotos, Castrol (wbrew internetowym bzdurom to jest bardzo dobry olej) etc. zgodny z normami producenta wozu i odpowiednią lepkością niż dopłacać i pałować wiplera do liquly moly, motuli, millersów czy tam innych wynalazków co to się nad nimi spuszczają, bo "po zalaniu Motula za 250zł moja Fabia 1.4 80 na hamowni 120 koni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alkoholik000: całe życie z ojcem wymieniamy po przejechaniu 15k kilometrów i nigdy nic się nie stało, a mamy te same auta od 6 lat. Wydaje mi się, że zmiana co 15k lub raz w roku jest ok. 10K to chyba trochę za szybko jednak. Dla jednego to będzie rok jazdy, a dla drugiego 3-4 miesiące.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Castrol (wbrew internetowym bzdurom to jest bardzo dobry olej)


@ZlodziejBilonownic: a to nie wzięło się z tego że często był podrabiany? Volvo (przynajmniej w starszych modelach) zaleca Castrola i wiele osób ma grupkach facebookowych stawia go na równi z Millersem, Motulem i innymi droższymi ze względu na bezproblemową eksploatację silnika. A tam jak wymieniasz olej, to nic złego się nie dzieje.
byle nie wierzyć w żadne long lajfy, które VW zaleca wymieniać co 30 tysięcy

@rasguanabana: bo? Masz jakieś badania pokazujące jasno, ze na longlife żywotność silnika spada? Czy tylko opinie łysego z youtuba i ?
Rozumiem jeszcze wcześniejsza pierwszą wymianę, bo na nowym silniku może się trochę syfu uzbierać, ale później to nie ma sensu.
@alkoholik000: byle nie wierzyć w żadne long lajfy, które VW zaleca wymieniać co 30 tysięcy


@rasguanabana: masz wiedzę lepszą niż Volkswagen? Bo chyba jeszcze nikt nigdy nie udowodnił w sposób naukowy, że oleje long life są złe. Co innego Volkswagen który żeby wporwadzić produkt na rynek przeprowadził dziesiątki badań i testów.
A od siebie jeszcze dodam- ja wymieniam co co 15k ale ja mam hybrydę więc z tych 15k na silniku spalinowym przejechane jest 10-12k realnie, do tego silnik rzadko kiedy jest wysilony bo podczas przyspiesznia pomaga elektryczny.
Olej wymieniam na Eneos Hyper S, taki mi polecił mechanik i faktycznie w internecie jest bardzo polecany.