Wpis z mikrobloga

@eloar: @kowal258: @eloar: Argumenty które padły to takie, że np w przypadku 125 mógłbyś użyć nóg jako asekuracji co w przypadku 600 się nie stanie. Ponadto po przejściu ze 125 na 600, potencjalny motocyklista będzie czuł się pewniej co zwiększa prawdopodobieństwo że przeszacuje swoje umiejętności.
@Astolus: Ta, nóg i #!$%@? do tej asekuracji. Asekuracja nogami to do 20km/h może występować. wystaw se noge i dotknij asfaltu przy 60km/h. Nawet na 125.
Jestem pewny, że mówił to ktoś kto na motocyklu najwyżej siedział. I to szwagra 15 lat temu.

Jasne że jak ktoś się na małej pojemności nauczy jeździć to będzie się dobrze czuł z dużą mocą.
@Astolus: Nauka na 125, ale takiej sensowej, nie rower z silniczkiem, da Ci bardzo dużo. Na pierwszych godzinach kursu robiłem bez problemu ósemkę i wolny slalom a inni uczą się ruszać i zmieniać biegi przez pierwsze 4 godziny. Te słynne złe nawyki, każdy słyszał nikt nie widział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Astolus: zasada jest prosta i wszystkim znana, jak jesteś głąbem to 125 też krzywdę sobie zrobisz

125 nie jedzie wcale

jeśli zrobiłeś prawko A i ogarniałeś tą jazdę ( w sensie nie byłeś spięty jak baranie jaja przy każdym manewrze ) to spokojnie sobie będziesz jeździł

przykładów na pierwsze moto jest miliard, ale z tej kategorii to bym rzucił powiedzmy:

-sv650
-hornet
-bandit
-jajko
-mt7
- nawet f4

w zasadzie wszystko
Argumenty które padły to takie, że np w przypadku 125 mógłbyś użyć nóg jako asekuracji


@Astolus: do asekuracji czego? kostki się przy 50km/h łamią tak samo jak #!$%@? o asfalt niezależnie od tego czy jedziesz na 125, 600 czy rowerem.

robiłem kurs "po staremu" czyli na 250, a zdawałem nawet na 125. Od tamtego czasu jeżdżę 650. Duży, ciężki, dość słaby, ale sporo momentu. Złe nawyki? Oczywiście, ale wszystkie na bieżąco
125 nie jedzie wcale


@amath: Z ciekawości, na jakich 125-tkach jeździłeś?

Na swojej cb125r bez problemu wyprzedzałem tiry, z pole position też nigdy nikogo nie blokowałem.
@Astolus: Ja się z 50 na 600 przesiadłem i żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°) to wszystko zależy, polecam jakieś gs500 na początek stare tanie nie jest to demon prędkości do nauki idealne… zdawałem na takim prawko
@Astolus: Ja podsumuje to tak: kup sobie taki motocykl na jaki cie stać i jaki ci się najbardziej podoba. To ty masz tym jeździć a nie ktoś inny. Jeżeli zmusisz się do zakupu czegoś innego, bo ktoś powiedział że tak będzie lepiej to sprzedaż go szybciej niż kupisz :)