Wpis z mikrobloga

No to teraz pyk wakacje kredytowe na okres 8 miesięcy, w międzyczasie ostre nadpłacanie i cały kredycik na zmiennych spłacony za półtora roku, a jego koszt wyniesie jakieś 20k ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chciałem serdecznie pozdrowić @mickpl i innych naganiaczy stupek na tagu tak hejtujących kredytobiorców. Podczas gdy ja spłacę kredyt na swoje mieszkanko i wyniesie mnie on niecałe 20k, wy dalej będziecie shitpostować na tagu ( )

#kredythipoteczny #nieruchomosci #stopyprocentowe #bekazpodludzi #mieszkaniedeweloperskie #wygryw #takaprawda
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@amstaf01 jakie okradanie? Przecież to wydłużenie kredytu o 8 miesięcy ¯_(ツ)_/¯ Kto mądry ten wykorzysta kasę na nadpłatę, ale jestem pewien że duża grupa potraktuje tą kasę jako dodatkowe środki na rozwalenie.

@KacapRemover ładnie, ja może wyrobię się z krechą w 5 lat obowiązywania stałej stopy, i około 40k PLN odsetek spłaconych.
  • Odpowiedz
Kto mądry ten wykorzysta kasę na nadpłatę, ale jestem pewien że duża grupa potraktuje tą kasę jako dodatkowe środki na rozwalenie.


@b7kj: W sumie... zapomniałem że masy są głupie
  • Odpowiedz
A te wakacje kredytowe to niezły wałek jest, bo to jawne okradanie banków.


@amstaf01: XDD

Och nie, zaraz się rozpłaczę. Biedne banki zamiast 140% zarobku rdr zarobią tylko 135%.

Po co wy tak tej banksterki bronicie, serio? I tak już ładnie zarobili i zarabiają dalej na pompowaniu wiboru.
  • Odpowiedz
@Krupier: Nie bronię banksterki tylko prawa. Jak ktoś wprowadzi ustawę, że zamiast zarabiać 140k rocznie będziesz mógł tylko 130k bo tyle Ci wystarczy, to też będzie ok? Case ten sam. Bo jak się mamy bawić w Robin Hooda, to może od razu zlikwidujmy wszystkie banki i majątek rozdajmy biednym i potrzebującym.
  • Odpowiedz
@amstaf01: no nie, to nie jest to samo. Nikt nie zabrania bankom zarabiać, skorzystanie z wakacji jest dobrowolne więc leży w gestii klienta.

Powiem tak - gdyby banki nie manipulowały wiborem by zwiększyć zyski to przyznałbym ci rację. Ale że sobie z robili z niego wskaźnik do dodatkowego zarobku to nie będę ich bronił. Pomijam już też wiele innych wałkow jak frankowe, czy abuzywne zapisy w Milennium, które wymyśliło sobie,
  • Odpowiedz
@Datex: Więcej ci artykuły na necie powiedzą niż ja, w dużym skrócie:

Od 1 lipca możesz złożyć wniosek o wakacje kredytowe pod warunkiem że masz 1 kredyt hipoteczny (nie ma kryterium dochodu). Polegają one na tym iż w 3 oraz 4 kwartale 2022 przez 2 miesiące z obu kwartałów (łącznie 4 w 2022), oraz po miesiąc na kwartał 2023 nie płacisz raty, jest ona "przesuwana" w czasie. Jeżeli masz np
  • Odpowiedz
  • 0
@KacapRemover jeśli hajs z wakacji nie nadplacisz, ale wrzucisz na lokaty, to też koniec końców się opłaca, bo to bezodsetkowa pożyczka można powiedzieć, powodującą jedynie przesunięcie w czasie spłaty całego kredytu.

Najgorszy pomysł natomiast to te pieniądze p-------ć na głupoty.

Jakbyś znalazł te wyliczenia to podeślij, bo przejrzałem podany przez Ciebie profil i nie znalazłem:(.
  • Odpowiedz