Wpis z mikrobloga

Załóżmy ze znacie kogoś kto ma depresje, rozne problemy związkowe. Widzicie ze czesto ta osoba cierpi, czuje się osamotniona z problemami ale jednak próbujesz pomoc, wysłuchać problemów może czasami coś po przyjacielsku doradzić. Widzicie tą osobę codziennie, ta osoba chodzi często smutna, jest pogrążona w myslach.

Az pewnie dnia widzicie tą osobę z uśmiechem na twarzy, na dodatek wygląda oszałamiająco dobrze. Radość sie wylewa i to czuć tylko nie wiesz czy tak po prostu czy dlatego ze ta osoba natknela sie na przyjaciela czyli mnie. Czy to rozsądne by powiedziec "Wyglądasz świetnie dzisiaj! Wow!". Co jesli ta osoba założyła tylko maske by schowac ból przed innymi i tylko udaje? Jak to odbieracie z punktu widzenia psychologii? Czy takie slowa pomagają czy wręcz przeciwnie?

#psychologia #depresja #pomoc
  • 10
@eskejper:
paru psychologów jest, ale się nie udzielają zbyt często

jak ktoś codziennie był w skrajnej depresji a nagle wydaje się być wesoły to bym się zastanawiał czy nie podjął decyzji o zabiciu się i stąd ta zmiana.

Wyglądasz świetnie dzisiaj! Wow!"

dzisiaj? czyli na co dzień wyglądam źle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MilionoweMultikonto: Czesto o to pytam, staram sie wykazywać zainteresowanie. Po prostu zastanawiam się jaki to daje wydźwięk. Widać bylo zmianę na powierzchni, nowa fryzura, nowy styl. Z jednej strony może pomyśleć "o super, zauwazyl zmianę, jest postęp, humor poprawiony" albo "nie zauwazyl ze mialem/mialam maske na twarzy, troche smutno ale udam ze milo za takie slowa"
Czy to rozsądne by powiedziec "Wyglądasz świetnie dzisiaj! Wow!"


@eskejper: Może nie aż tak ale zawsze warto powiedzieć coś miłego. Depresja to dziwka i czasami uderza z dnia na dzień. Ja też miewałam "super okresy" i wydawałoby się, że problem minął, a potem znowu przez miesiąc był dół.
Czy to rozsądne by powiedziec "Wyglądasz świetnie dzisiaj! Wow!"


@eskejper: no pewnie! za rzadko to mówimy innym

ale ma rację powyższy koment że zajmujesz się czyimś nastrojem w sposób hmm przesadny