Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy #emigracja do USA jest atrakcyjna dla Polaka pod kątem pracy, życia i relacji damsko-męskich? Mowa o pracownikach umysłowych, nie roboli-patoli bez jęzka nawet.
1. Wykształcenie - sam pracuje umysłowo, obleciałem różne #korpo i na prawdę Polacy to naród, który non stop uczy się, kombinuje, dokształca żeby przetrwać na rynku pracy. Zawsze znajdzie się ktoś kto umie kilka języków, ma międzynarodowe certyfikaty, robi coś ciekawego po pracy. To mocna zaleta w porównaniu do innych nacji. Polak dostosuje się do każdego środowiska i nauczy się wszystkiego jeśli trzeba.
2. Praca - skoro w USA panuje kult pracy, gdzie 8h to minimum to kto jak nie Polacy są przyzwyczajeni to zapieprzania.
3. USA krajem imigrantów - nikogo nie dziwi obecność Polaków jak i innych nacji. Nie ma podziału jak w Europie, że ktoś jest z zachodu a ktoś (biedniejszy/gorszy) ze wschodu. Ludzie nie do końca dokładnie wiedzą gdzie ta Polska nawet. Złe opinie o Polakach mają tylko starsi ludzie, którzy kojarzą opowieści o pierwszych falach Polaków do USA.
4. Relacje - oglądam vlogi z USA i tam na prawdę nie ma jakiś super atrakcyjnych ludzi. Wiadomo jakieś Miami Beach czy inne to będzie skupisko chadów. Patrząc na zwykłych ludzi czuje się bardziej atrakcyjniejszy jako Europejczyk, w dodatku wysportowany. W Polsce nie robię na nikim wrażenia bo jestem normalny (nie brzydki ale też nie chad) i nienawidzę kultury "bo to facet musi...". Udaje mi się poznawać raz na jakiś czas ale jest to katorga i obrona częstochowy. Więcej frustracji niż przyjemności.
5. Życie - jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni do oszczędzania, aktywnego trybu życia (wg mnie) i jesteśmy towarzyscy. Szczególnie ta oszczędność myślę, że jest ważna

#usa #stanyzjednoczone #emigracja #praca #zarobki #zycie #polak #polacy #programowanie (bo na pewno ktoś tam siedzi z was)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b02aded08886b56a8117bd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy #emigracja do USA jest atrakcyj...

źródło: comment_1655743436JLBEOePUi5YmiR6cMziECJ.jpg

Pobierz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: byłem wiele razy w USA turystycznie oraz troche "turystycznie" i bezgranicznie uwielbiam ten kraj, styl zycia, to, na co Polacy narzekaja dla mnie nie stanowi tam zadnego problemu, natomiast jesli chodzi o zycie tam... sam nie wiem, niby fajnie, ale jest dosc niebezpiecznie w miastach, jest okropnie brudno, zarobki sa super, czuc, ze ten pieniadz jest cos wart, nie to co u nas, ale jesli chodzi o emigracje akurat do