Wpis z mikrobloga

Mirki, dziś mam sprawę w Sądzie o wykroczenie w ruchu drogowym. Ponad rok temu zostałem zmierzony przez nieoznakowany radiowóz marki BMW w terenie zabudowanym (który to nie ma znaków) z prędkością 103 km/h (urządzenie VIDEORAPID z błędem pomiarowym 3% ale nie mniej niż 3km/h). Dziś pierwsza rozprawa, mam nadzieję, że się na jednej zakończy. Reprezentuje się sam, gdyż nagranie dostarczone przez policję w ogóle nie jest zgodnie z instrukcją (widać, że radiowóz przyśpiesza i zbliża się do mnie, a nie powinien tego robić; faktyczna prędkość jest znacznie poniżej 100km/h). Trochę #zalesie bo prosta sprawa mogłaby już dawno się skończyć.

Trochę się stresuje i jeszcze zmieniam pytania do świadków (policjantów), ale trzon mojej obrony to niewłaściwe nagranie, błąd pomiarowy i brak prawidłowo wyznaczonego terenu zabudowanego co z resztą potwierdza sam zarząd dróg w korespondencji ze mną. Trzymajcie kciuki, rozprawa na 13:00.

#prawo #policja #ruchdrogowy #sadowehistorie
  • 179
  • Odpowiedz
@ztck poelcam "dwudziestkędwojeczke" z tegoż samego artykułu, panie geniuszu inspektorze ruchu drogowego xD gościu przestań się ośmieszać i pierodlic farmazony i jeszcze udawać mądrego w necie bo Ci zwyczajnie nie idzie
  • Odpowiedz
@Bakuaku: Najszybszy człowiek świata biegał z prędkością 44 kmh. Zawodowcy na rowerze rozwijają prędkość do 120 kmh. Gepard potrafi rozwinąć prędkość do 130 kmh. Ty nie masz prawa jazdy a jesteś fachowcem.
  • Odpowiedz
@pieczyzmc prawo jazdy definiuje moją wiedzę na temat ruchu drogowego, a nie sama znajomość ustawy o kierujących pojazdami i ustawy PoRD i kodeksu wykroczeń dotyczącego w szczególności wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu komunikacji XD no racja, ma sens
  • Odpowiedz
@Bakuaku: Aby się wypowiedzieć rzeczowo na temat danej sytuacji musiał byś w niej uczestniczyć. Zarówno ja i Op napisał że w chwili pomiaru radiowóz przyśpieszał. Żadna ustawa nie będzie w stanie określić wykroczenia bez zapoznania się z materiałem w postaci nagrania. Chyba że jesteś biegłym sądowym w dziedzinie ruchu drogowego, ewentualnie byłeś świadkiem.
  • Odpowiedz
@ztck dobra, zamykam dyskusje bo niestety ale nie przemawia do Ciebie nic niestety. Prawdopodobnie jesteś kierowcą pokroju gościa ze sprawy, dlatego tak żarliwie bronisz jego racji w dosyć abstrakcyjny sposób. Polecam się mimo wszystko dokształcić, bo używasz dużo mądrych słówek których znaczenia zdaje się nie znasz, dzieciaczku :v skoro nie umiesz rozczytać definicji ostrożności, ani tego że znaki stanowią o sobie, no to z czym ja tu mam rozmawiać xD małpa
  • Odpowiedz
@kaaban: A widać gdzieś znak teren zabudowany? Jeśli jest wcześniej to ok ale jeśli nie ma to obowiązuje zapewne inne ograniczenie i sugerowanie się domami niczego nie zmienia.
  • Odpowiedz
@pieczyzmc: kurła miałem IDENTYCZNIE. Po podpisaniu się dowiedziałem, że zabierają mi prawko na 3 miechy. (też 103km/h) Odwoływałem się o jakość przeprowadzenia interwencji przez funkcjonariuszy, brak jasnych informacji i jakbym wiedział, to bym nie podpisywał ORAZ o te 3km/h to wchodzi w błąd pomiaru.
i wiecie co?

  • Odpowiedz