Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy nie miałeś nic przeciwko gejom, ale teraz jednak nie chcesz nadać im równych praw ponieważ ten jeden marsz w roku w twoim mieście, który jest normalnie zarejestrowany i publicznie ogłaszany, sprawił, że nie dojechałeś do kina na czas.

Musimy pamiętać, że są rzeczy ważne i ważniejsze.

https://www.wykop.pl/wpis/66091909/geje-z-wroclaw-w-p-----e-mam-te-wasze-marsze-utkna/

#neuropa #4konserwy #polska #bekazprawakow #prawackalogika #shitwykopsays #wroclaw

@smutny_kojot
rzep - To uczucie gdy nie miałeś nic przeciwko gejom, ale teraz jednak nie chcesz nad...

źródło: comment_1655037869Eb6UiWeHfCPGt5AcgTUUmh.jpg

Pobierz
  • 296
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wrzuciłem ci 2 linki znalezione na szybko, które mówią o wzroście młodzieży deklarującej się jako homo

oczywiście ci to nie pasuje


@velmar: czy wzrost odsetka leworęcznych w XX wieku to też kwestia indoktrynacji "leworęcznej"? Czy po prostu ludzie się zaczęli przyznawać do bycia leworęcznymi gdy przestało to być negatywnie postrzegane?

umiesz dyskutować na argumenty czy z góry skreślasz rozmówcę z odmiennym zdaniem bo tak
  • Odpowiedz
@rybsonk: czy wzrost odsetka leworęcznych w XX wieku to też kwestia indoktrynacji "leworęcznej"?

czyli jednak nie chcesz porozmawiać

@rybsonk: znam tę wypowiedź, zgadzam się z nią zresztą w dużej części. Nie mogę sobie jednak przypomnieć w którym miejscu profesor stwierdza, że istnieje indoktrynacja twierdząca, że orientacja seksualna to wybór danej osoby. Wskażesz minutę i sekundę w której to mówi, żeby wszyscy mogli zobaczyć,
  • Odpowiedz
Instytucja małżeństwa i małżeństwo jako rytuał OD CZASÓW ANTYCZNYCH czy nawet prehistorycznych miało na celu jedynie złączenie dwóch ludzi płci przeciwnej jakimś religijnym, bądź prawnym obowiązkiem tworzenia i wychowywania potomstwa.


@RzutKamieniem: mało wiesz o małżeństwie. Małżonkowie owszem, mieli spłodzić potomstwo, ale głównym celem małżeństwa jako instytucji nie było zaciążenie (bo zaciążyć można przecież i bez ślubu), tylko zapewnienie prawnie rozpoznawalnej unii majątkowej. Dlatego tradycyjnie panna młoda dostawała wianek - a
  • Odpowiedz
Marsz Niepodległości ma na celu honorowanie ludzi, którzy doprowadzili do tej niepodległości i pokazanie znaczenia niepodległego państwa i tego, że nie zawsze było, dla nas ono normą [...]

Co honorują marsze LGBT w UK? Jakie postulaty chcą realizować?


@RzutKamieniem: przeczytaj raz jeszcze pierwszą i drugą część swojego wywodu i może wpadniesz na to, czemu w UK są marsze równości
  • Odpowiedz
nie chcę wyjść na czepialskiego, ale mają w świetle prawa


@Little_Juice: Nie mogą zawierać ślubów kościelnych, ani urzędowych, a to sprawia, że partner jest osobą obcą i przy np. dziedziczeniu testamentowym jest okradany - prosty przykład nierówności.
  • Odpowiedz
@ziumbalapl:

dlaczego nie postujecie o likwidacji instytucji małżeństwa w ogóle?
przecież rząd nie musi i nie potrzebuje nawet wiedzieć kto i z kim
niech sobie to reguluje każdy jak chce
więc?
  • Odpowiedz
@rzep: Nie ma czegoś takiego jak małżeństwo heteroseksualne. Małżeństwo jest tylko jedno. Dwojga dorosłych osób obu płci.

Nie mam problemów z czytaniem. Nie mam czasu marnować go na jakieś pierdy desperatów. Przeczytałem tylko oryginalny kłamliwy wpis.


@El_Trufel: a gdyby dało się to nazwać po prostu związkiem partnerskim, to byłoby ok, czy nie?
  • Odpowiedz
malzenstwo to zwiazek kobiety i mezczyzny - jak niby osoby o tej samej placi maja zawrzec malzenstwo? to nie jest zgodne z prawem, nawet nie jest zgodne z nasza konstytucją.


@bumbp: Widzę kolejne powtarzanie argumentów, które były tu już wielokrotnie orane.

malzenstwo to zwiazek kobiety i mezczyzny - jak niby osoby o tej samej placi maja zawrzec malzenstwo? to nie jest zgodne z prawem, nawet nie jest zgodne z nasza
  • Odpowiedz
Źródłem jest materiał z uniwersytetu Georga Washingtona w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z samym materiałem, źródła zostały zbudowane na bazie obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy mimo wszystko mają inne podejście do życia pod wieloma względami od Polaków. Czy masz takowe materiały które potwierdziłyby takie zachowania na terenie Rzeczypospolitej?


@Papieszpolak6996: Widzę klasyk dyskusji z prawactwem:

- "Podaj badanie!"
  • Odpowiedz
"Art. 18. Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej."


@bumbp: Artykuł 18 nie mówi o tym, że nie można wprowadzić zmian prawnych, które umożliwią parom jednopłciowym zawieranie ślubów. Tu oczywiście dowód:

https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/45CB17F5A4


@ziumbalapl: a dodatkowo to zdanie nie implikuje, że mogłaby istnieć inna forma małżeństwa, tylko, że akurat w danym momencie ta konkretna jest pod ochroną i
  • Odpowiedz
Zorganizujcie jeszcze ze 2 marsze w tej sprawie. To pomoże.


@rzep: najlepiej jest jak dzbany tak mówią, przecież oni mają rację bo z roku na rok poprawia się tolerancja w Polsce xd
  • Odpowiedz