Wpis z mikrobloga

a jak taki gość we mnie walnie na pasach samochodem albo hulajnogą na chodniku? A wystarczyło nie wychodzić bez kasku z domu, i bez kurtki motocyklowej


@elf_pszeniczny: ale wiesz, że mówimy o kasku dla osób poruszających się na rowerach, hulajnogach, itd.?
Popatrz sobie na tagi tego wpisu.
Przy twoim rozumowaniu, to z rozmowy na temat kasków rowerowych można by wysnuć argument, że proponujemy nosić kask wszędzie i zawsze, bo kawałek ruskiego
gorzej jeśli chcesz w imię własnych potrzeb zmuszać do tego innych


@niebieskatrytytka: chyba trochę Cię fantazja poniosła.
Niby jakie mam własne potrzeby przez które zmuszam innych? Zmuszam własne dzieci i żonę, bo zależy mi na ich bezpieczeństwie. Jeżeli chodzi o Ciebie, to namawiam, zalecam itd. Ale to Twoja głowa, jak sobie ją rozwalisz, to nie mój problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście nie życzę Ci tego.

Z
hyba trochę Cię fantazja poniosła.

Niby jakie mam własne potrzeby przez które zmuszam innych


@pstrokatasroka: Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałam, że ty zmuszasz, napisałam w odpowiedzi na co pojawiały się takie komentarze.
Jeżeli chodzi o Ciebie, to namawiam do jeżdżenia w kasku w samochodzie, zalecam itd. Ale to Twoja głowa, jak sobie ją rozwalisz, to nie mój problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście nie życzę Ci tego.
@bigos555: Zauważyłem, że w wielu twoich wypowiedziach u innych widzisz problemy a to z męskością, a to z ego, a to z poczuciem własnej wartości, a to z czymś tam innym...

Tak, wiem. Jesteś taaaaaaaaki mądry. Nie ma co dyskutować, bo masz rację, prawda? ¯\_(ツ)_/¯
Chce ci się czytać stare posty?


@bigos555: Nie wiedziałem, że nie wolno... Tu nic nie ma na ten temat.
Chciałem się dowiedzieć na jakim poziomie będzie ta rozmowa i z kim mam do czynienia.

Ucieczka w protekcjonalizm.

masz rację, przepraszam

Młody, ja już samczą rywalizację mam za sobą

o, zobacz, inni też tak mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem w tej dyskusji polega na tym, że jakoś
Problem w tej dyskusji polega na tym, że jakoś nie wypowiedziałeś się sensownie czemu np kaski nie miałby by być obowiązkowe dla rowerzystów


@pstrokatasroka: Jest to bardzo proste. Dokładnie z takich samych powodów, z jakich nie są obowiązkowe dla kierowców samochodów, rolkarzy i pieszych.

Ciekawi mnie statystyka na podstawie której stwierdziłeś "zniwelowało by poważnie obrażenia pieszych"


@pstrokatasroka: Naprawdę? Masz wątpliwości, co jest groźniejsze? Potrącenie pieszego który ma ochronę głowy, lub
Tak jak pisałem, czujesz się niepewnie? Wstydzisz się tego? Boisz, że ujmuje ci to męskości?


@bigos555: eh, znów wycieczka personalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
weź sobie odpowiedz sam i się tak już nie podniecaj tą męskością

Jest to subiektywne poczucie, właściwe konkretnej osobie i jest różne u różnych ludzi. Nie ma właściwego, nie posiadłeś świętego Grala ryzyka. Są ludzie którzy są bardziej przezorni od ciebie i uznają
czyli wszelakie regulacje i obowiązki dotyczące bezpieczeństwa należało by zlikwidować bo:


@pstrokatasroka: No takie które dotyczą twojego własnego bezpieczeństwa, jak najbardziej. Twój wybór.

coś jest niebezpieczne w pewnej sytuacji i należało by temu zapobiegać


Niebezpieczne jest przechodzenie przez ulicę bez kasku. Aby temu zapobiec należy wprowadzić obowiązek chodzenia w kasku. Dobrze rozumiem?

Ale pasy zapinasz w samochodzie?


@pstrokatasroka: Nie obchodzi mnie czy ty to robisz. Rób co chcesz i co
Efekt Peltzmana

Nie słyszałem. Poczytałem trochę. Jest to teoria która brzmi sensownie.
Ale tak na szybko to z tej teorii nie wynika raczej to co byś chciał.

When Peltzman’s article was published in 1975, California was the only state without a mandatory helmet law. Motorcycle associations, which opposed such mandates as an infringement of personal liberty, mounted a lobbying campaign, one that was well-timed to work thanks to risk compensation entering the