Wpis z mikrobloga

@CentrykT800: ale dlaczego miałbym się nie odzywać, skoro zapytałem żartobliwie jak się dostaje w rzeczywistości taki tytuł xD

I nie zmienia to faktu, że senior barberstwa brzmi dla mnie śmiesznie i skislem nie bez powodu
  • Odpowiedz
@rutkins: ja nie próbuje robić własnych wersji fastfoodow, bo zawsze wychodzą zbyt domowo i nie ma tego smaku #!$%@? i łoju wołowego, za który tak lubię kebsa xD
  • Odpowiedz
@Futsalista_cisowianka: Sprobuj w lidli kupic, przepis Ci zaraz podesle. Generalnie 3.5 minuty z kazdej strony na bardzo rozgrzanej patelni bez tluszczu. Zadnego nakluwania miesa, potem musi odpoczac kilka minut na kratce. Wczesniej przed smazeni marynujesz w sosie sojowym z whisky lub rumem. Przed podaniem kroisz na centymetrowe plastry i na koncu solisz troszkę.
  • Odpowiedz
@rutkins: choć w sumie da się zrobić o tyle, że w selgrosie widziałem kebab taki kilkukilogramowy do opiekania, najwyżej pokroi się trochę i na patelnię xD
  • Odpowiedz
@DoDoLot:

korki w mieście już robią się mniejsze, a to nie koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DoDoLot: Pociągi za to pełne. Często brak biletów i brak miejsca siedzącego. IC średnio przewiozło najwiecej pasażerów w maju 2022 w całej swojej historii.
  • Odpowiedz