Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki chciałbym się przebranżowić ale z głową. Nie mam nic wspólnego z IT. Kiedyś bawiłem się w gimpie i jakieś obróki graficzne. Wiem mniej więcej co można robić w IT ale nie wiem co byłoby ciekawe dla mnie więc.. obecnie pracuje z excelem, różne ilości danych, różne raporty. Podoba mi się wyciąganie danych z nich, tworzeniem formuł, kombinowaniem jak je połączyć, jak znaleźć różnicę, itd. Podobaja mi się też projekty (które widziałem na wykopie) typu trendy na tagach na przestrzeni lat albo jakie zapytania w google są najpopularniejsze w X czasie. Lubię coś co wyciąga trendy, albo konkretne informacje, może nawet automatyzacje głupich zadań. Generalnie lubię sobie coś porozkminiać, szukać zależności, szukać schematów, punktów wspólnych, podłubać trochę. Jakieś pomysły? :)

#it #programowanie #naukaprogramowania #kariera #korpo #python #java #rpa #automatyzacja #datascience #machinelearning #programista15k #bigdata #analizadanych

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a85025924ad7d1568c1093
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ucz sie Javy, Springa, Postgresa, Kafki, Terraforma, AWSa (SQS, SNS, DynamoDB), Kubernetes, Dockera, z frontu - React. Technologie - REST, OpenAPI.

Rob projekty na githubie, byle co, byle w tych technologiach. Pare pomysłów.
- sklep z rejestracją i obsługą stanów magazynowych
- Facebook bis
- siepomaga bis
- blog z panelem administracyjnym

Postaw to na dockerze a najlepiej AWSie

Zintegruj się z Dotpayem albo PayPalem testowo.

Nie musisz byc bystry
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? mobilki bo sie zajedziesz na implementowaniu widzimisie designera i pani kaski od klienta, jak chcesz cudaczyć to możesz pomyśleć o embedded. C++ itd ale to mozesz zawsze w pozniejszym etapie kariery. Java to taki pewniak po prostu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Może coś z robiącego się teraz modnego BI / analityki danych? Osobiście kończyłem studia techniczne (energetyka) ale obecnie pracuje jako analityk danych. Zaczynałem od dłubania "dashboardów" w excelu i jakiś prostych makr w VBA, potem na studiach cośtam nauczyłem się R i C# oraz SQL, dzięki czemu udało mi się złapać robotę w której mogłem to podciągnąć. W międzyczasie nauczyłem się Pythona i cośtam PowerBI co pozwoliło mi na "zbliżenie"
  • Odpowiedz