Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skoro już bootcampy zostały, delikatnie ujmując, zezłomowane, to warto też wspomnieć, że pójście na studia informatyczne odradzane jest najczęściej przez osoby, które na takie studia nie poszły lub z nich "zrezygnowały" (najczęściej w okolicy sesji - ciekawy zbieg okoliczności).

Dziwnym trafem jednak okazuje się (dowód anegdotyczny z pracy w kilku firmach, możecie zapytać innych #programista15k ), że szansa na spotkanie w zespole kogoś po bootcampie jest śmiesznie mała w stosunku do liczby osób, które mają wykształcenie informatyczne.

I tak, studia informatyczne to nie szkoła zawodowa programowania. Ale ich ukończenie pozwala śmiało założyć, że absolwent posiada jakiś wyróżniający go zestaw umiejętności i cech.

Przemyślenia zostawiam Wam. A myślę, że może to być istotne dla wielu osób po #matura, które zastanawiają się właśnie nad dalszą drogą.

PS. Z anonimowych, bo ban, ale nie mogę się powstrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #naukaprogramowania #studbaza #pracbaza #bootcamp

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b1e2b1d08886b56a813348
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

UW czy Wyższa Szkoła Zarządzania Polem Namiotowym to jedno i to samo


@voot: zdziwiłbyś się w ilu firmach zagranicznych UW jest dobrze znane, taki dyplom na pewno nie gwarantuje zatrudnienia, ale często zapewnia przynajmniej zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.
  • Odpowiedz
@fra234: chętnie poznam te firmy, bo osobiście w firmach o dobrej pozycji nie spotkałem się jeszcze, żeby patrzyli na programistę przez pryzmat uczelni tego typu, zawsze raczej patrzy się na umiejętności. Przypuszczam, że masz na myśli firmy podchodzące do sprawy rekrutacji jak pewna dość znana krakowska firma, czyli zatrudnianie jak leci za minimalną stawkę i wyłapywanie miernych ale wiernych, a reszta po chwili ucieka, ale podaj nazwy, może znam i
  • Odpowiedz
  • 0
@voot chodzi mi o topowe big techy jak Microsoft, Google, Facebook, Nvidia, Netflix czy Amazon które co roku zatrudniają kolejnych absolwentów UW.
  • Odpowiedz
@fra234: co roku zatrudniają też absolwentów innych uczelni, to żaden argument, akurat z tymi firmami strzeliłeś, ale nie trafiłeś, nie będziesz miał tam łatwiejszej rekrutacji przez uczelnię UW :)
Myślałem, że faktycznie jakąś taką firmę znasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@voot a czy ja gdzieś napisałem że rekrutacja jest łatwiejsza? ;) Napisałem jedynie, że w ogóle dostajesz na nią zaproszenie, big techy dostają tysiące cv i sporo z nich odsiewają bez rozmów z kandydatem
  • Odpowiedz
@fra234: dostaniesz tak samo zaproszenie jak i inni, UW nie jest tutaj żadnym wyznacznikiem, i tak jeśli absolwent UW nie będzie miał ciekawego portfolio, ciekawego doświadczenia, to go odrzucą tak samo jak innych.
Ja gdy zapraszali mnie na rozmowy do Netflixa i Amazona, to w przypadku obu mówili, że znaleźli mnie na githubie bo udzielałem się w open sourceowym projekcie, którego używają i oprócz tego sprawdzali jedynie moje doświadczenie i profil na github.
Z FB nie znam nikogo, ale wątpię, żeby tak nisko mierzyli w pracowników, pewnie jak we wszystkich robią kilka etapów, a do aplikowania zapraszają wszystkich
W Google NY mam znajomego, który nie skończył UW, tylko Syracuse, wcześniej pracował w Twitter, nikt tam nie załapie nawet jak powiesz że ukończyłeś UW, a gdzie tam żeby miało to jakiś wpływ na zaproszenie do rekrutacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W Nvidia mam znajomego, u niego też nie patrzyli jakoś na uczelnię, jedyne wymaganie związane ze studiami jakie miał to stopień doktorski, ale to tylko takie formalne wymaganie, przy rekrutacji też patrzyli na umiejętności i doświadczenie.
Z MS też nikogo nie znam, ale też nie uważam, że UW
  • Odpowiedz
  • 0
@voot akurat to ty podałeś UW jako przykład więc tak zostało w dalszej dyskusji ( ͡º ͜ʖ͡º). I mam wrażenie, że odbierasz mój post na zasadzie: Dyplom UW/PW/AGH = Gwarancja zatrudnienia/łatwiejsza rekrutacja czego nigdy nie twierdziłem. I tak, pewnie portfolio na githubie jest dość namacalnym dowodem tego co potrafisz zrobić.

@RapIArbuzy nie interesowałem się jak wygląda rekrutacja w Netfliksie więc mogłem trochę przestrzelić ot chciałem
  • Odpowiedz
@pure_function: heh, widać poczułeś się strasznie urażony, no niestety ktoś Cię oszukał mówiąc że to najlepszy wydział IT w Polsce, niestety ludzie z branży akademickiej zawsze nawet wbrew jakimkolwiek wynikom i osiągnięciom, będą zachwalać swoje uczelnie i konkurować z innymi, taki to już typ człowieka.
Jeśli zależy Ci na polskim prestiżu i ewentualnie później pracy w polskiej branży naukowej i akademickiej to uderzaj na którąś polibudę, a nie UW.
Jeśli
  • Odpowiedz
@voot: ale nie musze nigdzie uderzac, bo juz dawno jestem po studiach. chodzi o to, ze znam mnostwo ludzi po roznych polskich uczelniach i choc moge byc biased, to nie mam watpliwosci, ze najlepsi z reguly sa po mimuw.
  • Odpowiedz