Wpis z mikrobloga

Mirki, dziś mam sprawę w Sądzie o wykroczenie w ruchu drogowym. Ponad rok temu zostałem zmierzony przez nieoznakowany radiowóz marki BMW w terenie zabudowanym (który to nie ma znaków) z prędkością 103 km/h (urządzenie VIDEORAPID z błędem pomiarowym 3% ale nie mniej niż 3km/h). Dziś pierwsza rozprawa, mam nadzieję, że się na jednej zakończy. Reprezentuje się sam, gdyż nagranie dostarczone przez policję w ogóle nie jest zgodnie z instrukcją (widać, że radiowóz przyśpiesza i zbliża się do mnie, a nie powinien tego robić; faktyczna prędkość jest znacznie poniżej 100km/h). Trochę #zalesie bo prosta sprawa mogłaby już dawno się skończyć.

Trochę się stresuje i jeszcze zmieniam pytania do świadków (policjantów), ale trzon mojej obrony to niewłaściwe nagranie, błąd pomiarowy i brak prawidłowo wyznaczonego terenu zabudowanego co z resztą potwierdza sam zarząd dróg w korespondencji ze mną. Trzymajcie kciuki, rozprawa na 13:00.

#prawo #policja #ruchdrogowy #sadowehistorie
  • 179
to co się stresujesz? Wywalone jajca, idziesz, składasz wyjaśnienia i tyle


@Redbulltabak: Wiesz jaki jest problem? Że żyjemy w państwie, które ma w dupie prawo. W normalnej sytuacji tak by było, wyjaśnienia i elo. Ale kolega ma właśnie odebrane prawko na 3 miesiące i nawet jeśli sąd stwierdzi, że niesłusznie, to.. gówno, karę i tak ponosi. Tak działa państwo bezprawia.
@insystem: ogólnie nawet jakby wyznaczyli teren zabudowy - to może on nie być wyznaczony zgodnie z przepisami, jest cała masa takich miejsc w Polsce gdzie masz teren zabudowy a wokół zero budynków mieszkalnym, trzy terenie zabudowy zawsze musi występować właśnie teren mieszkalny
Jak wspomniałem, nie było tam terenu zabudowanego prawidłowo oznaczonego, co z resztą stwierdził sam zarządca drogi i zobowiązał się do jego poprawy. Jeśli NIE MA ZNAKU to skąd mam wiedzieć czy jest tam teren zabudowany?


@insystem:

Z twojej pierwszej wypowiedzi ciężko było się domyślić, że ten teren zabudowany nie był poprawnie oznaczony jako zabudowany. Skonstruowałeś zdanie w niejasny sposób.

Napisałeś:

Ponad rok temu zostałem zmierzony przez nieoznakowany radiowóz marki BMW w
@insystem: to, że nie ma obszaru zabudowanego nie zwalnia cie z obowiązku dostosowania prędkości do warunków jazdy. Jeżeli masz ewidentny teren zabudowany to i tak nie wolno ci #!$%@?ć, nawet jeśli nie ma znaku

Dlatego mam nadzieję że sąd podtrzyma i nie będziesz stwarzał zagrożenia na drodze
@insystem mam nadzieję że #!$%@?/już Cię #!$%@?. Zero szacunku i zrozumienia dla takich ludzi jak Ty. Stać Cię na szybką jazdę to znaczy że stać również na mandat/utratę prawka. Następnym razem zastanów się chłopie co robisz, nie tylko Ty korzystasz z drogi, a na ulice w każdej chwili może Ci się coś #!$%@?. Kubica się znalazł. Pozdrawiam ozięble i obyś beknął cwaniaku z całą surowością ¯_(ツ)_/¯