Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy nie miałeś nic przeciwko gejom, ale teraz jednak nie chcesz nadać im równych praw ponieważ ten jeden marsz w roku w twoim mieście, który jest normalnie zarejestrowany i publicznie ogłaszany, sprawił, że nie dojechałeś do kina na czas.

Musimy pamiętać, że są rzeczy ważne i ważniejsze.

https://www.wykop.pl/wpis/66091909/geje-z-wroclaw-w-p-----e-mam-te-wasze-marsze-utkna/

#neuropa #4konserwy #polska #bekazprawakow #prawackalogika #shitwykopsays #wroclaw

@smutny_kojot
rzep - To uczucie gdy nie miałeś nic przeciwko gejom, ale teraz jednak nie chcesz nad...

źródło: comment_1655037869Eb6UiWeHfCPGt5AcgTUUmh.jpg

Pobierz
  • 296
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak, ale jeżeli dobrze rozumiem, twoim celem jest nadanie takiego statusu osobom homoseksualnym, a nie zlikwidowanie go całkowicie. Nie mam do nich prawa, tylko mam taki przywilej, którego z resztą nie mam bo nie mam drugiej połówki, co jest dyskryminacją mojej osoby.


@Papieszpolak6996: Masz prawo wziąć ślub ze swoją partnerką jako osoba heteroseksualna. Brak drugiej połówki nie wynika z prawa tylko twoich osobistych decyzji.

To jest teoria, a nie praktyka. Znam całą masę ludzi którzy ciągle się przeprowadzają mimo bycia parą. Bycie parą nie sprawia że ktoś się zżywa z okolicą i częściej bierze udział w jej życiu, jest to jakiś dziwny abstrakcyjny argument bez rzeczywistego
  • Odpowiedz
@rzep: Czekam na podanie źródeł badań, gdyż wątpie w istnienie takowych, a z autopsji znam przykłady wręcz przeciwne.
Małżeństwo mnie dyskryminuje poprzez przymuszanie mnie do zawarcia związku celem uzyskania chociażby ulg podatkowych. Dlaczego osoby samotne miałyby takowych nie dostać? Są w jakiś sposób gorsze od małżeństw?
Sensownym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie prawnej definicji małżeństwa w jej obecnej formie.
  • Odpowiedz
Musimy pamiętać, że są rzeczy ważne i ważniejsze.


@rzep: gwoli uczciwości, podzielałbym negatywne odczucia autora wobec dowolnej grupy która by wyszła na marsz blokując ulice. Niekoniecznie byłbym z tego dumny, ale nie da się ukryć że podzielałbym. Dzisiaj np. natrafiłem na "marsz dla życia" na którego czele maszerowały bezczelnie bezdzietne pingwiny, i tylko fakt że był po drugiej stronie jezdni oszczędził gazetom kilku sensacyjnych nagłówków ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
ą dyskryminowani nie mogąc zawrzeć państwowych małżeństw tak jak heteroseksualiści.


@rzep: Mogą zawrzeć małżeństwo, jeśli jedno z nich jest kobietą a drugie mężczyzną. Żadnych więcej warunków spełniać nie trzeba.
  • Odpowiedz
@rzep: Źródłem jest materiał z uniwersytetu Georga Washingtona w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z samym materiałem, źródła zostały zbudowane na bazie obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy mimo wszystko mają inne podejście do życia pod wieloma względami od Polaków. Czy masz takowe materiały które potwierdziłyby takie zachowania na terenie Rzeczypospolitej?
  • Odpowiedz
@rzep: dla mnie te marsze po ulicach to głupota po co zrażać do siebie bardziej ludzi. W zeszłym roku też miałam problem z przejazdem musiałam zrezygnować z montażu nowej skrzynki do internetu. Niech ogarną te marsze tak żeby nie korkować miasta i nie wkur$^&* ludzi. Ja równe prawa popieram ale typa też rozumiem.
  • Odpowiedz
@velmar:
Czy tobie naprawdę się wydaje, że po legalizacji związków partnerskich ilość osób homoseksualnych wzrośnie mniej-więcej dziesięciokrotnie (albo i lepiej), przez co połowa społeczeństwa zrezygnuje z potencjału posiadania dzieci? XD
  • Odpowiedz
@Devilus:

Czy tobie na prawdę wydaje się, że przyznawanie przywilejom osobom deklarujacym się jako homo, nie doprowadzi do nadużyć, kosztem innych?
Nawet na wykopie można znaleźć artykuły o wzroście liczby deklarującej się jako homo młodzieży, pod naporem indoktrynacji ideologicznej, wmawiającej, że homo to wybór, a nie przypadłość?
Bo ja pamiętam takie artykuły. Będziesz chciał to je znajdziesz.
  • Odpowiedz