Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 882
Ech, #julka daj spokój...

Jedzie Julka pociągiem, a żeby historia była śmieszniejsza to bez biletu. No i jedzie sobie pół godziny już, nikomu braku biletu nie zgłasza, mimo tego że obok Julki przechodzę dwa razy przed kontrolą biletów. Zajęta siedzeniem na telefonie ma ważniejsze sprawy niż legalizacja swojej podróży ¯\_(ツ)_/¯

Idziemy z kontrolą biletów, wychodzi że Julka chce kupić studencki bilet.

- Dlaczego pani nie zgłosiła brak ważnego biletu?
- FILM OGLĄDAM NIE WIDZI PAN
- Jedzie już pani ponad pół godziny, minęły trzy stacje, ja przechodziłem przez ten wagon dwa razy, mogła pani zgłosić.
- NO FILM OGLĄDAŁAM BOŻE NO...

No i niestety na bilet studencki wyszło 32 złote +150 za brak biletu, razem 182 ()

- Karta, gotówka?

I nagle nasza Julka zaczęła krzyczeć przeklinać mieszać z błotem wszystkich dookoła, winnych szukać tam gdzie ich nie ma. Nawet zadzwoniła do mamy prawniczki (Julka 25 lat) 'mame pomusz' i pół wagonu słyszało rozmowę mamy z córką, jaka to córka jest mało poradna i cały świat przeciwko Julce.

Julka niestety nie chciała zapłacić, a potem nie chciała podpisać wezwania do zapłaty (bo jej mama podpowiedziała), wobec tego wycieczka kosztowała Julkę 34 + 750 zł ()

aha, i mam się odpier$olić, jutro już mnie zwolnią, a 'hajs to mi ku$wa w zębach przyniesiesz" bo mam mamusię prawniczkę, elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ja? 'Przyjemnej podróży życzę' bo w sumie nic więcej już powiedzieć nie mogę, mogę za to podstawić prawy policzek do oplucia, bo lewy miałem już cały mokry ()

Nie bądźcie jak Julka.

#pkp #podroze #pociagi #rozowepaski #logikarozowychpaskow

#dziendobrypoproszebilet

Na zdjęciu: siódemka podczas postoju w Niedźwiedziu pod Krakowem.
g.....i - Ech, #julka daj spokój...

Jedzie Julka pociągiem, a żeby historia była śmi...

źródło: comment_1655156541dqxQfEI7ALiTzakb9olZ5N.jpg

Pobierz
  • 80
@gumpa_bobi: Zloto :DDDD

Ale soro juz sie "napatoczyles" :PP to chcialbym o cos zapytac.
Do poprzedniej roboty jezdzilem pociagiem (jak i wracalem)

Wracajac wsiadalem na takiej "stacji" gdzie byly tyko lawki i rozklady. Zadnych budynkow czy kas czy automatow z biletami. No to po wejsciu zawsze szukalem konduktora. I raz ide przez caly pociag zeby kupic bilet a koles stwierdza "trzeba bylo czekac bo i tak bym podszedl".

Dla mnie bez
@gumpa_bobi: u mnie jeździ regio. Jedna linia, więc wiadomo, że bez dworca. Czasem się zbierze sporo osób. I albo kierownik mówi siadać, zaraz się przejdę, albo ewentualnie się przejdzie, ale tak można u niego kupić bilet po kilku minutach bez problemu. Albo wsiądzie taki, który straszy karami, jak się do niego nie podejdzie. I bądź tu mądry. Jednemu zawracasz dupe podchodzeniem do niego, a drugi się bulwersuje, że nie podszedłeś (
@gumpa_bobi: Nie wiem skąd się biorą tacy ludzie, którym się wydaje, że zawsze wszystko im się upiecze i uda się gdzieś za darmo pojechać. Ja raz zapomniałem biletu, bo zawsze na miesięcznym jeździłem i akurat się skończył i dopiero sobie przypomniałem jak konduktor zaczął chodzić. Podszedłem do typa, powiedziałem, że chcę kupić i nawet problemów nie robił, że nie zrobiłem tego od razu po wejściu do pociągu. Także jak ktoś już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@gumpa_bobi: dlaczego niektórzy ludzie są tak tępi, jak opisana Julka. Kuźwa, ćwierć wieku, ludzie w tym wieku uczciwie pracują, zakładają rodziny, podróżują nieraz po pół świata. A bohaterka wpisu poległa w starciu z kupnem biletu w swoim ojczystym kraju i jeszcze z ryjem do konduktora, że pieniądze w zębach przyniesiesz. Przecież to ręka świerzbi, żeby przez łeb przełożyć takiej tępej #!$%@?.
Tylko co innego martwi. Ona w takim wieku wykazuje takie
@gumpa_bobi: płaciłam ponad 500 zł parę lat temu, bo zamiast legitymacji miałam zaświadczenie z dziekanatu, że jestem studentem. Podobno bym nie płaciła gdybym do zaświadczenia że jestem studentem miała zaświadczenie że jestem w trakcie wyrabiania legitymacji. Dziekanat nie chciał mi zrobić dokumentu bo czekali na doktorantów. Kupiłam ulgowy do domu za wszystkie pieniądze jakie miałam (°°