Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie, że muzyka jest coraz gorsza. Czy może to efekt tego, że jest jej coraz więcej i nawet słabe kawałki mają przebicie. Nie chodzi mi o tekst, bardziej o to, że wcześniej był bogatszy podkład. Teraz jakiś podp**dolony bit albo remix, 10 warstw autotune i 70% brzmi tak samo.
  • 83
  • Odpowiedz
Też macie wrażenie, że muzyka jest coraz gorsza. Czy może to efekt tego, że jest jej coraz więcej i nawet słabe kawałki mają przebicie. Nie chodzi mi o tekst, bardziej o to, że wcześniej był bogatszy podkład. Teraz jakiś podp**dolony bit albo remix, 10 warstw autotune i 70 rzmi tak samo.


@SGTIHALIT: Jeszcze w historii świata nie produkowano tak dużo, tak profesjonalnie tworzonej i łatwo dostępnej muzyki więc nie wiem o
  • Odpowiedz
nadal jest produkowana bardziej wymagająca muzyka


@jajajaja2: a czy ktoś dzisiaj tworzy muzykę ponadczasową, która nadal będzie masowo słuchana za 30 lat?

aktualnie grające nagrywają coraz lepsze albumy


@PPPPawel: w jaki sposób mierzysz jakość muzyki?

że jeszcze nigdy nie było tak dobrze i cały czas pojawiają się nowe elementy które rzutując na starsze utwory nadają im wrażenia niepełnych


@Bejro: podaj jakieś przykłady

w pamięci ludzi zostały tylko same hiciory
  • Odpowiedz
@SGTIHALIT: utworu grane w radio mają węższy zakres dynamiczny oraz często są po prostu za głośne - jak porównasz kawałki z ostatnich lat to po prostu one są głośniejsze i to może się większości podobać, ale jeśli ktoś ma wrażliwe ucho i ceni sobie wierne odwzorowanie utworów to cóż.
  • Odpowiedz
@Nitro_Express:Ludzie uznają ten materiał za rzeczowy bo akurat zbiega się z ich poglądami na muzykę a tak naprawdę jest kompletnie bzdurny i zrobiony przez gościa z zerowym pojęciem o muzyce.
Tutaj polemika z tym filmiem nagrana przez gościa, który wie o czym mówi:
ShadyTalezz - @Nitro_Express:Ludzie uznają ten materiał za rzeczowy bo akurat zbiega ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SGTIHALIT: nie patrz co popularne, bo nie ma już żadnego źródła/medium w którym "popularność" cokolwiek znaczy.

Muzyki trzeba szukac na własną rękę a jak coś znajdziesz to ew. korzystać z nowych mediów żeby dał rekomendacje podobnych gatunków/wykonawcow. A i to czasem za duże zaufanie, to nie czasy lat 2000 i skroblowanua last.fm dla rekomendacji. Dziś prawie wszystkie sugestie to zwykły sponsoring.

Radio to żart dla zdesperowanych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SGTIHALIT: popularna zdecydowanie. Rzecz w tym że teraz muzyki na szczeblu międzynarodowym nie robi piosenkarz, tylko różni spece którzy zapewniają wydanie kolejnego hitu na lato. Odpowiednie akordy, banalny tekst o miłości i skoczny rytm a mamy kolejnego hita.
  • Odpowiedz
@SGTIHALIT: Według mnie tak, ale konkretny rodzaj muzyki, czyli radiowy pop. Nie wiem czy gorszy, czy po prostu mniej trafiający w moje gusta. Ale o ile tego popu sprzed 2010 jestem w stanie sobie słuchać tak o, tak dzisiejsze utwory mnie denerwują
  • Odpowiedz
@swagerstom:

a czy ktoś dzisiaj tworzy muzykę ponadczasową, która nadal będzie masowo słuchana za 30 lat?


Nie jestem wróżką, ty chyba też nie więc skąd to możesz wiedzieć? Starszym osobom się może wydawać, że nikt takiej muzyki nie robi ale jakimś cudem do muzyki z każdej dotychczasowej epoki się wraca. Ja pamiętam jak 20 lat temu ludzie psioczyli na Britney Spears, Christine Aguilere albo Limp Bizkit itp. a dziś Toxic dla
  • Odpowiedz
@SGTIHALIT: wręcz przeciwnie, uważam że jest dużo więcej lepiej wyprodukowanej muzyki niż chociażby w latach 2000. Poza tym pop to pop i nigdy nie był jakiś zajebisty poza pojedynczymi strzałami. Za to muzyka gatunkowa jest naprawdę spoko.
  • Odpowiedz
Ja pamiętam jak 20 lat temu ludzie psioczyli na Britney Spears, Christine Aguilere albo Limp Bizkit


@ShadyTalezz: muzyka lat 80 jest dużo bardziej popularna od Britney Spears, Christine Aguilery albo Limp Bizkit. I to w każdym pokoleniu, a nie tylko w "pewnym".

wystarczy wejść pod jakikolwiek popularny kawałek na yt z ostatnich kilku lat i posortować komentarze po najnowszych


@ShadyTalezz: niewiarygodna próbka statystyczna. Im ludzie są młodsi, tym mają więcej
  • Odpowiedz
Ktos juz kiedys wspomnial - kiedys, by tworzyc muzyke trzeba bylo jakis tam talent miec, instrumenty ogarniac, zgrac sie z reszta muzykow. A dzis byle lamaga stworzy na telefonie rzeczy lepiej brzmiace niz starsze hity. No a ze to umpa umpa wspomagane autotunem to juz w ogole mogila. Ale faktem jest, ze “tworzy sie” pod masy. A spoleczenstwo idiocieje straszliwie. Oczywiscie jest cale mnostwo wartosciowej muzyki, jednak o ile kiedys to wlasnie
  • Odpowiedz
@swagerstom:

muzyka lat 80 jest dużo bardziej popularna od Britney Spears, Christine Aguilery albo Limp Bizkit. I to w każdym pokoleniu, a nie tylko w "pewnym".


Nie wiem jak to zmierzyłeś, ja nie byłbym taki pewien ale jeśli tak jest to okres przejściowy, moda lubi wracać i zataczać koło w muzyce, na lata 80 jest teraz hajp ale pierwszej dekadzie XXI wieku ta epoka była uznawana za esencje kiczu a nostalgia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@richard73p: to chyba nie pamiętasz większości muzyki z tamtych lat, bo tak samo zapominasz o słabych rzeczach dzisiaj jak i 30 lat temu.

kiedys, by tworzyc muzyke


Przypomnij mi w którym roku wyszło coś takiego jak Milli Vanilli?

Człowiek ma sentyment do młodości i filtruje przez różowe okulary nostalgii a o b-side'ach się nie pamięta.
  • Odpowiedz