Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Ociechui, niby człowiek wiedzioł że ciężko na tych studiach, ale że 15 godzin nauki dziennie będzie za mało, a 6 godzin snu za dużo żeby się wyrobić to się nie spodziewałam. I to wszystko żeby potem mieć kasę ledwo na wynajem kawalerki w standardzie prl i leczyć się na głowę jak człowiek plus drobne przyjemności w postaci jedzenia i ubrań.
#!$%@?ć życie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #studbaza
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pentylion: to nie jest do końca nauka tylko powtarzanie, jak nie utrzymam tempa to po prostu nie zdążę na zaliczenia. Jakbym teraz miała zaczynać naukę to na wrzesień, a nie pierwsze terminy :P stres jest naprawdę silnym motywatorem, w semestrze potrafiłam spać po 4h/dwie doby jak było trzeba, więc da się xd
@Miriamele: Weterynaria, znany temat. Znajomy przez sesję zmniejsza objętość żołądka do minimum jedząc 2 tosty na dzień, żeby nie marnować czasu na robienie jedzenia. Piękne są studia, ja na mojej polibudzie zaraz #!$%@? salto z 10 piętra, po tym jak śnią mi się wzory
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KochanekAdmina: Swoją drogą, nigdy nie opanowałem, jak się "dobrze uczyć". W liceum nie potrzebowałem, a na studiach prawie zaczęło się wszystko spinać, a potem przyszła choroba i z 3 lat zwyczajnie nie pamiętam, co robiłem :D
Znasz jakieś dobre poradniki? W sumie najwyższa pora się lepiej ogarnąć.
@Pantokrator: IMO wiedza jest jak mięśnie, nie używane - zanikają. Ja np. utraciłem umiejętność swobodnego porozumiewania się w języku Niemieckim bo przez wiele lat nie wypowiedziałem żadnego zdania w tym języku i teraz żeby sklecić jakieś zdanie muszę się chwile zastanowić jak je zbudować xD

Osobiście polecam https://altenberg.pl/wlam-sie-do-mozgu-radek-kotarski/

No i u mnie na licencjacie jednym z przedmiotów były metody efektywnej nauki, ale taktyki tam zalecane są nielegalne na publicznych uczelniach xD