Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SGTIHALIT: bo nie pamiętasz tych kiepskich z przeszłości. Te stwierdzenie że muzyka już nie jest taka jak kiedyś towarzyszy ludzkości prawie od zawsze ( )
@Tymariel: to pokaż chociaż jeden współczesny utwór, który swoją popularnością i rozpoznawalnością jest chociaż bliski poziomowi np. rozrywkowemu "We are the champions" albo bardziej klasycznemu "Rondo Alla Turca"
To poczekejta tak z 10 lat to zobaczymy co będzie "popularne i rozpoznawalne", teraz od cholery muzyki jest i nie da się ot tak powiedzieć, co będzie dobre/pamiętane za parę lat.

Ludzie chcą "klasyków na już" xD a to trwa jednak.
@swagerstom: Nie pokażę, bo z automatu stwierdzisz, że ci się nie spodoba bo coś tam.
Sprawdzisz za parę lat. A artyści nigdy nie robią rzeczy z myślą że zostaną "klasykami".

O, takie Madvillainy stało się w zasadzie klasyczkiem nie od razu, tylko w epoce internetu zostało szerzej odkryte.
Nie pokażę, bo z automatu stwierdzisz


@LlamaRzr: nic nie będę twierdził, bo co kogo obchodzi moje zdanie. Jestem po prostu ciekawy, jakie utwory masz na myśli, a po drugie możemy wrócić do tego wpisu za 10 lat. Zobaczymy co się stanie z utworem, który podasz.
@SGTIHALIT: Nie jest gorsza, jest inna, a ludzie oczekują tego, że obecna muzyka będzie miała tą samą formę co ta sprzed lat. Mam wrażenie, że ludzie nie krytykują obecnej muzyki za to, że jest słaba, tylko za to, że jest wydawana obecnie, no bo przecież kiedyś to było, a teraz nie ma.
@swagerstom:

tylko niech nikt mi nie wmawia, że przez ostatnie 20 lat nastąpił jakiś przełom w muzyce, albo że nadal powstają ponadczasowe utwory, które znają wszyscy.


No i widzisz nie ma sensu jednak ta dyskusja bo z góry założyłeś sobie, że jest jak ty mówisz i nieważne jakie ktoś argumenty poda ty i tak wiesz swoje, nie wiem po co te szopki wcześniej, że wcale tak nie uważasz w takim razie.
Pobierz
źródło: comment_1655642872Ra39WG4xAruMaANdBhcrJn.jpg
@ShadyTalezz:
"Kanye West - Welcome To Heartbreak"
1. główny sampel pochodzi z 1979 https://www.youtube.com/watch?v=ObKhK5Ia8QE&t=30s i to jest sampel #!$%@? 1:1 bez żadnych modyfikacji, ma tylko nałożony jakiś efekt.
2. werbel brzmi jak z Onyx - Slam z 1993, tylko że ten jest spowolniony https://youtu.be/5wdqZa3X3hA?t=26 pewnie dałoby się znaleźć dokładnie taki sam jeszcze w latach 80
3. autotune
4. casualowy refren
jedyne co tu jest w miarę ciekawie zrobione to zwrotki, ale
@swagerstom:
No i znowu odpowiedziałeś tylko na wycinek mojej wypowiedzi, sorki ale tak się nie da dyskusji prowadzić, nie mam zamiaru wysilać się i odpowiadać rzetelnie na wszystko co napiszesz podczas gdy ty sobie wybierasz tylko to co ci pasuje i jest dla ciebie wygodne. Pokazuje to, że nie masz żadnej dobrej woli w tej dyskusji i nieważne co bym napisał i tak cię nie przekonam więc dla mnie to ostatnia
@SGTIHALIT: Film O północy w Paryżu fajnie pokazywał to zjawisko.
Dzisiejsze lata zawsze będą wydawały sie gorsze od poprzednich gdyż widzimy mnóstwo syfu i kiczu w kulturze a z poprzednich dekad przetrwały w pamięci tylko te dobre rzeczy.To samo jest w modzie np,lata 80/90 do niedawna uznawane za tandetne dzisiaj są cool.Widać to nawet po ubiorze młodzieży.Za jakiś czas to samo będzie z latami 2000 i tak dalej i tak dalej.
argumenty są małostkowe


to chyba tym łatwiej powinno się je dać obalić

najbardziej opiniotwórczy magazyn muzyczny


To nic nie znaczy

Pokaż utwór który powstał przed 2008 rokiem i brzmi jak coś tego albumu tak jak ja mogę wskazać całe masy utworów nagranych po 2008 roku


Nie słucham takiej muzyki, research zająłby mi mnóstwo czasu.

Rapowanie? Phi plemienni mieszkańcy afryki już tysiące lat temu rapowali sobie do swoich bębnów.


@ShadyTalezz: masz na
Nasze gusta muzyczne kreują się w okolicy 14-16 roku życia najczęściej(mogę ci podesłać badania na ten temat) i muzyka, którą wtedy poznamy/lubimy zostaje z nami na całe życie, nie ważne czy jest dobra czy nie, ważne że mamy z nią związany ładunek emocjonalny.


@ShadyTalezz: To jestem chyba jakimś dziwolągiem, w tych latach ostro katowałem dubstep a teraz w wieku 23 lat cisne rocka 90s, grunge i inne metale xD
@MrPawlo112: no bywa, ale jedna osoba nie przeczy całej statystyce, którą podlinkowałem.

Ja też nie słucham takiej samej muzyki jak w wieku nastoletnim ale nadal mam do niej duży sentyment, ty już nie lubisz dubstepu?
Też macie wrażenie, że muzyka jest coraz gorsza. Czy może to efekt tego, że jest jej coraz więcej i nawet słabe kawałki mają przebicie

akurat radia rzadko słucham, ale fakt, patrzę przez pryzmat tego co popularne


@SGTIHALIT: pociągnę wątek radiowy.

to, co puszczają w polskich radiach nie ma za specjalnie przełożenia na sprzedaż płyt/streaming ani popularność, i w polskiej i zagranicznej muzyce - tj. jest od zatrzęsienia świetnie sprzedających się artystów,
@swagerstom: Musisz być bardzo nudny na imprezach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak mówiłem, nie znam się na technicznej stronie muzyki ale słucham jej przynajmniej kilka godzin dziennie i piszę o moich odczuciach. Staram się nie słuchać tego samego utworu dłużej niż kilka dni i cały czas szukam nowości więc uważam, że to nie taka sobie pusta opinia.
Jako przykład nowości w muzyce mogę podać nagrywanie tych samych