Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 882
Ech, #julka daj spokój...

Jedzie Julka pociągiem, a żeby historia była śmieszniejsza to bez biletu. No i jedzie sobie pół godziny już, nikomu braku biletu nie zgłasza, mimo tego że obok Julki przechodzę dwa razy przed kontrolą biletów. Zajęta siedzeniem na telefonie ma ważniejsze sprawy niż legalizacja swojej podróży ¯\_(ツ)_/¯

Idziemy z kontrolą biletów, wychodzi że Julka chce kupić studencki bilet.

- Dlaczego pani nie zgłosiła brak ważnego biletu?
- FILM OGLĄDAM NIE WIDZI PAN
- Jedzie już pani ponad pół godziny, minęły trzy stacje, ja przechodziłem przez ten wagon dwa razy, mogła pani zgłosić.
- NO FILM OGLĄDAŁAM BOŻE NO...

No i niestety na bilet studencki wyszło 32 złote +150 za brak biletu, razem 182 ()

- Karta, gotówka?

I nagle nasza Julka zaczęła krzyczeć przeklinać mieszać z błotem wszystkich dookoła, winnych szukać tam gdzie ich nie ma. Nawet zadzwoniła do mamy prawniczki (Julka 25 lat) 'mame pomusz' i pół wagonu słyszało rozmowę mamy z córką, jaka to córka jest mało poradna i cały świat przeciwko Julce.

Julka niestety nie chciała zapłacić, a potem nie chciała podpisać wezwania do zapłaty (bo jej mama podpowiedziała), wobec tego wycieczka kosztowała Julkę 34 + 750 zł ()

aha, i mam się odpier$olić, jutro już mnie zwolnią, a 'hajs to mi ku$wa w zębach przyniesiesz" bo mam mamusię prawniczkę, elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ja? 'Przyjemnej podróży życzę' bo w sumie nic więcej już powiedzieć nie mogę, mogę za to podstawić prawy policzek do oplucia, bo lewy miałem już cały mokry ()

Nie bądźcie jak Julka.

#pkp #podroze #pociagi #rozowepaski #logikarozowychpaskow

#dziendobrypoproszebilet

Na zdjęciu: siódemka podczas postoju w Niedźwiedziu pod Krakowem.
g.....i - Ech, #julka daj spokój...

Jedzie Julka pociągiem, a żeby historia była śmi...

źródło: comment_1655156541dqxQfEI7ALiTzakb9olZ5N.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumpa_bobi: Zloto :DDDD


Ale soro juz sie "napatoczyles" :PP to chcialbym o cos zapytac.

Do poprzedniej roboty jezdzilem pociagiem (jak i wracalem)


Wracajac wsiadalem na takiej "stacji" gdzie byly tyko lawki i rozklady. Zadnych budynkow czy kas czy automatow z biletami. No to po wejsciu zawsze szukalem konduktora. I raz ide przez caly pociag zeby kupic bilet a koles stwierdza "trzeba bylo czekac bo i tak
  • Odpowiedz
U większości przewoźników jest tak że brak biletu trzeba zgłosić. Przy sprzedaży biletu przy czynnej kasie w pociągu pobierana jest opłata kilka zł więcej.


@gumpa_bobi: No wlasnie o to pytalem.
Ja ide zglosic i dostaje info ze mam czekac az konduktor podejdzie. O co kaman?
Laaska jedzie ze stacji gdzie na 1000000% moznabylo kupic bilet i nie ma problemu z tym ze nie kupila - ani nic nie
  • Odpowiedz
A dowód pokazała? Dane jej spisałeś do tego mandatu? Co z cwaniaczkami co nie chcą pokazać dowodu? Jak to się wyciąga te mandaty wtedy?


@rysownik: po pierwsze to nie mandat (konduktorzy w pociągu nie mogą mandatów wystawiać), tylko wezwanie do zapłaty za przejazd bez ważnego biletu. Dane podróżnej zostały ustalone na podstawie legitymacji studenckiej. A w sytuacji odmowy wręczenia dokumentu ze zdjęciem wzywamy patrol policji na najbliższej stacji w celu
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi:

opłata za przejazd bez ważnego biletu, zgodnie z jakimś rozporządzeniem wynosi 50x najtańszy bilet.

Ciekawe że np. w UK kara to marne 20 funtów lub 2-krotność zwykłego biletu. Polskie koleje wysoko się cenią
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: z tą zniżką to na pewno jest tak? Bo kiedyś jak zapomniałem papierka z krwiodawstwa to konduktor zaproponował mi dopłatę do pełnej kwoty, ale summa summarum nic nie zapłaciłem, bo machnął ręką. Druga sprawa te kowidowe cuda typu 150zł za zakup w pociągu biletu już nie istnieją? No i trzecie: za co jest opłata w wysokości około 60zł w wypadku jazdy z rowerem w IC, które roweru nie ma?
  • Odpowiedz
Polskie koleje wysoko się cenią


@Gnojokok: to wynika z rozporządzenia ministra infrastruktury i dotyczy każdego przewoźnika w Polsce, kolejowego, autobusowego, ZTM MPK itd. 50 * najtańszy bilet.
  • Odpowiedz
z tą zniżką to na pewno jest tak? Bo kiedyś jak zapomniałem papierka z krwiodawstwa to konduktor zaproponował mi dopłatę do pełnej kwoty, ale summa summarum nic nie zapłaciłem, bo machnął ręką. Druga sprawa te kowidowe cuda typu 150zł za zakup w pociągu biletu już nie istnieją? No i trzecie: za co jest opłata w wysokości około 60zł w wypadku jazdy z rowerem w IC, które roweru nie ma? Bo nie znalazłem tego w regulaminie i to bardziej ciekawość. Konduktor w Lublinie powiedział, że mnie zabierze z tym rowerem, ale będzie mnie to kosztowało te dodatkowe ~60zł.


@metaxy:

1) można wcale nie robić dopłat ludziom, niech sobie jeżdżą za półdarmo bez dokumentów
  • Odpowiedz
1) można wcale nie robić dopłat ludziom, niech sobie jeżdżą za półdarmo bez dokumentów ¯_(ツ)_/¯


@gumpa_bobi: nie mówię o jeżdżeniu za pół darmo tylko czy faktycznie nie ma opcji dopłaty do pełnej kwoty bez kupowania nowego i zwrotu starego. Pytam bo to konduktor coś takiego wymyślił.

2) jak pasażer nie zgłosi braku ważnego biletu (tylko siedzi i czeka na kontrolę) to doliczamy 150 zł, niezależnie od
  • Odpowiedz
nie mówię o jeżdżeniu za pół darmo tylko czy faktycznie nie ma opcji dopłaty do pełnej kwoty bez kupowania nowego i zwrotu starego. Pytam bo to konduktor coś takiego wymyślił.


@metaxy: zależy od sytuacji, czasem trzeba zrobić dopłatę a czasem tylko nowy bilet. Jeśli podróżny ma bilet ulgowy a nie ma dokumentu do ulgi to można zrobić dopłatę tylko wtedy, gdy posiada uprawnienia do zniżki (oświadcza że jest studentem)

Jak
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi:

2) jak pasażer nie zgłosi braku ważnego biletu (tylko siedzi i czeka na kontrolę) to doliczamy 150 zł, niezależnie od pociągu


O kurcze, przeoczyłem wycofanie tej opcji z EIC? Kiedy to usunęli?
  • Odpowiedz