Wpis z mikrobloga

Mirki, dziś mam sprawę w Sądzie o wykroczenie w ruchu drogowym. Ponad rok temu zostałem zmierzony przez nieoznakowany radiowóz marki BMW w terenie zabudowanym (który to nie ma znaków) z prędkością 103 km/h (urządzenie VIDEORAPID z błędem pomiarowym 3% ale nie mniej niż 3km/h). Dziś pierwsza rozprawa, mam nadzieję, że się na jednej zakończy. Reprezentuje się sam, gdyż nagranie dostarczone przez policję w ogóle nie jest zgodnie z instrukcją (widać, że radiowóz przyśpiesza i zbliża się do mnie, a nie powinien tego robić; faktyczna prędkość jest znacznie poniżej 100km/h). Trochę #zalesie bo prosta sprawa mogłaby już dawno się skończyć.

Trochę się stresuje i jeszcze zmieniam pytania do świadków (policjantów), ale trzon mojej obrony to niewłaściwe nagranie, błąd pomiarowy i brak prawidłowo wyznaczonego terenu zabudowanego co z resztą potwierdza sam zarząd dróg w korespondencji ze mną. Trzymajcie kciuki, rozprawa na 13:00.

#prawo #policja #ruchdrogowy #sadowehistorie
  • 179
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ztck Jechał PONAD 90, nie DO 90 MAX, dziękuję tyle w temacie, OP dla mnie w dalszym ciągu jest totalnym zerem. Oznaczenie że jest teren niezabudowany nie obowiązuje do tego by jechać "około 90km/h" tylko DO 90, jeśli wynika to jasno ze znaków. Zrobił głupotę i teraz jeszcze płacze o coś.
  • Odpowiedz
@ztck a co jeśli OP jednak nie mówi prawdy bo chce się wybielić? I rozumiem że nagle tu wszyscy znajdą się z przeszkolenia obsługi urządzeń pomiarowych i wiedzą co i jak, no racja. Ponadto, może oni już od dłuższego czasu byli w stanie ustalić jego prędkość? A logiczne że jak chcą kogoś zatrzymać to wypada jechać nieco szybciej, żeby rzeczywiście go zatrzymać (i przy okazji wyprzedzić?)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Bakuaku: chyba masz gwóźdź w mózgu.
OP jechał poniżej 100 km/h na drodze na której obowiązywał limit 90 km/h (brak znaku teren zabudowany). Za taką jazdę nie ma żadnego mandatu. Nie masz prawa jazdy i wypowiadasz się w temacie na który nie masz pojęcia.
  • Odpowiedz
@Volmz zaskakujące, że w jednej wypowiedzi może być aż tyle błędów. Bo zasadniczo mylisz się co do wszystkiego. Primo - nie masz dowodów że jechał mniej niż 100 (są za to terrorystyczne, że jechał ponad)
Secundo brak znaku teren zabudowany nie znaczy, że z automatu staje sie on niezabudowanym. O tym decyduje oznaczenie, ewentualnie na upartego własna ocena.
Trio - za taką jazzde owszem JEST mandat, a nawet możliwość utraty prawa
  • Odpowiedz
Oczywiście chodziło o słowo teoretycznie* chociaż niektórzy może tu uznają że sposoby funkcjonariuszy w tym przypadku podchodzą pod terroryzm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ztck oczywiście że wiesz jak działają. Przecież inaczej nie próbował byś na siłę przedstawiać swojej racji ( ͡º ͜ʖ͡º) nie wątpiłem w to ani przez chwilę. Broń dalej gościa, przez którego są potem przykre zdarzenia na drogach. Powodzenia w życiu i w ogóle, może kiedyś sam nawet skonstruujesz jakiś miernik prędkości czy inne ustrojstwo no pewnie często tym somsiadów wietrzysz
  • Odpowiedz