Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #alfaromeo #159 #alfaholicy

Także ten, niecałe dwa miesiące po zakupie, i zrobieniu 4000 km zrobił się spory problem.
Wczoraj po przejechaniu 40 km zagotowała się, było ciśnienie w układzie chłodzenia, i po wykonaniu testu, okazało sie, że są tam też spaliny. Jako, że jest to 2.4, to w 90% przypadków wychodzi na to, że pękła sobie głowica.
A jeszcze kilka dni temu sprzedający pytał, jak się auto sprawuje, i odpowiedziałem, że dobrze xD
Co ja mam teraz z tym zrobić? Odstawić do mechanika, żeby potwierdził najczarniejszy scenariusz, i pisać do sprzedającego? Tylko co?
B0SAK - #motoryzacja #alfaromeo #159 #alfaholicy

Także ten, niecałe dwa miesiące po ...

źródło: comment_1654520055CIWNJaXVM34V1xklBH1Q5F.jpg

Pobierz
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@B0SAK: miałem taki sam problem, ale padł dwumas, sprawa w sądzie i po 2 latach wygrałem. Przede wszystkim nie rozkręcaj nic, bo zależy czy była to wada ukryta, jeśli tak obowiązuje cię rękojmia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@B0SAK: a czy w momencie gdy się zatrzymałeś płyn był w zbiorniczku? Jeżeli nie to czy po odkreceniu korka wróciło go z powrotem z charakterystycznym upustem powietrza? Miałem tak u siebie, że głowica była walnięta i po trochę płynu ubywało i przy dolewaniu podczas odkręcania korka był taki objaw. Jak na moje to rób głowicę i śmigaj. Będziesz wiedział co masz. Na ten moment rynek jest tak zepsuty, że kupno czegokolwiek
@HoKu: A tam piękne i nietuzinkowe auto, faktycznie, zwykły europejski sedan z dieslem pochodzący z wielkiego koncernu i narysowany przez gościa od Poloneza i Lanosa, co w nim takiego nietuzinkowego poza krajem pochodzenia, który w Polsce i tak nie ma znaczenia, bo nasz kraj Fiatami stoi? W ogóle cały wątek wygląda mi na jednego wielkiego fejka, bo przecież Alfy 159 to są już te bezawaryjne, a wszelkie opinie o ich awaryjności
fajnyprojekt - @HoKu: A tam piękne i nietuzinkowe auto, faktycznie, zwykły europejski...

źródło: comment_1654540678Bvu6J7JHNQTpquhZhIDN7w.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xtedek: rękojmia obowiązuje przez 2 lata od momentu zakupu. Tylko im później tym trudniej udowodnić jeżeli miał wadę ukrytą. Wiem, może to dziwne, ale dużo o tym wiem i tak jest. Np. wada może być malowany samochód, w moim przypadku to było źle założone sprzęgło.