Wpis z mikrobloga

Widzieliście jakich Polska ma ekspertów od wojskowości?

Typ proponuje przymusowy pobór i twierdzi, że aby nauczyć poborowego strzelać, wystarczy kilkanaście godzin XDDDDD

To już nawet nie Biedna Pie#$lona Piechota, bo przeciętny nastolatek z Teksasu będzie miał większe obycie z bronią niż polski żołnierz z poboru na zasadach tego "eksperta" XDDD

Myślałem, że Defence24 to poważny portal, a nie siedlisko takich dzbanów.

#rakcontent #wojna #wojsko #ukraina #rosja #pieklomezczyzn
Pobierz s.....i - Widzieliście jakich Polska ma ekspertów od wojskowości?

Typ proponuje pr...
źródło: comment_1655139816mo3GpGcBdjnQSPfeEd9PFC.jpg
  • 47
Mam nadzieję że jesteś przynajmniej instruktorem strzelectwa a swoje przemyślenia opierasz o doświadczenie.


@ArtBrut: mi wystarczy fakt, że sam umiem strzelać i wiem jak moje zdolności by się zredukowały, gdyby coś mi przeszkadzało, np. kolega wrzeszczący z bólu przy uchu czy ostrzał artylerii.

Oczywiście że wiem że walki często są prowadzone na pewnym dystansie ale my tutaj mówimy o nauce strzelania i obsługi broni a nie o tym jak zostać profesjonalistą
włącz sobie filmiki yankesów na przykład w afganistanie jak strzelają na oślep a to nowoczesna armia .


@Krzysztof_Listonosz: i to, że Amerykanie czasem strzelają na oślep prowadząc ogień zaporowy, to dla ciebie dowód na to, że wojsko potrzebuje ludzi, którzy nie potrafią strzelać? XD

Co jeszcze "mądrego" napiszesz? Że wojsko potrzebuje kalek, bo część żołnierzy na wojnie zostaje kalekami? XD

Nie rób z siebie błazna. Do tego wrzuciłeś filmik z żołnierzem
2 miesiące dzbanie a nie Rok samej nauki strzelania tak to taki pełny kurs musiałby z 10 lat trwac


@Krzysztof_Listonosz: w 2 miesiące to nawet przeciętnego bojówkarza nie wyszkolisz, a bredzisz, że tak da się żołnierza wyszkolić, bo Amerykanie czasem stosują ogień zaporowy XD

Na WAT sama unitarka trwa 1,5 miesiąca.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skitarii: powiem ci jakie cechy u żołnierza są najważniejsze w wojsku z punktu widzenia doświadczonego oficera (nie ja nim jestem) - dyscyplina i wykonywanie rozkazów. Obsługi broni i strzelania z karabinu w dwa miesiące nauczysz małpę. XDDDDD
Miałeś w ogóle kiedyś coś w rękach? XDDDDDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skitarii: ja ogólnie nie mam nic przeciwko obowiązkowemu szkoleniu. Tylko żeby to było #!$%@? dobrze rozwiązane:
Kilka dni, termin wcześniej znamy i do uzgodnienia (tak jak są zapisy na prawko np), np jednorazowo 4 dni w ciągu 2 lat od 18 urodzin, bez durnego biegania, mycia kibli, strzyżenia, obierania kartofli, naładowane materiałem (np dzień teorii dla całej grupy+3 dni rotacyjnie praktyki ze strzelania, komunikacji i ogólnie pojętego survivalu). Nikt życia nie
powiem ci jakie cechy u żołnierza są najważniejsze w wojsku z punktu widzenia doświadczonego oficera (nie ja nim jestem) - dyscyplina i wykonywanie rozkazów. Obsługi broni i strzelania z karabinu w dwa miesiące nauczysz małpę. XDDDDD

Miałeś w ogóle kiedyś coś w rękach? XDDDDDDD


@prnppp: z takim debilnym myśleniem sam nadajesz się co najwyżej na małpę z bronią.

Nowoczesna armia opiera się na autonomii i inicjatywie małych oddziałów, które same wyszukują,
ogólnie nie mam nic przeciwko obowiązkowemu szkoleniu. Tylko żeby to było #!$%@? dobrze rozwiązane:

Kilka dni, termin wcześniej znamy i do uzgodnienia (tak jak są zapisy na prawko np), np jednorazowo 4 dni w ciągu 2 lat od 18 urodzin, bez durnego biegania, mycia kibli, strzyżenia, obierania kartofli, naładowane materiałem (np dzień teorii dla całej grupy+3 dni rotacyjnie praktyki ze strzelania, komunikacji i ogólnie pojętego survivalu). Nikt życia nie zmarnuje, czegoś się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skitarii: chłopie, a co ty wiesz o wojsku? Jakie masz doświadczenie wojskowe? XDDDDDDD prowadzisz jakieś swoje wywody o autonomicznych oddziałach, szkoleniu xD i zgrywasz eksperta od wojskowości i broni, a mam wrażenie, że karabin to trzymałeś co najwyżej na imprezie integracyjnej na strzelnicy xDDDDDD