Wpis z mikrobloga

Ja bym nie oszczędzał na oleju. Wymieniam co rok lub jak przejadę 15k na taki olej jak był od samego początku i polecany dla danego modelu, nie bawię się w tańsze zamienniki. Ile zaoszczędzisz na oleju 100 zł rocznie?
  • Odpowiedz
@dict: byłem świadkiem jak klient w warsztacie dał zlecenie żeby nie wymieniać końcówek drążków tylko je sklepać żeby nie było słychać, że są wybite (auto było sprowadzone na handel)... koszt końcówek to jest grosze, także są różne podejścia do tematu żeby oszczędzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@alkoholik000: częściej. Jak tylko wymieniasz olej co 10kkm to już jest lepiej niż 90% samochodów dookoła. Nie musi być żaden olej z nasa.

@alkoholik000: i weź tu od takiego żyda potem auto kup


@dict: przecież on nigdzie nie pisał że chce lać najtańszą luje z marketu. Pytał czy tańszy czy droższy. Tyle.
  • Odpowiedz
@alkoholik000: Najlepiej kupować tanio olej i wymieniać często. Prawda jest taka, że wszystkie oleje w miarę znanych producentów, które spełniają normy, są w zupełności wystarczające (tzn różnica zużycia silnika między najtańszym a najdroższym olejem będzie ciężka do określenia nawet w warunkach laboratoryjnych). Jeżeli Twój samochód wymaga normy (o ile dobrze pamiętam) VW507.00, to praktycznie każdy 504/507 będzie dobry, bo to są normy tak ścisłe, że one się nie będą wiele różnić.
  • Odpowiedz
Nie lepiej jechać do ASO na mały serwis co 10 tysięcy?
Koszt ok. 200zł i w cenie wymiana oleju z filtrem, wymiana filtra kabinowego, sprawdzenie kompem parametrów samochodu i pieczątka w książce serwisowej co też ma wartość przy późniejszej sprzedaży auta. W dodatku jest pewność, że olej i filtry w zgodzie z tym co zaleca producent.
  • Odpowiedz
@alkoholik000: co rok jeśli dbamy, a w szczególności jeśli liczba kilometrów jest powiedzmy powyżej lub równa 5 tys. km, bo przy 10 tys. się zmienia zgodnie z interwałem.

Generalnie Shell albo znane jako nieco lepsze Valvoline bądź Total, albo jeszcze wyżej renomowane jak Motul lub Liqui Moly, to najczęściej bez różnicy w użytkowaniu i kupiłbym najtańszy ze znanych marek z godnego zaufania sklepu.
  • Odpowiedz
@Kaerovsky: Ja robię wszystkie serwisy w ASO. Koszt wymiany oleju to około 300 zł. Z tego, że to jest cena bez oleju. Olej mogę wziąć w ASO (jakiś Castrol chyba) za ~500 zł, ale wolę kupić sam olej Millersa za 250 zł. Także za 200 zł nie wymienisz oleju w ASO.
  • Odpowiedz
@alkoholik000 Ja swojego opla zalewam GM Genuine 5w30 z normą dexos2 i wychodzi mnie to jakieś 24zł za litr.

Ale kolega @piker ma rację. Jeśli olej spełnia normy i masz do wyboru droższy czy tańszy, to lej ten tańszy. Normę spełnia? Spełnia, więc się nadaje, a cena nie gra tu żadnej roli moim zdaniem.
Pogląd, że drogi olej = lepszy olej wypromowały kanały w stylu m4k, oczywiście przez współpracę z firmami typu
  • Odpowiedz