Wpis z mikrobloga

Aha a twoje osobiste odczucia są wiarygodne i nikt dzisiejszej muzyki nie będzie słuchał za 30 lat bo ty jej nie będziesz słuchał?


@ShadyTalezz: nic takiego nigdzie nie napisałem

mogę ci podesłać badania na ten temat


@ShadyTalezz: napisałeś "uległeś błędowi poznawczemu" i na to chciałbym dowód, a nie na to, że gusta muzyczne kształtują się w okresie bycia nastolatkiem.
@richard73p:

Ktos juz kiedys wspomnial - kiedys, by tworzyc muzyke trzeba bylo jakis tam talent miec


kiedyś to znaczy kiedy? W latach 80 gdy popularność zdobył największy scam w historii muzyki czyli Milli Vanilli?
Czy wcześniej gdy Boney M zatrudniło murzyna żeby wyglądał i ruszał ustami?
Czy jak Jimmy Hendrix forsował swoich znajomych żeby byli grani w radiach?

A dzis byle lamaga stworzy na telefonie rzeczy lepiej brzmiace niz starsze hity
@swagerstom:

nic takiego nigdzie nie napisałem


z twojego wpisu po prostu wywnioskowałem, że to są twoje odczucia, tak brzmią pytania o to czy ktoś dziś tworzy ponadczasową muzykę i jeśli to pytanie wychodzi stąd, że uważasz że dziś takiej muzyki nikt nie tworzy to uległeś błędowi poznawczemu, może sobie za dużo dopowiedziałem przez ton twojej wypowiedzi, jeśli tak to przepraszam ale no jednak nie wydaję mi się ( ͡° ͜
@swagerstom ciężko mi podać konkretny przykład, bo jak pisałem, to moje wrażenie. Ale gdy spojrzysz na 2, 3 i później 4 album 21 pilots, zobaczysz bardzo dużą poprawę stylistyczną, mimo, że sam wolę Vessel od Trench. Podobnie np. Grimes - absolutnie cudowny album Visions tutaj ustępuje zupełnie nowszemu o 3 lata Art Angels. Dalej słuchając Miss Anthropocene doznajesz wrażeń których nie było podczas poprzednich albumów. Tak samo Glass Animlas i nowszy album
@LlamaRzr: Zdziwie Cie. Mialem zespol w latach 90 i ponad szczebel lokalny sie nie przebilismy, bo byli lepsi. A takich biedazespolow jak moj jednak troche bylo. A przyklad Mili Vanilli troche nie trafiony. Tam poszlo o cos innego niz muzyke, ktora na swoj spodob byla znosna.
@ShadyTalezz: No patrz, udalo Ci sie wciagnac mnie w dyskusje. No to sie grzecznie ustosunkuje. Milli Vanilli, Boney M i Hendrix -#!$%@? od rzeczy obyczajowych- stworzyli (ok, except MV) rzeczy, ktore nucimy do dzis, a Hendrixa doceniamy. To raz. Na temat coverowania to nie pij do mnie, bo nie wspomnialem. Covery byly, sa i beda, czasem nawet lepsze niz oryginaly. I nie, by odniesc sukces nie trzeba miec dzis talentu, trzeba
@Bejro: napisałeś "cały czas pojawiają się nowe elementy które rzutując na starsze utwory nadają im wrażenia niepełnych".
Kilka luźnych, celowo niepowiązanych przykładów "nowych elementów", które naprawdę odmieniły muzykę i których nie było nigdy wcześniej:
- "Twelve-bar blues"
- pentatonika
- rapowanie i skrecze
- przester
- fuga

Pokaż mi cokolwiek tak rewolucyjnego w przeciągu ostatnich 20 lat.
@richard73p:

No to sie grzecznie ustosunkuje. Milli Vanilli, Boney M i Hendrix -#!$%@? od rzeczy obyczajowych- stworzyli (ok, except MV) rzeczy, ktore nucimy do dzis


ale to nie oni stworzyli tylko Frank Farian, oni byli tylko twarzą.

To raz. Na temat coverowania to nie pij do mnie, bo nie wspomnialem.


wspomniałeś, że dziś się nagrywa przeboje brzmiące podobnie do starych więc mówię ci, że w tej materii nic się nie zmieniło,
@swagerstom:

Pokaż mi cokolwiek tak rewolucyjnego w przeciągu ostatnich 20 lat.


chord loopes - rozwój i eksperymentacja w tym zakresie:
https://www.youtube.com/watch?v=_5SI8Zhr6E0

Kanye West - 808's and Heartbreak połączenie 808's rolanda z autotune i depresyjnymi brzmieniami dając jedną z najbardziej rewolucyjnych płyt w historii muzyki rozrywkowej, stylistyka ta do dziś jest bardzo popularna w muzyce pop, a żeby nie być gołosłownym i nie opierać się tylko na własnej opini to magazyn Rolling
@ShadyTalezz: Napisalem, ze tworzyli - except Milli Vanilli. Nie doczytales. Tego, ze tworzy sie przeboje podobne do starych tez nie napisalem. Napisalem, ze brzmiace lepiej niz stare. Brzmieniowo. Ogranicz ego, prosze, reszty nie chcialo mi sie juz czytac. Prowokowanie dyskusji wciskajac komus nie wypowiedziane rzeczy jednak slabe jest…
@richard73p:

Napisalem, ze tworzyli - except Milli Vanilli.


przecież widzę, że napisałeś bez MV ale Boney M też było stworzone przez tego typa i on tam większość rzeczy stworzył.
I nadal nie kumam co ma do rzeczy, że stworzyli rzeczy, które ktoś sobie do dziś nuci, to dziś nie powstają rzeczy, które ludzie będą sobie kiedyś nucić?

Napisalem, ze brzmiace lepiej niz stare. Brzmieniowo.


a tu rzeczywiście źle zrozumiałem wypowiedź albo
chord loopes - rozwój i eksperymentacja w tym zakresie:


@ShadyTalezz: beatlesi robili to już ponad 50 lat temu https://www.youtube.com/watch?v=TJNndwGFJIM
Generalnie, jeżeli istnieje jakaś progresja akordów, to z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz ją wcześniej w Beatlesach, oni byli pionierami niestandardowych progresji. Jedną z niewielu naprawdę oryginalnych progresji we współczesnej muzyce jest... "Smells like teen spirit" Nirvany z 1991.
Niestandardowe progresje da się znaleźć też w metalu, ale tam ciężko mówić o prawdziwej harmonii.
@swagerstom:

beatlesi robili to już ponad 50 lat temu


ale mój argument nie dotyczył wynalezienia tego, tylko rozwoju i eksperymentacji w tym zakresie. W filmikach, które podesłałem chłop o tym opowiada, zresztą jest znacznie więcej miejsc w muzyce do rozwoju i eksperymentacji niż melodie czy harmonie. Równie dobrze można by zbyć całą muzykę rozrywkową i powiedzieć, że większość rzeczy z niej była już wcześniej wykorzystywana w muzyce poważnej.

podaj jakiś konkretny
no jak jesteś na tyle uprzedzony, że nie dasz rady tego słuchać to nie wiem czy jest sens dyskutować


@ShadyTalezz: jak najbardziej jest sens, bo nikt nikogo tutaj nie krytykuje za gusta. Każdy może sobie słuchać czego tylko chce, tylko niech nikt mi nie wmawia, że przez ostatnie 20 lat nastąpił jakiś przełom w muzyce, albo że nadal powstają ponadczasowe utwory, które znają wszyscy.