Wpis z mikrobloga

@Wielki_Wladca_Wypoku: Powiem ci z doświadczenia, bo już widzę, że jest masa trolli pod twoimi wpisami.

Na pewno będziesz robić, to na jdg (jednoosobowa działalność gospodarcza) i prawie na pewno ryczałt 12%. JDG zakładasz przez internet, VAT-EU też przez internet. We wszystkim pomoże ci ogarnięty księgowy.

Teraz najważniejsza informacja zacznij od księgowości. Dobry księgowy poprowadzi cię za rękę, wszystko wytłumaczy. Przez telefon albo nawet wideorozmowę robią przy mniej ogarniętych klientach. Porozmawia o
@ATAT-2: chyba mówisz o vat-r i rejestracja w vat ue ;)


@kuncfot: Możliwe, księgowy u mnie wszystko ogarniał ;)

prawie na pewno ryczałt 12%.


@jestem_na_dworzu: Niekoniecznie. Zależy od planowanych przychodów i kosztów, które będzie generował. Świadczenie usług dla podmiotu zagranicznego nie dyskwalifikuje liniówki.
I zależnie od wykonywanych usług - możesz się na 8,5 proc łapać.

bo już widzę, że jest masa trolli pod twoimi wpisami.


@jestem_na_dworzu: Gdzie widzisz
Gdzie widzisz tych trolii bo chyba inne komentarze czytamy?


@ATAT-2: lepiej się pomylić na własną „korzyść” i założyć, że każdy piszący o zakładaniu spółek albo mirkującym księgowym nosi znamiona trolla. To są zbyt ważne sprawy, żeby ufać komuś anonimowemu z internetu. Dodaj do tego, że było spore opóźnienie pomiędzy tym kiedy pisałem, a wysłałem wiadomość.
Koszt takiej pomyłki jest zerowy, a jak się człowiek nawet raz da wkręcić, to później będzie
@Wielki_Wladca_Wypoku: Niczego, to nie zmienia. Wystawiasz faktury w euro. Księgowy będzie je przeliczać na złotówki oraz robić różnicę kursową wg tabeli NBP (czyli uwzględniać zyski/straty walutowe). Podatki płacisz w PLN, zarabiasz EUR i tyle.

Zrób sobie konto bankowe w euro. Serio, nie baw się w polskie banki, bo są drogie i mają kiepski kursy przewalutowań. Revolut reklamuje się jako darmowy, ale też ma słabe kursy. Wise umożliwia wcześniejsze sprawdzenie ile, co