Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Rozglądam się za projektami domów, bo chciałbym niedługo zacząć procedurę zdobywania pozwolenia na budowę.

Mam pytanko do wszystkich Mirków którzy już mają domy.
Czy moglibyście podać jakieś przykłady rzeczy które:

- uwielbiacie w swoim domu
- zmienilibyście w swoim domu
- usunęlibyście ze swojego domu

Na przykład podobają mi się wysokie skośne okna, jak na zdjęciu, jednak chyba nie ma do nich żadnych sensownych rolet/zasłon i nie wiem czy warto w to iść.

Pytanie dodatkowe dla osób które posiadają pompę ciepła powietrze-woda split. Czy głośność pompy jest odczuwalna? I czy zimą mieliście odczuwalne spadki siły grzewczej?

#dom #nieruchomosci #budowadomu #ogrzewanie #budujzwykopem #remontujzwykopem
x0dart0x - Hej Mirki,
Rozglądam się za projektami domów, bo chciałbym niedługo zaczą...

źródło: comment_1654071725sRuxsfpDCiqSMzG5TZUhxS.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
  • 0
@x0dart0x: ja bym poprowadzil kable ethernet do kazdego pokoju czy cos. konieczne kategorii 6;)


Pytanie ile będzie warta kategoria 6 za 10-15 lat
  • Odpowiedz
@x0dart0x: Jedyne co bym zmienił, to właśnie garaż - wziąłbym dwustanowiskowy. Mówiłem tak jak Ty przed budową i żałuje.
Czego nie żałuje? Braku skosów na pietrze. Podobały nam się projekty z poddaszem, ale jak zobaczyliśmy jak wyglądają pokoje bez skosów, to zmieniliśmy zdanie. Wszędzie podlogowka to tez ekstra sprawa, bo nie ma grzejników żadnych. Na koniec rolety nawet na pietrze. Jak trzeba coś odespać, to po prostu robię sobie ciemność
  • Odpowiedz
  • 1
@x0dart0x już jest milion porad, ale
1. Światła na zewnątrz domu/w ogrodzie - poprowadź przez czujnik zmierzchu
2. Jeśli ciepła woda z zasobnika to polecam żeby pompa obiegowa nie chodziła cały czas ale była uruchamiana gdy włączy się światło w łazienkach/kuchni
3. Ethernet w każdym pokoju jest spoko
4. Mam instalacje pod odkurzacz centralny - można ją zrobić tylko na etapie budowy
5. Kominek jest ok
  • Odpowiedz
@x0dart0x: Nie wiem czy bylo, ale: zbiornik na deszczowke z osobna instalacja na toalety. W Belgii praktycznie standard. Zbiornik, pompa, filtr i w toaletach splukujesz deszczowka. Dla szamba same plusy. A jakby sie deszczowka skonczyla, to przelaczasz na zwykla wode.
  • Odpowiedz
kurde rozważałem warsztat na 1 samochód i dobudować sobie coś na działce, bo też lubię grzebać i bawić się drewnem ale może rzeczywiście większy garaż będzie lepszą opcją


@x0dart0x: Uuu, uuu... Miras, nawet nie myśl o garażu w bryle, bo po kilku latach będziesz stawiał wolnostojący, a domowy przerabiał na część mieszkalną.

Nieważne, czy miałbyś pobudować garaż związany czy niezwiązany z gruntem - ustalasz ile samochodów będziesz miał i robisz odpowiednio duży plus dobudowujesz wiatę - zawsze się przyda do szybkiego parkowania, a w razie czego postawisz tam kolejny samochód, gdybyś jakiś
  • Odpowiedz
  • 2
1. Wentylacja mechaniczna - fajna sprawa
2. Klimatyzacja - a jesli teraz nie robisz to Chociaz podciąg sobie prad i podejścia do kanalizacji
3. Balkony - niepotrzebne jesli masz taras a to duze koszta i mostki termiczne
4. Duza kuchnia i spiżarka
5. Duzo gniazdek- bardzo duzo
6. Włączniki do świateł nisko aby dziecko mogło samo wlaczac i wyłączać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@x0dart0x:
1. Nigdy więcej dachów skośnych. Największy absurd to poddasze mieszkalne tego typu.
2. Rozważyłbym brak balkonu.
3. Dałbym większy garaż z dużym pomieszczeniem gospodarczym.
  • Odpowiedz
@x0dart0x @ozzi91 @asiajasiabasia

9. co do projektu domu - obczaj ten. wiadomo - wymiary do dogrania ale podział pomieszczeń wg mnie zajebisty a można powiedzieć że siedzę w branży i widziałem projekty o wartości kilku-kilkunastu mln gdzie układ był tragiczny. dom parterowy, dach dwuspadowy a co najważniejsze - oddzielenie strefy rodziców od dzieci i łazienka osobno


Tu autor projektu ( ͡° ͜ʖ ͡°) 2 dni temu wkleiłem dodatkowe warianty z ankietą
  • Odpowiedz
@sixty-five: ogólnie projekt bardzo mi się podoba
ogromny salon z otwartą kuchnią, bardzo lubię gotować i chce mieć dużą kuchnie
mam 2 gówniaki, bliźniaki, więc oddzielne pokoje też perfekt
Jedyne co bym zmienił, to łazienkę z sypialni. Nie czuję potrzeby posiadania prywatnej, do której wchodziłbym tylko z sypialni. Ogólnie 2 łazienki to mus, albo przynajmniej oddzielna toaleta ale niekoniecznie z sypialni :)
  • Odpowiedz
Jedyne co bym zmienił, to łazienkę z sypialni. Nie czuję potrzeby posiadania prywatnej, do której wchodziłbym tylko z sypialni. Ogólnie 2 łazienki to mus, albo przynajmniej oddzielna toaleta ale niekoniecznie z sypialni :)


@x0dart0x: Jak spojrzysz na układ mebli w łazience w tych nowych wariantach te drzwi bez problemu można sobie przełożyć do głównego korytarza i mieć ogólnodostępne wejście. Nawet układu urządzeń nie trzeba zmieniać ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz