Wpis z mikrobloga

Witam,
chciałbym się dowiedzieć, jak to możliwe, że przez tyle lat ktoś taki jak Krychowiak ma nr 10 w reprezentacji? To jest jakiś fenomen, że ktoś tak drewniany? Nie, betonowy ma nr 10 w reprezentacji kraju. Od lat się nad tym zastanawiałem, o co tu chodzi?
#mecz #reprezentacja #pilkanozna
  • 12
@Minieri: to u nas taka słaba tradycja jest? Myślałem, że 10 to numer dla najlepszego technicznie pomocnika/ zawodnika ofensywnego. Tak jest w innych krajach przecież?
@aa-aa @Minieri @aa-aa Komentatorzy z meczu Z Holandią "taak, to nie jest ten Krychowiak z Sevilli, (przeciwnik dośrodkowuje, piłka nastrzelona w Krychowiaka wychodzi na rozny) ale to jest właśnie to co tu widzimy, to doświadczenie, ta mądrość" ¯_(ツ)_/¯
@aa-aa: Ja #!$%@?ę, przecież to tylko #!$%@? numer. Poza tym w reprezentacji Polski od lat nie ma typowej "dziesiątki" (ostatni był kto? Roger? Obraniak? :D A z Polaków to pewnie Szymkowiak...). A nie można "dychy" pominąć czy zastrzec, bo na wielkich turniejach zawodnicy muszą mieć numery od 1 do 23 (czy nawet do jeszcze wyższego po pocovidowym powiększeniu kadr). Nie wiem od ilu lat "10" ma Krychowiak, pamiętam, że miał ją
@aa-aa: Krychowiak 2012-2016 - TOP, najlepszy defensywny pomocnik jakiego mieliśmy w XXI wieku. Nie był to wielki, błyskotliwy rozgrywający, ale dobrze trzymał linię i potrafił się zastawić.

Krychowiak po transferze PSG to gra w kratkę. Najgorszy jego okres, to właśnie 2016-2018, później po transferze do Rosji odżył, ale nigdy nie wrócił do tego co brał w Bordeaux czy Sevilli. Ale też miał sporo niezłych meczów: z Anglią (oba w eliminacjach), ze
@aa-aa: witam i nas nie ma tradycji 10 w kadrze. Zwykle nosili ją właśnie def pomocnicy jak Krychowiak a wcześniej wcale nie lepszy Lewandowski ale Mariusz. Dziękuję że pomoglem
@jeseje: Chyba miałeś na myśli Reims, a nie Bordeaux. Co do reszty zgoda, zwłaszcza jeśli chodzi o zastawianie - Krychowiak tę umiejętność miał opanowaną do perfekcji, dzięki czemu nawet przy gorszym przyjęciu piłki nie dawał jej sobie odebrać, a w przypadku większego niebezpieczeństwa po prostu wypinał dupę pod przeciwnika i w ten sposób wymuszał faul (w Ekstraklasie brylował w tym Trałka).
@aa-aa numer to tam nic, największą zagadką pozostaje jak można było zrobić aż taki zjazd i zapomnieć jak się gra w piłkę ( ͡º ͜ʖ͡º) coś mi się kojarzą wywiady z czasów Sevilli że on pod względem prowadzenia się był wtedy jak light CR7, tylko treningi, odpowiednie odżywianie i regeneracja, widocznie już mu się odechciało na rzecz bycia celebrytą ze swoją żona