Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Słabo mi idzie w relacjach międzyludzkich. Nigdy nie miałem bliskiego przyjaciela, dziewczyny też nie miałem. Poszedłem na psychoterapię i zastanawiam się czy wybrałem złą specjalistkę czy psychoterapia nie jest dla mnie.

Rozmowa wyglądała tak:
J: Dzień dobry, jestem X, mam 27 lat, przyszedłem na terapię bo chciałbym znaleźć sobie przyjaciół i dziewczynę.
P: Dobrze, zacznijmy zatem od tematu znajomych
J: [opowiadam o swoich znajomych w dzieciństwie, liceum i teraz]
P: A nie może Pan po prostu odezwać się do starych znajomych? Zaprosić ich gdzieś?
J: Nie, bo oni mieszkają daleko i wszyscy mają już swoje życie
P: Aha, szkoda.
J: [nie mogę się powstrzymać od śmiechu xd] Szkoda, szkoda

Potem przeszliśmy na temat dziewczyn w moim życiu. Opowiedziałem, że nigdy nie czułem się komfortowo wśród nich i że jestem nieśmiały szczególnie w stosunku do kobiet.
P: Ale Pan jest taki młody przystojny, musi Pan nabrać pewności siebie i wszystko przyjdzie z czasem. Czasem wystarczy zagadać w pociągu albo na przystanku.
J: Skąd mam wziąć tą pewność siebie?
P: Trzeba uwierzyć w siebie, jest Pan inteligentny i przystojny.

Później wypytywała o moje dzieciństwo i traumy. Odpowiedziałem, że miałem bardzo dobre dzieciństwo, rodziców mam bardzo wspierających itd. Potem jakieś tematy szkolne, pytała mnie czemu w gimnazjum albo w liceum nie podbijałem do koleżanek z klasy i takie tam.

Nie wyniosłem z tej sesji terapeutycznej niczego. Ot taka pogawędka jak z kolegą tylko, że płci żeńskiej. Rady w stylu "masz depresję - idź pobiegać", "nie masz dziewczyny - zagadaj" są wyśmiewane na wykopie, ale terapeuci proponują to samo tylko za 140zł/h.

#tfwnogf #przegryw #psychoterapia #psychologia #samotnosc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62adc1e5a7380d38f0c31920
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 62
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: pójdź do innego terapeuty, podobno dopiero na którymś czasem haczy, mojemu kumplowi przypasował dopiero czwarty np. i mu pomógł (to był facet). Sprawdź opinie, teraz podobno psychoterapeuta można zostać po jakimś krótkim kursie więc na takich uważaj
Przegryw: Wszyscy ( @iEarth, @adamdd) co piszecie, że ten wpis to bait to się chyba z jakiejś choinki urwaliście.

Byłem u 3 terepeutów, zawsze jedna wizyta - w dwóch przypadkach sami mnie wygonili, bo jestem beszczelny właśnie pytając o to, jak to będzie wyglądać, a raz koleś jak usłyszał, że nie mam dziewczyny odpalił monolog jak to jest ważne w życiu faceta, żeby być z kimś i uprawiać seks
Przegryw: Wszyscy ( @iEarth, @adamdd) co piszecie, że ten wpis to bait to się chyba z jakiejś choinki urwaliście.

Byłem u 3 terepeutów, zawsze jedna wizyta - w dwóch przypadkach sami mnie wygonili, bo jestem beszczelny właśnie pytając o to, jak to będzie wyglądać, a raz koleś jak usłyszał, że nie mam dziewczyny odpalił monolog jak to jest ważne w życiu faceta, żeby być z kimś i uprawiać seks
Przegryw: Wszyscy ( @iEarth, @adamdd) co piszecie, że ten wpis to bait to się chyba z jakiejś choinki urwaliście.

Byłem u 3 terepeutów, zawsze jedna wizyta - w dwóch przypadkach sami mnie wygonili, bo jestem beszczelny właśnie pytając o to, jak to będzie wyglądać, a raz koleś jak usłyszał, że nie mam dziewczyny odpalił monolog jak to jest ważne w życiu faceta, żeby być z kimś i uprawiać seks
@AnonimoweMirkoWyznania: nie będę kłamał, że jest to proste, żeby znaleźć terapeutę, który po 1 - będzie kompetentny, a po 2 - będzie nam indywidualnie pasował. Według mnie nie ma złotego środka, bo tak jak w każdej branży są lepsi i gorsi. Natomiast jest kilka mocnych punktów: 1. Długi staż, ale nie powyżej wieku 60/70 lat(co wiąże się z ryzykiem przestarzałych metod),chyba że naprawdę ma świetne opinie. 2 Dużo komentarzy na stronach
nie będę kłamał, że jest to proste, żeby znaleźć terapeutę, który po 1 - będzie kompetentny, a po 2 - będzie nam indywidualnie pasował


@Jimmy1994: a weź do tego to, że skończenie studiów, kursu i innych nie oznacza, że ktoś nadaje się do zawodu i będzie w nim dobry.

Zobacz też na zdjęcie. Jeśli czujesz niechęć po samej fotce, nie idź tam.


@Jimmy1994: mi się może wydaje, ale najlepiej jakby
@AnonimoweMirkoWyznania: Dobra zarzutka, taka nie za mądra.
Do psychoterapeuty nie idziesz po to żeby Ci powiedział co masz robić. Jego praca polega na rozmowie z Tobą w taki sposób (zdawaniu pytań, kwestionowaniu opinii) żeby Ci pewne utarte schematy przeskoczyły w głowie i żebyś sam zaczął myśleć co można zrobić inaczej. I do tego się dochodzi ilomaś sesjami, a na samym początku terapii wręcz czujesz się jeszcze gorzej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie terapia zaczęła przynosić efekty dopiero gdzieś po trzecim spotkaniu. Być może jesteś bardziej skomplikowany niż Ci się wydaje ¯_(ツ)_/¯
Ewentualnie trzeba pójść do innego terapeuty.. Dobrego terapeutę, który do Ciebie trafi/dotrze czasem trudno znaleźć
@adamdd: No to powiem ci o mojej wizycie zapoznawczej, która była dość niedawno. Generalnie babka stwierdziła, że terapia mi wiele nie pomoże, a bardziej trening umiejętności społecznych, a sama też polecała wspaniałe rady typu "poszukaj znajomych sobie na siłowni". I tak, ma ona wykształcenie, superwizję i dobre opinie. No ale według ciebie i plusujących baituję i mam gwóźdź w mózgu, bo jak to terapia nie działa na mnie, terapia działa przecież
@iEarth: Też miałem rady w stylu "idź na siłownię poznać znajomych" i powiedziała też babka, że mnie terapia wiele nie da. I była to osoba z wykształceniem, superwizją i dobrymi opiniami w necie. Nie wiem co się tak upieracie z tym baitem, naprawdę jak ktoś zburzy trochę wam światopogląd o terapii to nie potraficie tego przyjąć do wiadomości?