Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Rozglądam się za projektami domów, bo chciałbym niedługo zacząć procedurę zdobywania pozwolenia na budowę.

Mam pytanko do wszystkich Mirków którzy już mają domy.
Czy moglibyście podać jakieś przykłady rzeczy które:

- uwielbiacie w swoim domu
- zmienilibyście w swoim domu
- usunęlibyście ze swojego domu

Na przykład podobają mi się wysokie skośne okna, jak na zdjęciu, jednak chyba nie ma do nich żadnych sensownych rolet/zasłon i nie wiem czy warto w to iść.

Pytanie dodatkowe dla osób które posiadają pompę ciepła powietrze-woda split. Czy głośność pompy jest odczuwalna? I czy zimą mieliście odczuwalne spadki siły grzewczej?

#dom #nieruchomosci #budowadomu #ogrzewanie #budujzwykopem #remontujzwykopem
x0dart0x - Hej Mirki,
Rozglądam się za projektami domów, bo chciałbym niedługo zaczą...

źródło: comment_1654071725sRuxsfpDCiqSMzG5TZUhxS.jpg

Pobierz
  • 173
Mam schody z szufladami, polecam.

Wszędzie podłogówka, polecam.

Wiele osób poleca włączniki światła na wysokości około metra.

Zrobiłbym dodatkowe pomieszczenie na warsztat, bo mi się zachciało grzebać, a nie mam gdzie.

Zrobiłbym mniejsze okna w niektórych pokojach, bo nieustawne są.

Balkon tylko jeśli robi robotę wizualnie (raczej się nie korzysta, ale niektóre projekty wyglądają po prostu lepiej z balkonem).

Większa kuchnia by się przydała...

Jak wanna z hydromasażem to tylko dwuosobowa (
@x0dart0x:
1. rolety elektryczne na wszystkich oknach - bardzo wygodne rozwiązanie i proste, wychodzisz z domu - zasłaniasz, możesz dowolnie operować światłem i nasłonecznieniem w domu
2. moskitiery i możliwość ich montażu na przynajmniej jednym oknie w danym pokoju (i nie mówię tutaj o samoprzylepnej siatce która wytrzymuje jeden sezon :) )
3. było - ale powtórzę - garaż na dwa samochody, albo przynajmniej ustawny i szeroki, pomyśl, czy zmieścisz go
@x0dart0x:

Parterówka, maksymalnie prosta bryła - na planie prostokąta, dwuspadowy dach. Ludziom się podobają fikuśne domki ale to jest zbędne pakowanie się w koszty i problemy. Wszystkie jakieś lukarny, wkusze, wykusze, balkony - kupa zbędnie wydanej kasy i kupa problemów przy poprawnym ocieplaniu tego i uszczelnianiu przed wodą. I mając na myśli kupa nie mam na myśli kilka tysięcy więcej, raczej są to kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Na każdym etapie dokładasz.