Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #alfaromeo #159 #alfaholicy

Także ten, niecałe dwa miesiące po zakupie, i zrobieniu 4000 km zrobił się spory problem.
Wczoraj po przejechaniu 40 km zagotowała się, było ciśnienie w układzie chłodzenia, i po wykonaniu testu, okazało sie, że są tam też spaliny. Jako, że jest to 2.4, to w 90% przypadków wychodzi na to, że pękła sobie głowica.
A jeszcze kilka dni temu sprzedający pytał, jak się auto sprawuje, i odpowiedziałem, że dobrze xD
Co ja mam teraz z tym zrobić? Odstawić do mechanika, żeby potwierdził najczarniejszy scenariusz, i pisać do sprzedającego? Tylko co?
B0SAK - #motoryzacja #alfaromeo #159 #alfaholicy

Także ten, niecałe dwa miesiące po ...

źródło: comment_1654520055CIWNJaXVM34V1xklBH1Q5F.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
Co ja mam teraz z tym zrobić?


@B0SAK: Naprawić i jeździć. Przecież to jest tak częste, że trzeba przyjmować jako pakiet startowy razem z ekologią (klapy wirowe, egr) czy M32 w 1.9 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@B0SAK: testy to wychodzą sobie różnie. Trzeba sprawdzić.
Miałem kiedyś tak samo i okazało się, że tradycyjnie wirnik pompy się rozpadł. Nowy rozrząd i jeszcze ponad 200tys km zrobiła

Sprawdź co jest a nie martw się na zapas
  • Odpowiedz
Jeszcze najgorzej, bo na Forza Italia nie pojadę, a wjazd już opłacony XD


@B0SAK: Widać, że świeżak jesteś
Każdy z nas kiedyś na opłaconą Forza Italia jechał autobusem, to jest taki chrzest.
Jak nie wymiękniesz to jesteś swój
  • Odpowiedz
Szukaj głowicy ze 166 2.4, są tańsze a pasują ;) ew. moge dać namiary na sprawdzonego dostawcę części do 159. Też miałem taką i sprzedałem bo koszta utrzymania tego samochodu to jakiś kosmos...
  • Odpowiedz
  • 4
@Kroledyp: E tam, dwa lata temu brałem udział w a distanza, i w tamtym roku byłem jeszcze w srebrnej 1.9.
A wymieniłem na 2.4 Ti, bo chciałem młodszą, i lepszą, a wyszło jak wyszło xD
  • Odpowiedz
@B0SAK: Jaki to jest świetny pomysl żeby mieć kilka takich wskaźników i moc szybko zdiagnozować że coś jest nie tak. Bardzo drażni mnie w nowych autach to że o tym że coś szwankuje dowiaduje się kiedy wywala niewiele mówiąca ikonę ;/
  • Odpowiedz
@B0SAK: Kurde, że też sam nie wpadłem na to, że mogę napisać do sprzedającego o zwrot kosztów naprawy albo w ogóle gotówki za auto. Wprawdzie minęło 1,5 roku i zrobiłem 38 tys. km, ale niech sobie nie myśli, że będę za swoje naprawiał.
  • Odpowiedz