Wpis z mikrobloga

Czemu Ci cholerni pedalarze nie jeżdżą po DDRach?!

Dzisiaj przyszło mi do głowy żeby jednak zjechać na DDRy w tych co ruchliwszych miejscowościach i pojechać zobaczyć jak tam infra rowerowa w Gdyni się rozwija.
Efekt:
- Jadąc z Osowej do Chwaszczyna kobieta jadąc w moją stronę nagle zajechała przejazd na DDR i zatrzymała się na nim. Ratowałem się wpadając przed maskę samochodu który jechał obok mnie. Od zjazdu z drogi na DDR minęło może z 200m
- W Bojanie przejeżdżając przez przejazd jak byłem przed maską baba ruszyła. Dosłownie pierwszy przejazd od momentu rozpoczęcia DDR...

W Gdyni co się działo to nie chce mi się nawet pisać bo za dużo tego.
Raz nawet wyciągnąłem telefon żeby cyknąć fotkę w Sopocie bo tak mnie natchnęło.
#rower #rowerowetrojmiasto #szosa #samochodowezapaleniemozgu
Wyrewolwerowanyrewolwer - Czemu Ci cholerni pedalarze nie jeżdżą po DDRach?!

Dzisi...

źródło: comment_1655298483AYCgsl5zsJwKNPveCfZobj.jpg

Pobierz
  • 38
No i to że ktoś łamie przepisy nie upoważnia do nieprzestrzegania ich w innych miejscach.


@melba: Racja. Z tym, że nie mam zamiaru później złamaniami udowadniać że miałem pierwszeństwo i wolę jechać tak żeby takich sytuacji unikać.

No, a że tak jak @StulejmanWielki napisał - wszystkie groźne sytuacje ma się na DDR, to lepiej DDR po prostu unikać gdzie się da. ¯\_(ツ)_/¯
@Wyrewolwerowanyrewolwer obronie kierowcę. Jak on ma wykonać dostawę skoro nie ma miejsca żeby tym paleciakem przejechać przez krawężnik i nie ma miejsca żeby zaparkować nawet koło tego sklepu. Sam pracuje na Dystrybucji i #!$%@? mnie to niemiłosiernie jak ktoś ma sklep i zerowe podejście żeby towar dostarczyć. I potem kombinacje alpejskie na granicy mandatu albo 4 godziny mecz się żeby to ręcznie przenieść a przed tobą jeszcze 3 sklepy.
@Dlugi_1111: Wiesz, generalnie argument kierowców w obliczu tragicznego DDRa albo tak krótkiego że zjazd i wjazd na niego zajmuje niż droga nim jest prosty - w dupie to mam i takie jest prawo, masz jechać i koniec.

Tutaj użyję tego samego argumentu - w dupie mam czy masz 3 sklepy do objechania czy 50. Prawo jest takie że nie masz zastawiać ani chodnika ani ddr i koniec. Kup sobie podnośnik który
@Wyrewolwerowanyrewolwer podnośnik jest nawet go widać. To ta winda. Tylko że jednak trzeba nim podjechać blisko krawężnika a nie ma jak b ojest #!$%@? samochodów dookoła. Nawet jeśli by jakoś inaczej to zrobić, to gdzie ten kierowca ma stanąć? Na środku ulicy?
Rozumiem prawo ale potem nie płacz jeden z drugim że nie ma w żabce monsterkow bo zły pan kierowca nie chce stanąć na chodniku czy na zakazie postoju.
Z jednej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@matumat: ja akurat dostawczakom wybaczam, bo to jednak naprawdę są kombinacje alpejskie i jednak to jest jakieś "wyższe" dobro taka dostawa niż Janusz, któremu się nie chce przejść 50 metrów.

Przepisy są dla ludzi, a nie ludzie dla przepisów. Jeżeli jest miejsce objechać to mówię trudno.