Wpis z mikrobloga

@evilbadday: Mówisz bardzo słusznie. Pierwszy krok do ogarnięcia tego problemu to znalezienie źródła, a nie czepianie się skutków jak niektórzy.
  • Odpowiedz
@JC97:

Postulaty z drugiej części wyglądają na słuszne.

Rozdwojenie jaźni: w drugiej części postulaty antyinflacyjne, w pierwszej proinflacyjne. Widać że lekcja z protestów frankowiczów i rezydentów odrobiona: "Dajcie pieniążki" brzmi trochę słabo, więc trzeba to ubrać w lanie wody o "zmianach systemowych" i walce o dobro wspólne.
  • Odpowiedz
@Dutch: Czy ja wiem?

1. Zamiana WIBOR na coś innego? Spoko. Kredytobiorcy nie wiedzą nawet jak dobry jest teraz dla nich WIBOR. Jeśli kredyt miałby oprocentowanie uzależnione od stopy procentowej to obecnie byłoby to 6% + marża. Na WIBOR3M może być nawet 4% lub mniej, na WIBOR6M nawet poniżej 3%. Kredytobiorcy znowu nie rozumieją jaki bat na siebie ukręcają.
2. Raczej nie do wykonania. Nawet na mitycznym zachodzie stała stopa nie
  • Odpowiedz
@JC97:

To akurat wydaje mi się ok. Nie bardzo rozumiem dlaczego jest tak, że bank wylicza komuś zdolność, wychodzi np. max. rata 2000zł, czyli 400k (liczby z dupy) i jak ta rata urośnie do 2500zł to nie ma możliwości zablokowania jej, bo takiej zdolności już nie ma.

Nie znoszę banksterów, ale bądźmy realistami: zdolności i tak są liczone drakońsko i ostrożnościowo, częściowo wskutek rekomendacji KNFu, częściowo wskutek procedur risk assessment samych
  • Odpowiedz
@Dutch: W gruncie rzecy jestem tego samego zdania, ale wiesz, że różnie może być. Może ktoś stracił pracę, może ciężko zachorował, a może w końcu przejrzał na oczy i uznał, że te 100zł oszczędności miesięcznie nie jest tego warte. IMO powinien mieć taką możliwość. Żeby było jasne, nie mówię tu o tym, że powinien mieć zablokowaną ratę z początku kredytu, tylko na obecnych zasadach, tak jak nowy klient. Po prostu czasem
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: jeśli wierzysz "doradcy" kredytowemu bo ma ładny garnitur i piękną fryzurę, to delikatnie mówiąc jesteś bardzo naiwny.


@Lonesome_road: Doradcy nie, prezesowi RPP który ustala stopy i mówi, że na 100% nie będzie podwyżek do końca 2022 jednak tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@asiajasiabasia
@marv0lo
I znowu winny nie jest kraj ktory jako jeden z niewielu nie oferuje się w ogóle kredytów że stała stopa, ale winny człowiek który chce iść na swoje. Zaorać w #!$%@? ten kraj i takich robaków jak wy. Polska mentalność wami kieruję
  • Odpowiedz
  • 0
@Nikczemny_Pomidor jak w Polsce przy takiej medianie zarobków ma ktoś kupic mieszkanie za gotówkę? Albo kredyt albo most zostaje. A problem tutaj masz ty skoro uważasz to za coś normalnego. Kraj w Europie gdzie luksusem jest nie spanie w kartonie XD.
  • Odpowiedz