Wpis z mikrobloga

Wiadomo że dieslem z dpfem trzeba co jakiś czas zrobić nieprzerwaną trasę. Pytanie czy przytrzymanie na jałowym przez kilkanaście minut na obrotach 2500 przyniosłoby podobny efekt? Czy to jakoś niekorzystnie wpływa na silnik?

#samochod #motoryzacja
  • 6
@eugeniusz_geniusz właśnie nie wiem czy i kiedy się włącza to wypalanie a sygnalizacja zużycia oleju wyszła po 3kkm od resetu przy wymianie. Do tego samochód trochę osłabł, komputer wskazuje 80proc zapchania. I takie to życie z tym korkiem w
@cotozazycie: jak masz suchy dpf komputer silnika sam decyduje kiedy ma wystarczająco zapchany filtf i jak bedzie spełnione kilka warunkow zaczyna procedure wypalania, u mnie w oplu astrze h, czasem rozpoczyna wypalanie jak jestem na parkingu na biegu jałowym, ważne jest żeby nie przerywać wypalania filtra jak już zacznie, poznać u mnie mozna przede wszystkim po zwiekszonym spalaniu, wlaczonym ogrzewaniu tylniej szyby mimo nie wlaczania jej przyciskiem, i specyficzny metaliczny zapach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cotozazycie: nie, bo stojąc na postoju nie obciążasz silnika - nie osiągniesz ciśnienia doładowania czy dawek takich jak podczas jazdy. Jak wyżej wspomniano, niektóre sterowniki wypalają DPFy na postoju, ale jest to mniej efektywne. I #!$%@? ropą niemiłosiernie, pamiętam że kiedyś nas #!$%@? ze stacji za coś takiego, a my tylko czekaliśmy żeby skoczyło żeby normalnie zatankować xD też Opel oczywiście. Jakoś w Beemkach czy nawet Fiatach z tymi samymi silnikami