Wpis z mikrobloga

Śmiechu warte - chłop pierwszy raz sam się ostrzygł i rezultat lepszy niż u 90% karynek fryzjerek. Od dzisiaj tylko self-haircut. Raz - forsa w kieszeni, dwa - mogę się opitolić kiedy tylko chcę, a trzy że eliminuję w ten sposób z rynku beztalencia fryzjerskie. Polecam każdemu taki styl życia, a p0lka niech głoduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#p0lka #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #diy #fryzjer
swiety_spokoj - Śmiechu warte - chłop pierwszy raz sam się ostrzygł i rezultat lepszy...

źródło: comment_1655302994Ygskiw8743l6Iskbn9RHSL.jpg

Pobierz
  • 38
jakiś wykopek nie przyjdzie do niej na strzyżenie


@betteroff: podczas pandemii dużo kobiet zaczęło obcinać swoich facetów, u mnie było tak samo. Dupa mnie zostawiła więc sam ogarnąłem xD Babom i tak się szykuje pogrom, bo wykonują proste prace w usługach, a tam automatyzacja będzie największa. Popatrz jak została zredukowana liczba kasjerek odkąd wprowadzono kasy samoobsługowe, a następne w kolejce do automatyzacji są mniejsze sklepy jak Żabka.

p0lka nie rodząc dzieci
Nie, nikt nie będzie obniżał swojej jakości życia tylko po to, żeby dopiec innej płci, przegrywy.


@NiespodziewanaRiposta: mordo, ale jakim cudem:
- karynka za strzyżenie 30zł | moje strzyżenie - za darmo
- karynka strzyżenie 5/10 | moje strzyżenie 7/10
- karynka przyjmuje od 8-16 w dni pracujące | ja się mogę opitolić any time
- karynka ma warunki sanitarne 2/10 | ja mam warunki sanitarne 10/10

Obniża moją jakość życia?
przyznaję, fryzura po karynce bardzo słaba.


@lexico: mam dosyć #!$%@?ą linię włosów, więc na oskarka pędzlaka się nie zrobię. Jak byłem ze dwa razy u dobrego fryzjera to było znacznie lepiej i coś tam ulepił, ale szkoda mi 100zł. Własne strzyżenie mi styka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jakiś wykopek nie przyjdzie do niej na strzyżenie

@betteroff: podczas pandemii dużo kobiet zaczęło obcinać swoich facetów, u mnie było tak samo. Dupa mnie zostawiła więc sam ogarnąłem xD Babom i tak się szykuje pogrom, bo wykonują proste prace w usługach, a tam automatyzacja będzie największa. Popatrz jak została zredukowana liczba kasjerek odkąd wprowadzono kasy samoobsługowe, a następne w kolejce do automatyzacji są mniejsze sklepy jak Żabka.

p0lka nie rodząc dzieci
@swiety_spokoj: To napisz, że odkryłeś w sobie fryzjera, a nie doklejasz jakieś historie z dupy, jeździsz po pracownikach salonów, szukasz atencji wśród wykopowych małolatów. Po co to całe odreagowanie, nie wystarczy pochwalić się rezultatem? Człowieku, nosisz brodę, zatem jesteś dorosły, nie zachowuj się jak zakompleksiony małolat.
I ten żałosny tag p0lka niczym wisienka na torcie. Xd
wyobrażasz automatyzację pracy kosmetyczki, kelnerki albo wspomnianej fryzjerki w najbliższych 20 latach? XD


@Dlkvv: zacznijmy od najłatwiejszego:
kelnerki - robot jeżdżący z touchpadem,
kosmetyczki / fryzjerki - tu już trudniej, ale sam wspomniałeś o systemach wizyjnych. Myślę, że to już dziś jest do zrobienia. Widziałem, jak jeden człowiek stworzył automat fryzjerski - był kiepski ALE! Jeden gościu go robił. Moje rozwiązanie by wyglądało tak:
1) system mapujący kształt głowy (bez włosow)
jeździsz po pracownikach salonów


@NiespodziewanaRiposta: bo 90% z nich nie potrafi obcinać, tak samo jak 90% ludzi pracujących w gastro to jakieś nieporozumienie XD Ludzie, którzy po prostu lubią jeść, a gotują kompletne gówno. I później obraz polskiego restauratorstwa jest taki jak fryzjerstwa ¯\_(ツ)_/¯

Po co to całe odreagowanie, nie wystarczy pochwalić się rezultatem


Nie. Odreagowuje karyny fryzjerki na adekwatnym tagu, bo mogę.

jesteś dorosły, nie zachowuj się jak zakompleksiony małolat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swiety_spokoj:
Okej, tylko nie wspomniałeś o najważniejszej kwestii - CENIE za takie rozwiązania. Żeby było jasne pomijam kwestię softu, bo teraz mamy już narzędzia do stworzenia takich systemów w rozsądnym budżecie. Problemem jest nadal dostęp do precyzyjnych podzespołow, które będą wystarczająco DOKŁADNE i NIEZAWODNE. To co napisałeś brzmi prosto i fajnie, jednak sam system wizyjny do monitorowania stanu włosów w czasie rzeczywistym kosztowałby więcej niż dziesięcioletnia pensja osiedlowej fryzjerki :). Nie
stworzeniu hardware zdolnego przetwarzać obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości z prędkością pozwalającą na sprawne zatrzymanie ostrza z powodu kolizji z człowiekiem w ułamku sekundy


@Dlkvv: Takie coś lepiej zrealizować przy pomocy czujnika nacisku, a nie wszystko monitorować systemem wizyjnym. Rozwiązanie, które ja sobie wymyśliłem w ogóle mało polegałoby na wizji, bo moim zdaniem to zawodne. Wolałbym jakiś sensor, który przeczesując włosy jest w stanie określić ich długość, gęstość oraz położenie z