Wpis z mikrobloga

Miałam bekę z ludzi piszących, że przyjeżdżający Ukraińcy będą kupować mieszkania za gotówkę. Ludzie, wy wiecie o czym wy w ogóle pisaliście? Ukraina to mega biedny kraj, ogromnie biedny. Byłam tam kilka kat temu i widziałam. Ich wieś, a nasza wieś to przepaść. Samo to, ze nocą wyłączają latarnie, ewentualnie na głównych drogach się świecą, coś mówi o kraju.

W Kijowie jak byłam, to w środku dnia był blackout, a to ponoć normalne, ze prądu brakuje czasami, tak mi lokalsi mówili. Stacjonowałam w nowym bloku, chyba z 2014 roku i klatka schodowa była niewykończona. Normalnie schody betonowe, bez poręczy, ściany bez tynków na klatkach schodowych, a szyby windowe zaślepione, bo ich jednak nie zrobili xD a tam mieszkali ludzie dorobieni, bo mieszkanie w takim bloku nie bylo tanie.

U nas na obrzeżach pełno nowych domów lub w budowie, a tam mnie uderzyło to, że w ogóle nie było nowych domów albo budów. Zero. Tam jest bieda totalna. Ja wiem, ze media pokazują ładny Lwów czy Kijów, ale nawet tam tylko w centrum te miasta są ok. Plus jak byłam tam i poszłam do marketu, to ceny żywności były tylko troszkę niższe niż u nas.

Ukraina to bieda i ogromna korupcja. Niestety. Na wsi ludzie nie mają trawników przed domem tylko uprawiają ziemię. Takie są tam realia i nie wiem skąd pomysł, ze Ci ludzie przyjeżdzają tu z walizkami pieniędzy, żeby kupić mieszkania za gotówkę. Halo, tu ziemia.

#nieruchomosci #ukraina
  • 38
400tys ukraińskich mężczyzn zdezertowalo poprzez łapówki na granicy


@JanDzbanPL: To fejk. W artykule podano liczbe mezczyzn w wieku mobilizacyjnym i uznano, że wszyscy zrobili to nielegalnie.
Tymczasem Ukraincy z prawem pobytu w innym kraju , studiujacy za granicą, z trojka dzieci, opiekunowie chorych i niepełnosprawnych mogą legalnie opuszczać Ukrainę. A takich wyjątków jest jeszcze kilkadziesiąt.
@Rafi91LDN: Głupio gadasz. Odmawiasz prawo prostym rodakom to wykonywania prostych zawodów i życia na godnym poziomie ze skromnej wypłaty bo łatwo ich zastąpić. A przecież takie zawody tez sa potrzebne a nie zawsze zmagamy się z uchodźczą falą. Wiec co, w czasie pokoju mogą sobie pracować w takiej pracy i liczyć z tym ze może ich zastąpić we własnym kraju tańszy Ukrainiec? Nie zrobisz z całego społeczeństwa programistów

@cocieboli: W
@cocieboli: elita ukraińska to ludzie żyjący z łapówek, zakładam, że to niewielki procent, ale za to z cholernie dużymi zasobami, a jak wiadomo pieniądz lubi ciszę więc nie inwestują u siebie w luksusowe apartamenty, ale jak przyjadą do Europy są mniej skrępowani w wydatkach.
@cocieboli: Widzieliśmy inną Ukrainę. Ja byłem w szoku, że ten kraj był tak rozwinięty. Tzn. w tyle za Polską, ale spodziewałem się średniowiecza. Tymczasem wielu Ukraińców jest zamożnych, ulice są pewne luksusowych aut. Byłem tam na 2 weselach i pomimo innego stylu niż nasz, były bardzo wystawne i ślicznie zorganizowane.
Jednocześnie na ulicach stare babuszki sprzedają kwiatki z ogródka i cokolwiek tylko mogą, by dorobić…
Rozwarstwienie społeczne jest duże, ale to
400tys ukraińskich mężczyzn zdezertowalo poprzez łapówki na granicy


@JanDzbanPL: To fejk. W artykule podano liczbe mezczyzn w wieku mobilizacyjnym i uznano, że wszyscy zrobili to nielegalnie.
Tymczasem Ukraincy z prawem pobytu w innym kraju , studiujacy za granicą, z trojka dzieci, opiekunowie chorych i niepełnosprawnych mogą legalnie opuszczać Ukrainę. A takich wyjątków jest jeszcze kilkadziesiąt.

@szurszur: Mam dziewczynę Ukrainkę i ona w pierwszych dniach wojny powiedziała info z ich telegramów
@dzester: No przecież nigdzie nie twierdziłem, że nie ma korupcji. Twierdze tylko, że artykuł uznajacy wszystkich mezczyz w danym wieku przekraczajacych granice za robiacych to nielegalnie jest fejkiem.
A na Twój przykład odpowiem innymi podanymi ostatnio na wykopie - rodzice chcieli wywiezc syna i próbowali różnymi sposobami, ale nie udało im sie i po kilku tygodniach wrócili spod granicy do Kijowa.
Kolejny - żołnierz legalnie był na przepustce w Polsce u
. Żona po kilku godzinach wróciła z córka i sam ojciec z córka niepełnosprawna przejechał przez przejście graniczne do Polski


@dzester: No to przecież przykład potwierdzajacy to co ja pisałem. On przeszedł legalnie, a wg tekstów nielegalnie. Tylko dlaczego nielegalnie skoro zgodnie z prawem ukraińskim i polskim?
@szurszur: Dla mnie to chore trzymanie w kraju ludzi, którzy chcą uciec. Jaka jest zdolność bojowa osoba która chce uciec z kraju?

O fejkach z jednej i drugiej strony i liczbach nie wypowiadam się. W naszym interesie to jest żeby ta wojna się skończyła jutro a nawet dzisiaj.
Dla mnie to chore trzymanie w kraju ludzi, którzy chcą uciec. Jaka jest zdolność bojowa osoba która chce uciec z kraju?


@dzester: Nie chore ale konieczne. Jak zaczna wypuszczac jednych bo nie chca to ci którzy poczatkowo chcieli zaczna falowo rezygnowac, bo pomyślą czemu maja żyrować życiem tamtych.
A wtedy koniec.
Miałam bekę z ludzi piszących, że przyjeżdżający Ukraińcy będą kupować mieszkania za gotówkę


@cocieboli: ale kto tak mówił? Mowa była o tym, że jeżeli przyjedzie i zostanie milion Ukraińców, większość w dużych miastach to oni też będą chcieli gdzieś mieszkać więc będą mieli wpływ na ceny nieruchomości albo bezpośrednio - jeżeli postanowią wziąć kredyt, albo pośrednio - jeżeli zwiększą popyt na rynku najmu to inwestorom będzie się opłacało kupić kolejne mieszkanie
na korupcja. Niestety. Na wsi ludzie nie mają trawników przed domem t


@cocieboli: ciekawe, jakiś czas temu kupiłem mieszkanie i w moim bloku mieszka co najmniej 5 rodzin z Ukrainy, przed blokiem stoją ich SUVY od 60k w górę, także nie do końca się z tym zgadzam co napisałaś :D Dodam tylko, że najtańsze mieszkania w tej inwestycji kosztowały od 480k w górę, także nie generalizowałbym i nie wrzucałbym wszystkich Ukraińców