Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Rozglądam się za projektami domów, bo chciałbym niedługo zacząć procedurę zdobywania pozwolenia na budowę.

Mam pytanko do wszystkich Mirków którzy już mają domy.
Czy moglibyście podać jakieś przykłady rzeczy które:

- uwielbiacie w swoim domu
- zmienilibyście w swoim domu
- usunęlibyście ze swojego domu

Na przykład podobają mi się wysokie skośne okna, jak na zdjęciu, jednak chyba nie ma do nich żadnych sensownych rolet/zasłon i nie wiem czy warto w to iść.

Pytanie dodatkowe dla osób które posiadają pompę ciepła powietrze-woda split. Czy głośność pompy jest odczuwalna? I czy zimą mieliście odczuwalne spadki siły grzewczej?

#dom #nieruchomosci #budowadomu #ogrzewanie #budujzwykopem #remontujzwykopem
x0dart0x - Hej Mirki,
Rozglądam się za projektami domów, bo chciałbym niedługo zaczą...

źródło: comment_1654071725sRuxsfpDCiqSMzG5TZUhxS.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Issac: bo tracisz powierzchnie, sciana nieustawna . Ladnie na zdjeciu wyglada, ale #!$%@? w praktyce i z domu 160m realnie tracisz 30m xd

@Kazadum: wystarczy podnieść ściany kolankowe i na spokojnie na ścianie ze skosami ustawiasz łóżka, biurka, komody etc.
Jak chłop musi mieć skośny dach to jak ma go mieć bez skosów? XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@x0dart0x: kominek w salonie to już przeżytek, a widzę że w niektórych projektach dalej istnieje

@kijanka23: bo idealnie zadziała w razie niskich temperatur, kiedy pompa ciepła potrzebowałaby ciągnąć masę prądu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@x0dart0x: ja domu własnego nie mam, ale nie chciałbym parterówki, bo to bez sensu, na dole musi być salon i dodatkowy pokój, na starość będziesz miał gdzie spać bez łażenia po schodach
Z rzeczy wartych zrobienia to umywalka w garażu, kable sieciowe rozciągnięte po całym domu, bardzo dobrze się zastanowić, czy chcesz kuchnie otwartą na salon, bo w kuchni się robi dużo hałasu i no, może się to nie sprawdzać,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przystanekrodzinka: co do 5 - zamiast bidetu polecam zestaw higieniczny np. kludi. Taka mała bateria "prysznicowa" koło kibelka a robi robotę, nie zajmuje miejsca. Podobne mają w Turcji albo innych muzułmańskich krajach.
  • Odpowiedz
  • 3
@Nachtwache_u_Czubkuf: pochodzę z małej 300 osobowej wsi. Mieliśmy piwnice i ja nie widzę sensu jej budowania. Jeśli dla Ciebie jest ważna to ok, ale ja nie widzę dla siebie zastosowania piwnicy w taki sposób, w jaki nie mógłbym tego zrobić na powierzchni. Kiedyś się tam zsypywało węgiel, były piece, trzymało słoiki. Teraz będzie pompa ciepła, która praktycznie nie zajmuje miejsca, słoiki do spiżarni, oddzielny pokój na pralnie i gotowe.
  • Odpowiedz
@x0dart0x: moja piwnica jest normalnie otynkowana, wysokość to ok 2,20 m. To jest dla nas ok 60 m2 które jest bardzo potrzebne. Kotłownia ( piec na gaz), pralnia, suszarnia, zapasy, dodatkowa lodówkozamrazarka, polki na buty, szafy na ciuchy, sprzęt narciarski i urlopowy, skrzynki z woda mineralna i co najważniejsze mój warsztat. W piwnicy staram się przez cały rok utrzymywać stała temp. ok 18 stopni i stała wilgoć 55-70%. Wydatek na
  • Odpowiedz
Oczyszczalnią przydomowa. Magazynowanie deszczówki do podlewania, kominek z odpowiednią wentylacja by grzał w całym domu, podłogowe ogrzewanie ( nie chciałem tego a teraz bym nie oddał) , przejściowe pomieszczenie między garażem a domem, takie jakby pomieszczenie na buty i kurtki

I oczywiście spiżarnia na makarony, kaszę, przetwory i wyspa kuchenną bo to robi robotę zawsze
  • Odpowiedz
@x0dart0x: żadnych:
- trójkątnych okien,
- tarasów takich jak na załączonym zdjęciu (stracisz kupę kasy i nerwów na poprawne zabezpieczenie przeciwwilgociowe),
- balkonów (z tego samego powodu jak wyżej)

Jakbym się jeszcze raz budował to bym poszedł
  • Odpowiedz
@Nachtwache_u_Czubkuf: I do tego koniecznie musi być piwnica, nie może to być na poziomie parteru jak reszta domu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kotłownia ( piec na gaz), pralnia, suszarnia, zapasy, dodatkowa lodówkozamrazarka, polki na buty, szafy na ciuchy, skrzynki z woda mineralna

Ja trzymam to wszystko w domu normalnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x0dart0x: System nawadniania. Jak widzę sąsiadów, którzy latem co wieczór biegają po ogrodzie przestawiać podlewak to mi ich żal. Ja w tym czasie chilluje, bo nawodnienie się włączy o 2 w nocy.
  • Odpowiedz