Wpis z mikrobloga

Jak działa konto walutowe w #mbank ? Mam je podpięte do podstawowej karty w PLN, dodatkowe konto w EUR, czy przy płaceniu za granicą będę musiał potwierdzać w jakiś sposób walutę i rachunek, czy system sam rozpozna że jestem w państwie w którym obowiązuję euro i ściągnie hajs z odpowiedniego miejsca? :)
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zakoo: Jak masz włączoną usługę wielowalutową to z wybranego rachunku w walucie x ( jak taki masz) ściąga ci taką kwotę jaką masz transakcje a jeśli nie masz tam waluty to po jakimś lepszym kursie przewalutowuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zakoo: W moim przypadku (konto walutowe + polska karta z usługą wielowalutową czy coś takiego) działa to tak, że jak wpadają mi na konto przelewy w EUR to są trzymane na koncie w EURO, płatności kartą w EUR (np. sklep, knajpa - wszystko z terminalem) są rozliczane w EUR prosto z tego konta.Wtedy nic nie potwierdzasz, nic nie przeliczasz. Tak samo płacenie kartą w internecie. Problem jest tylko z bankomatami. Niektóre
@kundziukundziu: Mówisz o bankomatach za granicą, tak? To nie jest dla mnie większy problem, ale dzięki za informacje. Mi chodzi wyłącznie o to żeby w knajpie / na dworcu / muzeum na urlopie przyłożyć kartę której na codzień używam w PL i nic już więcej nie klikać po to żeby kasa zeszła z konta w odpowiedniej walucie. Jeżeli tak działa konto walutowe połączone z polską/starą kartą to właśnie tego potrzebuję :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zakoo: Tak, bankomaty za granicą. Okazuje się, że nie wszędzie da się wszędzie płacić kartą tak wygodnie jak w Polsce ;) Jeśli tak chcesz tego używać jako opcji na wakacje to jest super. Robiłem trochę research mBank vs revo/cinkciarz i inne przed wyjazdem na kilka miesięcy do Niemiec i stanowczo wygoda posiadania wszystkiego w jednej karcie i jednej apce bankowej jest nie do przecenienia
@kundziukundziu: No i właśnie tego szukam, w mbanku od momentu decyzji do otwarcia rachunku w eur, kupna waluty w mkantorze i wylądowaniu hajsu na odpowiednim koncie minęło jakieś 90 sekund. Jeżeli dodatkowo działa to tak jak zakładam to nie widzę sensu rozglądać się za czymkolwiek innym. Dzięki! A co to płatności kartą za granicą to mam świadomość ograniczeń, gotówkę też miewam ;)