Wpis z mikrobloga

@oskar_oskarewicz: https://en.wikipedia.org/wiki/Reorganization_of_occupied_dioceses_during_World_War_II

https://en.wikipedia.org/wiki/Ratlines_(World_War_II_aftermath)

Czemu mimo posiadania dostępu do informacji w XXI wieku na wyciągnięcie ręki @oskar_oskarewicz woli być ignorantem chwalącym się publicznie sowim brakiem wiedzy? Przecież nikt normalny kto może sprawdzić fakty i je potwierdzić nie będzie tkwił w kłamstwie.

#bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_1656048873hKj6BkYzhXebaWxJrG9nfk.jpg
@oskar_oskarewicz:

jakim debilom niby pierze mózgi?

Debilom, którzy potrafią uwierzyć w magicznego żyda, syna który jest własnym ojcem i zginął za twoje grzechy mimo że nie są twoje bo się jeszcze nie narodziłeś.

Edit: Zapomniałem dodać, że źródłem tych rewelacji jest książka napisana przez jakichś typów z bliskiego wschodu jakieś 2 tys. lat temu i tłumaczona i zmieniana setki razy. Czyli takie źródło typu "dude trust me".
@oskar_oskarewicz: jak juz sie czepiasz "patolskiego" języka, to ja też się przyczepię - III Rzesza, a nie 3 Rzesza. Jak bronić języka, to na całego!

oraz:
przeczytales cokolwiek z podanych na tacy zrodel, czy strach przed dysonansem i, w konsekwencji, przejrzeniem na oczy, sprawil, ze zabunkrowales sie w swoich urojeniach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MaszBaboTalerz mordo ja czytałem trochę źródeł i ciężko powiedzieć że wszystko tam jest prawda.

Np Watykan i uznanie niepodległości Polski- pierwsze niepodległośc uznały Niemcy. Większość krajów w ogóle nie uznało oficjalnie, a z tych co uznały Watykan był jednym z pierwszych. Czy to pasuje do listy zdrad?

Sw Stanisław- wg części historyków święty wystąpił przeciwko królowi w kontekście niesprawiedliwego traktowania poddanych- czy takie sytuacje to też zdrady?

Żadnych źródeł nie widziałem że
@suweren_sudoku: Ale wiesz, że Pan Jezus jest postacią historyczną?

Virtually all scholars of antiquity accept that Jesus was a historical figure, and attempts to deny his historicity have been consistently rejected by the scholarly consensus as a fringe theory.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Historical_Jesus

syna który jest własnym ojcem


Boga nie łączy jedna osobowość, tylko jedna natura, innymi słowy są trzy różne Osoby Boskie, które dzielą tę samą naturę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Celsus: Jezus był postacią historyczną. Są na to dwa niezależne źródła. Pierwsze z nich to dwa zdania Józefa Flawiusza (ur. się kilka lat po śmierci Jesusa), z czego drugie dopisane było długo po jego śmierci przez kopistę (podbicie przekazu). A drugim źródłem był tekst Orygenesa kontrującego... Celsusa, który krytykował chrześcijan. Orygenes w swojej kontrze zawarł cytaty z Celsusa i tylko dlatego one przetrwały kościelne porządki z niewygodnymi publikacjami. Jeśli chodzi o
@vectoreast:

Jezus był postacią historyczną. Są na to dwa niezależne źródła. Pierwsze z nich to dwa zdania Józefa Flawiusza (ur. się kilka lat po śmierci Jesusa), z czego drugie dopisane było długo po jego śmierci przez kopistę (podbicie przekazu). A drugim źródłem był tekst Orygenesa kontrującego... Celsusa, który krytykował chrześcijan.


Istnienie chrześcijan nie implikuje istnienia Jezusa tak jak istnienie Scjentologów nie implikuje istnienia międzygalaktycznego boga Xenu...
Istnienie chrześcijan nie implikuje istnienia Jezusa tak jak istnienie Scjentologów nie implikuje istnienia międzygalaktycznego boga Xenu...


@jbc_wszystko: Flawiusz, choć jego tekst zmanipulowano to najstarsze zachowane, niezależne źródło. Fakt istnienia Jezusa nie implikuje, że był Mesjaszem.

Weźmy serię o Harrym Poterze. Wywal z niej całą hucpę z magią i otrzymasz powieść obyczajowo-kryminalną osadzoną w Wielkiej-Brytanii gdzieś w latach 90.

Wywal z NT wszystkie cudowne wydarzenia i otrzymasz historię wędrującego przywódcy sekty będącej
Pobierz
źródło: comment_16560772103J3DIhmryZJQoWLpKrrbCM.jpg
@vectoreast:

Flawiusz, choć jego tekst zmanipulowano to najstarsze zachowane, niezależne źródło. Fakt istnienia Jezusa nie implikuje, że był Mesjaszem.


Sam zauważyłeś, że Flawiusz nie żył w czasach Jezusa tylko po jego śmierci. Więc nie może być jego świadectwo brane za pewnik. Jedyne jego wzmianki to są o "bracie Jezusa" i "chrześcijanach". To nie jest historycznie wystarczające źródło do uznania hisotryczności Jezusa.

Weźmy takiego Sokratesa najczęściej porównywanego do Jezusa. O Sokratesie jako
Sam zauważyłeś, że Flawiusz nie żył w czasach Jezusa tylko po jego śmierci. Więc nie może być jego świadectwo brane za pewnik. Jedyne jego wzmianki to są o "bracie Jezusa" i "chrześcijanach". To nie jest historycznie wystarczające źródło do uznania hisotryczności Jezusa.

Ale jako najwcześniejsze źródło spoza universum jest najbardziej wiarygodny bo mógł zebrać relacje od świadków. Gdyby sprawa była warta uwagi to nie poświeciłby kilku zdań ale zapisałby kilka kart. Bezpośredni
@jbc_wszystko nudny jesteś. Nawet złapany na kłamstwie krzyczysz że wcale tak nie jest xD I jeszcze źródeł nie dajesz xDD

No to jak jestes taki mądry to powiedz czemu uznanie polskiej niepodległości przez Watykan jest w liście zdrad? I czy Węgrzy to o wiele więksi zdrajcy skoro niepodległości nie uznali? Xdddd

I czy jeśli ktoś sprzeciwia się tyranowi to czy jest zdrajca xD
Nawet gdy dasz mu źródła to najwyżej Cię obrazi i nie odniesie się merytorycznie już z nim to przerabiałem


@KakaowyTaboret: wiesz. W kwestii tego czy Watykan wspierał III Rzeszę to mam swoje zdanie. Mianowicie Watykan robił to co potrafi najlepiej: lawirował aby przetrwać i nie utracić swoich latyfundii. Zresztą takie samo stanowisko zajmuje wobec obecnego konfliktu. Może się nawet bardziej obrócić tylną częścią ciała do demokratycznej Europy bo to Imperialna Rosja